Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)


Luffy herkesi kurtaramayabilir. Bir parça, ama denemekten asla vazgeçmeyecek.

Bir parça Bu maceracı korsan için her zaman eğlenceli ve oyun değildir. Bazen riskler çok yüksektir, özellikle de birinin hayatı tehlikedeyse. Bununla birlikte, Luffy hiçbir zaman bir meydan okumadan geri adım atmaz.

Ne yazık ki, her zaman istediğini alamıyor. Bir parça seri. Kendi hatası olmadan, bazen hayat ona adil değil. Sevdiği insanları koruyamadığı zamanlar vardır. Ancak Hasır Şapka için her şey umutsuz değildir. Birçok zaferi, birkaç yenilgisinden çok daha fazla.


İşte bazıları Bir parça Luffy’nin zamanında kurtaramadığı karakterler


4) Usopp (Su 7)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Ne yazık ki Hasır Şapkalar aynı anda her yerde olamaz. Luffy her zaman arkadaşlarını korumak için orada değildir.

Usopp muhtemelen en zayıf mürettebat üyesi, bu yüzden Franky Ailesi onu dövdüğünde hiç şansı yoktu. Going Merry’nin düşüşüyle ​​sonuçlanacak bir olay olan parasını bile aldılar. Luffy’nin artık gemiyi tamir edecek parası yoktu, bu yüzden bir tane daha alması gerekiyordu.

En azından Hasır Şapkalar intikamlarını aldılar ama artık çok geçti. Enies Lobby’ye kadar Luffy ve Usopp arasında hala sürtüşme olacaktı.


3) Roronoa Zoro (Sabaody Takımadaları)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Luffy, bir World Noble’ı düşürmenin sonuçlarını tamamen anlamıştı. Bu, durumla ilgilenmek için çok güçlü bir Amiralin gönderileceği anlamına geliyordu.

Kizaru, birden fazla Süpernova’yı zahmetsizce yendiğinde gücünü gerçekten sergiledi. Pika Pika no Mi ile ışık hızında hareket edebilir. Bir noktada, Kizaru, Zoro’yu haklı olarak öldürdü bile.

Hasır Şapkalar, Rayleigh kurtarmayı yapmadan önce ancak çaresizce izleyebildi. Bu aşamada Bir parçaLuffy’nin Amiral’i yenme umudu yoktu, özellikle de Logia meyveli olanı.


2) Hasır Şapkalar (Sabaody Takımadaları)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Deniz Piyadelerine karşı uzun ve yorucu bir savaşın ardından Hasır Şapkaların tankta neredeyse hiçbir şeyi kalmamıştı. Bartholomew Kuma ile savaşacak fiziksel bir şekle sahip değillerdi. Nikyu Nikyu no Mi, nesneleri istediği yere göndermesine izin verdi. Hasır Şapkaları diğer adalara uçurmak için yeteneğini kullandı.

Luffy bunu engellemek için hiçbir şey yapamadı. tüm mürettebat üyelerinin birer birer ortadan kaybolmasını izledi. Elbette Kuma’nın sadece onlar için iyi niyetli olduğunu bilemezdi.

Hasır Şapka bu acı deneyimle tamamen kırıldı. Tek bir üyeyi korumayarak tüm ekibini başarısızlığa uğrattığına inanıyordu.


1) As (Marineford)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Luffy 20 yılda kimsenin yapmadığını yaptı. Dünyanın en yüksek güvenlikli hapishanesi olan Impel Down’dan kaçmayı başardı. Bir parça seri. Tek istediği, yeminli kardeşi Ace’i kurtarmaktı.

İnfazı, sıkı korunan Marineford için ayarlandı. Luffy ağabeyini kurtarmayı başardı. Ancak, Ace, Akainu tarafından ölümcül bir tuzağa sürüklendiği için tüm çabaları boşunaydı. Amiral, iyi bir alaya karşı koyamayacağını biliyordu.

