Liverpool – Real Madrid, Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Stade de France’ın dışında yaşanan sorunlar nedeniyle ertelendi | Futbol Haberleri


UEFA, Şampiyonlar Ligi başlama gecikmesini taraftarların Stade de France’a “geç gelmesine” bağladı.

Ancak olayların bu versiyonu, Sky Sports gazetecileri ve stadyumdaki muhabirler de dahil olmak üzere Paris’e katılanlar tarafından şiddetle tartışıldı.

Ayrıca, Jurgen Klopp’un takımının İspanyol şampiyon Real Madrid ile karşı karşıya geldiği gösterişli fikstürün öncesinde göz yaşartıcı gazla hedef alınan bir grup arasında Sky Sports News’in baş muhabiri Kaveh Solhekol’un da göz yaşartıcı gaza maruz kaldığına dair haberler var. sonunda 8.37’de başlıyor.

Stade de France’ın ekranlarında “Taraftarların stada geç gelmesi nedeniyle maç ertelendi. Daha fazla bilgi maksimum 15 dakika içinde eklenecektir.” mesajı görüntülendi.

Fakat Sky Sports Haberleri’ kıdemli muhabir Melissa Reddy, “Destekçiler iki saatten fazla bir süredir dışarıda sıraya giriyor. Bu akşamın korkunç bir organizasyonun ortasında nasıl geliştiğine dair sayısız tanık ifadesi var.”

Reddy, saat 20.00’deki planlanan başlama saatinden neredeyse 40 dakika önce tweet atmıştı: “Stadyumun dışında mahsur kalanlardan gelen raporlar – ve aynı zamanda görüntülerin beslendiği – kötü organizasyon ve iletişim, polis minibüsleriyle tehlikeli derecede dar yollar gereksiz yere daha fazla engelliyor. Bütün bunlar rahatsız edici, istenmeyen bir durum yaratıyor.”

Ekran, Liverpool ile Real Madrid arasında Stade de France'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinin ertelendiğini duyurdu.

Gökyüzü sporları Finale destekçi olarak katılan sunucu Kelly Cates de tweet attı: “Stade de France’da kesinlikle rezalet. İçeri girmenin hiçbir yolu yok, hangi yoldan gideceğinizi bilmenin bir yolu yok. İçeri giriyorsanız güvende kalın… çok tehlikeli olma potansiyeli.”

Ve eski İngiltere kaptanı Gary Lineker tweet attı: “Denediyseniz, daha kötü organize edilmiş bir etkinliğin mümkün olduğundan emin değilim. Kesinlikle karmakarışık ve tehlikeli.”

Yerin dışında ne oldu?

Liverpool
Taraftarlar, Stade de France'a girmeye çalışırken yüzlerini kapatıyor.  Polisin biber gazı kullandığı bildirildi.
Resim:
Taraftarlar, Stade de France’a girmeye çalışırken yüzlerini kapatıyor. Polisin biber gazı kullandığı bildirildi

bu İlişkili basın ‘Görünüşe göre biletsiz, güvenliği aşarak ve stadyuma girmeye çalışan taraftarların seyrek örnekleri’ bildirildi.

Ajans, biri Liverpool kıyafetleri giyen iki taraftarın komiserler tarafından yere güreşip kapıdan dışarı çıktığını gördüğünü bildirdi. Başka bir taraftar, komiserlerden kaçtı ve salondan geçerek stadyumun alt katına doğru koşarken görüldü.

Solhekol: Nedensiz yere göz yaşartıcı gaza maruz kaldık

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Kaveh Solhekol, kendisinin ve Sky Sports yapım ekibinin, Stade de France’ın dışında Fransız polisi tarafından göz yaşartıcı gaza maruz kaldığını söyledi.

Sky Sports News’ten Kaveh Solhekol, Stade de France’da

“Son birkaç dakika içinde ben ve mürettebatımdan üçü Fransız polisi tarafından sebepsiz yere göz yaşartıcı gaza maruz kaldık. Oldukça kötü bir deneyimdi ama birkaç şişe su alıp gözümüze dökerek olayı çözdük. . Hepimiz iyiyiz.

“Buradaki durum biraz garip. Bence pek çok insan stadyuma biletsiz geldi. Genç görünüyorlar, Fransızlar ortalıkta dolanıp güvenlik kordonlarını kırmaya çalışıyorlar. .

“Gördüğüm kadarıyla, Liverpool taraftar parkında bile Fransız polisinin tavrı çok sert ve kesinlikle sıfır tolerans. geçmelerine izin vermeden önce.

“Bu öğleden sonra taraftar parkında bazı Liverpool taraftarlarının ücretsiz bir etkinliğe katılmak için üç saat boyunca sıraya girdiği bir durumla karşılaştık. Üç, dört, beş kontrol noktasında tutulup arandılar.

“Aynı durumu bu gece statta yaşadık. Burada çok fazla polis, çevik kuvvet ve güvenlik görevlisi var ve onların zihniyeti, biletsiz kimsenin stadyumun yakınına gitmesini engellemek oldu.

“Durum karmaşık çünkü sadece kağıt biletlerden bahsetmiyoruz, modern çağdan bahsediyoruz, insanların telefonlarında geçiş kartları var. Doğru geçişleri getiremediler veya şifrelerini bulamadılar. Biletlerini çaldırdıkları için gözyaşlarına boğulan insanları gördük.İnsanların elektronik biletleri onlardan çalındı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Kaveh Solhekol, taraftarların Stade de France’daki Şampiyonlar Ligi finaline giderken kontrol noktalarından geçerken yaşanan gecikmelerden dolayı hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

“Burada polis ve güvenlik [at the Stade de France] ilgileniyorlar, umursamıyorlar. Biletleri yoksa stadın yakınında kimseyi istemiyorlar. Şimdi sokaklarda dolaşıyorum ve güvenlik kordonuna girmenin bir yolunu bulmaya çalışan genç Fransızlarla dolu.

“Görgü tanığı olarak gördüklerimden sadece şunu söyleyebilirim, ancak herhangi bir Liverpool taraftarının herhangi bir sorun çıkardığını görmedim. Geç geldiklerini görmedim, taraftarların bu kadar erken gelmesi beni şok etti.” stadyumda boy göstermişti.

“Buraya başlama vuruşundan yaklaşık dört saat önce geldik, oldukça sessiz olmasını bekliyorduk. Ancak başlama saatinden bir saat önce gibi geldi çünkü birçok insan erken ve zamanında geldi. UEFA’nın başlama vuruşunun ertelenmesi ve stat dışındaki sorunları taraftarların geç gelmesiyle suçlayan açıklamalarını okudum.Gördüğüm kadarıyla durum böyle değil.

“Güvenlik görevlilerini, polisleri ve tüm bu destekçileri kandırmaya çalışan birkaç taraftar gördüm. Göz yaşartıcı gaza maruz kaldığımızda, bir grup çevik kuvvet polisinin dışarı çıkarmaya çalıştığı olaylardan biriydi. Kordonu biletsiz geçmeye çalışan bazı Real Madrid taraftarları.

“İspanyol destekçileri ve çevik kuvvet polisi arasında biraz çatışma oldu ve o zaman biber gazını çıkardılar ve yanlış zamanda yanlış yerde olduk.

Ama tekrar vurgulamam gerekiyor – kendi gözlerimle, herhangi bir Liverpool taraftarının herhangi bir sorun veya sorun çıkardığını görmedim.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12623294/liverpool-vs-real-madrid-delayed-after-problems-outside-stade-de-france-ahead-of-champions-league-final

Yorum yapın

SMM Panel