LPGA Turu: Brooke Henderson, Shoprite LPGA Classic’te play-off zaferiyle 11. şampiyonluğu kazandı | Golf Haberleri


Henderson’ın Lindsey Weaver-Wright’a karşı kazandığı zafer, Nisan 2021’de LA Open’da galip gelmesinden bu yana ilk şampiyonluğu; İngiliz Jodi Ewart Shadoff, New Jersey’de 67. raundun ardından haftayı üçüncü sırada tamamladı.

Son Güncelleme: 22/12/22 22:17

Brooke Henderson, Shoprite LPGA Classic'te etkileyici bir zaferi kutladı

Brooke Henderson, Shoprite LPGA Classic’te etkileyici bir zaferi kutladı

Brooke Henderson, 14 aylık galibiyetsiz koşusunu Shoprite LPGA Classic’te dramatik bir play-off zaferiyle sonlandırdıktan sonra 11. LPGA Turu unvanını aldı.

Kanadalı, ilk ekstra play-off deliğinde parlak bir kartalla Amerikalıyı yenmeden önce, New Jersey’deki son günde, 12 yaş altı Lindsey Weaver-Wright’a katılmak için 64 yaş altı yedi yayınladı.

Henderson, kazanan bir kartal kurmak için bayrağa bir buçuk metreden dramatik bir ikinci atış yaptığında, Weaver-Wright beşe eşit delikte üç vuruşta sahaya ulaştı ve kuş vuruşunu kaçırdı.

Henderson daha sonra, “Playoff’larda gerçekten sadece bir fırsatınız var, bu yüzden dışarı çıkıp gerçekten sağlam vuruşlar yapmaya çalıştım,” dedi. “Bu yüzden, çimenlikte yürümek ve sadece oldukça kısa bir vuruş (putt) aldığımı görmek büyük bir rahatlama oldu. Kazanmak için sadece iki vuruşa ihtiyaç duymak da gerçekten debriyajdı.”

Henderson, bogey içermeyen bir son turda beşinci sırada bir kartalla beş kuşu karıştırırken, Weaver-Wright kusursuz bir 65’i kapatmak için son altı deliğinden dördünü bir araya getirdi.

Henderson, heyecan verici bir son turda liderlik tablosunu yükseltti

Henderson, heyecan verici bir son turda liderlik tablosunu yükseltti

İngiltere’den Jodi Ewart Shadoff, 67 yaş altı bir yarışta dört birdi ve iki bogey’e sahip olduktan sonra, beşi geride bırakarak 11’de tek başına üçüncü oldu.

Ewart Shadoff, “Sezonun geri kalanına girerken gerçekten iyi bir ivme oluşturuyorum.” Dedi. “Maç maçında gerçekten iyi bir olay yaşadım. Bence gerçekten iyi bir deneyimdi ve bu hafta ortaya çıktıktan sonra birkaç şey üzerinde çalıştım.”

Jodi Ewart Shadoff, par-beş 18'inciliği kartalladıktan sonra haftayı 11'de bitirdi

Jodi Ewart Shadoff, par-beş 18’inciliği kartalladıktan sonra haftayı 11’de bitirdi

Yeni Zelanda’dan Lydia Ko ve İsviçre’den Albane Valenzuela 67’lik şutlarıyla 10 yaş altında dördüncü sırada tamamladı. Altı aylık hamile olan Brittany Lincicome Marina Alex ve Japon Nasa Hataoka ile berabere kaldı.

Lincicome, “Evet, 12 hafta kaldı,” dedi. “Herkes kapatmalısın diyordu. Ben oynamıyordum ki haklıydılar. İyi oynamıyordum. Ama gidip evde oturmak ve oynamamak, zamanın geçtiğini hissettim. daha yavaş git.”

Son şampiyon Celine Boutier, 63 yaş altı ile unvanını korurken, dünya 1 No’lu Ko Jin-young, 70’lik bir final turunun ardından yedi vuruş geri 17. sırada tamamladı.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12632763/lpga-tour-brooke-henderson-earns-11th-title-with-play-off-victory-at-shoprite-lpga-classic

SMM Panel PDF Kitap indir