Bir avuç magma ile Akainu, Ace’in vücudunda dev bir delik açtı. İkincisinin ölümünü izlemek birçokları için çok zordu. Bir parça Hayranlar, Luffy’yi bırakın. Yaptığı her şey boşa çıktı.


Bunlar Bir parça Luffy’nin kurtardığı karakterler


4) Hatchan (Sabaody Takımadaları)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Normal şartlar altında, Dünya Asilleri istediklerini yapabilirler. Aziz Charlos, Hatchan’ı vurduğunda durumun böyle olacağına inanıyordu. Elbette, Bir parça hayranlar zaten Luffy’nin konvansiyonları umursamadığını biliyor. Ne olursa olsun Dünya Soylusunu vuracaktı.

Hatchan, Luffy’nin dahil olmasını istemese de Hasır Şapka çoktan kararını vermişti. Tartışmasız en tatmin edici yumruğu attı Bir parça tarih, Charlos’u devirmek.


3) Nami (Arlong Parkı)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Luffy, Nami’nin dövmesinden neden bu kadar nefret ettiğini hiçbir zaman tam olarak anlayamadı. Arlong ve korsan mürettebatı altındaki korkunç çocukluğunu simgeliyordu. Üvey annesini öldüren adam için çalışmak zorunda kaldı.

Çok trajik bir anda Nami defalarca kendini bıçakladı. Ancak, Luffy daha fazla hasar veremeden onu durdurdu. Hatta kendi markası olan Hasır Şapkayı Nami’nin kafasına bile yerleştirdi.

Luffy her zaman arkadaşlarını korumaya öncelik verir. Bir parça. Yaptığı şey için Arlong’u asla affetmeyecekti. İçiniz rahat olsun, Nami sonunda çocukluğunu istismar eden kişiden kurtulacaktı.


2) Trafalgar Yasası (Dressrosa)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Dressrosa’nın zirvesi sırasında, Law’ın azılı rakibi Doflamingo’nun işini bitirmek üzereydi. Ancak, Heavenly Yaksha ölümcül bir tekme atmadan hemen önce, Luffy onu çıplak bacağıyla durdurdu. Hatta Fatih Haki’leriyle kısa bir çatışma bile yaşadılar.

En heyecan verici anlardan biri Bir parça Tarih. Bu noktada, herkes Luffy’nin oynamadığını biliyordu.

Hasır Şapka arkadaşının böyle dışarı çıkmasına asla izin vermezdi. Doflamingo’nun terör saltanatı sonunda sona eriyordu ve bunu biliyordu. Tek gereken, tamamen öfkeli bir Luffy ve Gear Fourth oldu.


1) Nico Robin (Enies Lobisi)

Luffy 4 kez birini koruyamadı (ve 4 kez korudu)

Nico Robin gemide çok uzun süre kalmamıştı ama Luffy onu hala Hasır Şapka olarak görüyordu. Spandam tarafından yakalandığında, onu kurtarmayı kendine görev edindi. Bir parça hayranlar Enies Lobby’de yaşananları asla unutmayacak.

CP9 örgütünü devirmek, acemi bir korsan mürettebatı için imkansız bir meydan okuma gibi görünüyordu. Rob Lucci ve diğer suikastçılar son derece tehlikeli savaşçılardı. Luffy neredeyse hayatının bir santiminde dövülüyordu. Bir şekilde ve bir şekilde, yine de galip gelmeyi başardı.

Nico Robin’in Spandam’ın sırtını kırdığını izlemek asla yaşlanmaz. Ancak, Luffy ve mürettebat üyeleri olmasaydı bu asla olmazdı. Dünya Hükümetine karşı çıktılar ve onlara tamamen meydan okudular. Bu gerçekten onların savaştan önceki en muzaffer anıydı. Bir parça zaman atlamalı.


Not: Bu makale yazarın kişisel görüşlerini yansıtmaktadır.Düzenleyen Sijo Samuel Paul
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/anime/one-piece-4-times-luffy-failed-protect-someone-and-4-times-did?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın