Lilac Road, York’ta Middleton onuruna mükemmel bir şekilde teslim edildi | Yarış HaberleriLilac Road, York'ta Middleton onuruna mükemmel bir şekilde teslim edildi | Yarış Haberleri

Lilac Road, Tom Marquand’ın sabırlı bir sürüşüyle ​​Grup İki Al Basti Equiworld Dubai Middleton Fillies’ Stakes’e inmek için hızdan geldi.

Erken yaya temposu, sezonun ilk başlangıcında Newmarket’teki Dahlia Stakes’te beşinci olan William Haggas tarafından eğitilmiş Mastercrafstman ev sahibine uygundu.

Yine de bir buçuk kilometreyi aşan bir mesafe kat eden Marquand, Jon ve Julia Aisbitt’in sahip olduğu kısrakları yerleştirdi ve Aristia’nın tempoyu belirlemesi için zamanını bekledi.

Richard Hannon tarafından eğitilmiş 20-1 şansı, Sean Levy koşmak için üç furlong ile hızı artırdığında ve Lilac Road, iki uzun mesafeden ilerlemeye başladığında onu biçiyor gibi görünen tek kişiydi.

Marquand son maçın içinde öne geçti ve 15-2’lik şut rahat bir yarım boy farkıyla skora devam etti ve iyi desteklenen Thunder Kiss üçüncü sırada kaldı.

Kazanan sürücü, “Geçen gün iyi koştuğu için size dürüst olmayı yarı yarıya bekliyordum ama onu bırakmaya başladık ve Newmarket’in arkadan gelmesi çok zor,” dedi.

“Bugün rahatladı, çok hızlı gitmedik ve lehimize çalıştı. Newmarket’te ondan indiğimde William’a bu yolda kalırsa bir buçuk mil alacağını söyledim, ama o açıkçası çok yetenekli bir kısrak.

“Onu Salisbury’ye bırakmak William’ın fikriydi (Üçüncü Grup’u kazandığında). ‘Onu en son bırak ve eğer yenilirse bu benim hatam’ dedi, ama bu onun kaderiydi. Bir jokey olarak sen her zaman atlara en iyi şansı vermek istiyor ve temelde William onu ​​bir günde yaptı.

“Artık güçleniyor ve bunun onun en iyi çabası olduğunu söylemelisin.”

Levey ikinciyi ekledi: “Bir kraker koştu. Sanırım padokta diğerleri kadar tam donanımlı değildi ve paltosunda tam olarak orada değil, bu yüzden bugün ikinci olacağız.

“İyileşeceğine inanıyorum – tüm ailesi yaşlandıkça düzeldi.

“Bugün iyi bir muhalefete karşı koştu ve oldukça iyi koştu. Çizgiden önce biraz yoruldu ve kesinlikle gelişecek.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12611379/lilac-road-delivered-to-perfection-for-middleton-honours-at-york

Yorum yapın