LPGA Turu: Dünyanın 2 Numaralı Nelly Korda kan pıhtısını takiben başarılı bir ameliyattan sonra evinde iyileşiyor | Golf Haberleri


Nelly Korda’ya Mart ayında kan pıhtısı teşhisi kondu; “Artık evde iyileşiyorum ve rehabilitasyona başlamaya hazırlanıyorum. %100’e dönmeyi ve pratik yapmaya başlamayı sabırsızlıkla bekliyorum. İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim”; Korda en son Şubat ayında LPGA Drive On Şampiyonasında oynadı

Son Güncelleme: 08/04/22 18:13pm

Dünya No 2 Nelly Korda, bir kan pıhtısının ardından başarılı bir ameliyattan sonra evinde iyileşiyor

Dünya No 2 Nelly Korda, bir kan pıhtısının ardından başarılı bir ameliyattan sonra evinde iyileşiyor

Olimpiyat altın madalyalı ve 2021 Kadınlar PGA şampiyonu Nelly Korda, kolundaki kan pıhtısı nedeniyle geçirdiği ameliyattan sonra evinde iyileşiyor.

The World No 2 geçen ay, “tipik bir sabah egzersizi” sonrasında kolunun şişmesinden sonra kendisine pıhtı teşhisi konduğunu açıklamıştı.

23 yaşındaki Korda, LPGA Turunu yedi kez kazandı ve geçen Haziran’da Georgia’daki Johns Creek’te ilk büyük unvanını talep etti – aynı yıl Tokyo’da Olimpiyat altınını aldı.

Korda, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Son birkaç haftadır aldığım yoğun destek ve mesajlar için herkese teşekkür etmek istiyorum. Nazik sözleriniz bu zorlu ve korkutucu dönemi atlatmama yardımcı oldu.

Korda, 2021'de Tokyo'da Olimpiyat altınını ve KPMG Kadınlar PGA Şampiyonasını kazandı

Korda, 2021’de Tokyo’da Olimpiyat altınını ve KPMG Kadınlar PGA Şampiyonasını kazandı

“En azından söylemeyi umduğum yılın başlangıcı değildi. 2022, Ocak ayının ikinci haftasında Covid-19’a yakalanmamla başladı ve LPGA sezonunun başlangıcından önce bir süre beni ayaklarımdan uzak tuttu.

“Sonra bir kan pıhtısı izledi.

“Yakın zamanda subklavyen damarımda bir kan pıhtısı ameliyatı oldum. İşlemin iyi geçtiğini ve doktorların sonuçtan memnun olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyorum.

“Artık evde iyileşiyorum ve rehabilitasyona başlamaya hazırlanıyorum. Uygulamaya başlayabilmek için %100’e geri dönmeyi dört gözle bekliyorum. İyi dilekleriniz ve devam eden mahremiyetiniz için tekrar teşekkür ederim.”

Korda, son 12 LPGA Turu başlangıcında ilk 20’yi tamamladı ve kadın sıralamasında yalnızca Jin Young Ko’yu takip ediyor.

Son görünüşü, Şubat ayında LPGA Drive On Şampiyonasında 15. sırada yer aldı.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12585524/lpga-tour-world-no-2-nelly-korda-recovering-at-home-after-successful-surgery-following-blood-clot

Yorum yapın