LIV Golf üçlüsü Ian Poulter, Justin Harding ve Adrian Otaegui, İskoç Açık’ta oynama izni verdi | Golf Haberleri


Ian Poulter, Justin Harding ve Adrian Otaegui, temyiz duruşmasında DP World Tour’dan uzaklaştırmalarının ardından bu haftaki İskoç Açık’ta oynamaya hazırlanıyor.

Son Güncelleme: 22/04/22 22:14

Ian Poulter, İskoç Açık'ta artık oynayabilecek oyuncular arasında yer alıyor.

Ian Poulter, İskoç Açık’ta artık oynayabilecek oyuncular arasında yer alıyor.

Ian Poulter, Justin Harding ve Adrian Otaegui, DP World Tour cezalarının geçici olarak kaldırılmasının ardından İskoç Açık’ta oynamaya hazırlanıyor.

DP World Tour, geçen ay Centurion Club’daki ilk LIV Golf etkinliğine katılan üyeler için 100.000 £ para cezası verdi ve ayrıca başlangıçta bu oyuncuların PGA Tour ile birlikte onaylanmış üç etkinliği oynamasını yasakladı.

Bu etkinlikler, bu haftaki Genesis İskoç Açık ve Barbasol Şampiyonası ile gelecek haftaki Barracuda Şampiyonası’dır. Ancak, Poulter, Harding ve Otaegui’nin Rönesans Kulübü’nde oynamasının önünü açan bir temyiz duruşmasında erteleme kararı verildi.

DP World Tour CEO’su Keith Pelley, “Bugünkü duruşmanın sonucundan hayal kırıklığına uğradığımızı söyleyeceğim, ancak karara uyacağım.” Dedi.

“Ancak, bunun sadece oyuncuların bu yaptırımların uygun olup olmadığına ilişkin temyiz duruşmasını bekleyene kadar uygulanan yaptırımların ertelenmesi olduğunu hatırlamak önemlidir.

“Genesis İskoç Açık için sahanın yapısı zamanı gelince tavsiye edilecek, ancak bu karara göre saha büyüklüğü 156’nın üzerine çıkacak.

“Bu konuda zamanı gelince daha fazla yorum yapacağız, ancak Adare Malikanesi’ndeki zamanımızda değil. [for the JP McManus Pro-Am]”

Yasaklanan diğer oyuncular ya itiraz etme şansını kaçırdılar ya da turnuvada oynamadıkları için mutlu oldular.

Takip etmek için daha fazlası…
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12645936/liv-golf-trio-ian-poulter-justin-harding-and-adrian-otaegui-granted-stay-to-play-at-scottish-open

SMM Panel PDF Kitap indir