Logan Sargeant: Amerikalı sürücü, süper lisansı aldıktan sonra 2023 için Williams F1 koltuğunu aldı


Logan Sargeant, süper ehliyet ve Formula 1 sürüşü elde etmek için Formula 2 şampiyonasında dördüncü oldu; 21 yaşındaki Amerikalı, önümüzdeki sezon Williams’ta Alex Albon ile takım arkadaşı olacak ve 2023 gridini tamamlayacak.

Son Güncelleme: 20/11/22 10:36

Logan Sargeant, Formula 2 sezonunun son yarışının ardından süper lisansını aldıktan sonra 2023 için Williams ile Formula 1 koltuğunu garantiledi.

21 yaşındaki Amerikalı Sargeant, geçen ay Amerika Birleşik Devletleri GP’sinde Williams’ın Nicholas Latifi’nin yerine geçmesini tercih ettiği açıklanmıştı, ancak bu hareket onun yeterince süper lisans puanı kazanmasına bağlıydı.

Sargeant, F2’nin sezon sonu Abu Dhabi uzun metrajlı yarışını beşinci olarak bitirerek şampiyonada dördüncü oldu – onu 40 puan koşulunu aşmaya yetecek kadar.

Bu sezon birçok F1 antrenman seansına katılan Williams’ın genç pilotu Sargeant, bu nedenle önümüzdeki yıl Grove merkezli takımda Alex Albon ile takım olacak ve 2015’te Alexander Rossi’den bu yana griddeki ilk ABD’li sürücü olacak.

Haas, geçen hafta Nico Hulkenberg’i onayladıktan sonra 2023 F1 gridinin tamamını dolduruyor.

Williams Racing takım patronu Jost Capito, Logan Sargeant'ın ikinci pozisyonu doldurmak için ideal kişi olacağına inanıyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Williams Racing takım patronu Jost Capito, Logan Sargeant’ın ikinci pozisyonu doldurmak için ideal kişi olacağına inanıyor

Williams Racing takım patronu Jost Capito, Logan Sargeant’ın ikinci pozisyonu doldurmak için ideal kişi olacağına inanıyor

Geçen ay konuşan Williams patronu Jost Capito, Sargeant hakkında şunları söyledi: “Genç sürücüleri mümkün olan en kısa sürede F1’e götürmenin hayranıyım.

“O yüzden onu mümkün olan en kısa sürede getirin ve F1’de uzun süre kalabilecek durumda olup olmadığını öğrenin, ki öyle olduğuna inanıyoruz.”

“F2’deki ilk yılında yarışlar kazandı ve kariyeri boyunca sıralamalarda çok güçlüydü, bu yüzden F1’e girmeye kesinlikle hazır olduğuna inanıyoruz.”

“Bir çaylağımız olabilir çünkü Alex ile birlikte hala genç ama aynı zamanda çok deneyimli bir sürücümüz var. Takımda çok iyi yer aldı, harika sonuçlar aldı, takımla o kadar iyi çalışıyor ki çaylağı yanına koyabiliriz.” o.”

Takip etmek için daha fazlası.
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12751555/logan-sargeant-american-driver-lands-williams-f1-seat-for-2023-after-earning-super-licence

SMM Panel PDF Kitap indir