LIV Golf Invitational Series: Dustin Johnson ve Carlos Ortiz, Portland’da ikinci turda liderliğe yükseldi | Golf Haberleri


Sekiz altta, Dustin Johnson ve Carlos Ortiz, 36 delikle Güney Afrikalı Branden Grace’e karşı iki vuruşlu bir avantaja sahipler; LIV etkinliklerinde 48 oyuncu bulunur, sadece üç tur sürer ve kesinti olmaz; oyuncuların puanları da bir takım yarışmasına sayılır

Son Güncelleme: 02/07/22 9:46am

Dustin Johnson, iki turdan sonra Portland'da liderliği paylaşıyor

Dustin Johnson, iki turdan sonra Portland’da liderliği paylaşıyor

Dustin Johnson, Cuma günkü LIV Golf Invitational Portland’ın ikinci turunun ardından Meksikalı Carlos Ortiz’i liderlik için bağlamak için 68 yaş altı dört vuruş yaptı.

Sekiz yaş altı (136) Johnson ve Ortiz, 36 delikle Güney Afrikalı Branden Grace’e karşı iki vuruşlu bir avantaja sahipler.

Ortiz, Johnson’a ilk turdan sonra bir vuruşla liderlik etti ve Cuma günü Pumpkin Ridge Golf Kulübü’ndeki son turda bir mücadele başlatmak için 69 puan aldı.

Justin Harding beş altıda bir vuruş yaparken, Brooks Koepka, Louis Oosthuizen ve Patrick Reed dört altıda beş oyuncudan oluşan bir grup arasında.

LIV etkinliklerinde 48 oyuncu bulunur, sadece üç tur sürer ve kesinti olmaz. Portland, ligin ikinci turnuvasını ve Ortiz, Koepka, Reed ve Bryson DeChambeau gibi oyuncular için LIV’deki ilk başlangıcını işaret ediyor.

Güney Afrikalı Charl Schwartzel, Haziran ortasındaki LIV açılışını kazandı.

Johnson ve Ortiz Cuma günü aynı gruptaydı.

Johnson ve Ortiz Cuma günü aynı gruptaydı.

Johnson, özellikle altı delikli bir esneme sırasında, arka arkaya 68 yaş altı ikinci dördünü çekmek için yolda beş birdies ve bir bogey gönderdiğinde teslim oldu.

Johnson, “Açıkçası büyük bir turnuva, birçok harika oyuncuya karşı oynuyorsunuz ve kazanmak istiyorsanız gerçekten iyi oynamanız gerekecek” dedi.

“Hangi müsabakada oynarsam oynayayım, ilk tee’de her zaman gerginim çünkü bu benim için bir şey ifade ediyor ve iyi yapmak istiyorum.

“Burada hiç oynamadım, özellikle profesyonel olarak. Üniversitedeyken Bend’de birkaç kez küçük düştüm, bu yüzden bu hayranların çoğu, profesyonellerin hiçbirinin gerçekten oynadığını görmediler, özellikle de kendi takımlarında değil. Belli ki burada olmaktan heyecan duyuyorlar.”

Ortiz ve Johnson Cuma günü aynı gruptaydı. Ortiz, liderliğin bir payını almak için son deliğe uzun bir kuş vuruşu da dahil olmak üzere üç yaş altı 69 ile kendi başına kaldı.

Ortiz, Johnson için “Harika oynuyordu. “Nedenini bilmiyorum, ama birileri grubunuzda iyi oynuyorsa, diğer herkesin yetişmeye başlaması kolaydır.”

Ortiz, etkileyici bir ilk turdan sonra formunu sürdürdü

Ortiz, etkileyici bir ilk turdan sonra formunu sürdürdü

Bu LIV etkinliğinin bir takım yönü de var, oyuncular dört kişilik takımlarda gruplandırılıyor. İlk turdaki en iyi iki puan, ikinci turdaki en iyi iki puan ve son turdaki en iyi üç puan birleşerek takım puanını oluşturur.

Johnson’ın yanında Patrick Reed, Pat Perez ve Talor Gooch’un da yer aldığı 4 Aces GC, ikinci turdan sonra 15’in altında dört vuruşa ulaştı.

Grace, Hennie du Plessis, Oosthuizen ve Schwartzel’den oluşan tamamı Güney Afrikalı bir grup olan Stinger GC, 11 altında ikinci sırada.

Toplam takım para ödülü 5 milyon dolar, kazanan takım 3 milyon doları, ikincilik 1,5 milyon doları ve üçüncülük 500.000 doları dört ekip üyesi arasında paylaştırıyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12644178/liv-golf-invitational-series-dustin-johnson-and-carlos-ortiz-tied-for-lead-after-second-round-in-portland

SMM Panel PDF Kitap indir