Liam Smith, Anthony Joshua’nın Oleksandr Usyk’i nasıl yenebileceğini açıkladı


Liam Smith, Anthony Joshua’nın doğru taktikleri kullanması halinde Oleksandr Usyk’e karşı yenilgisinin intikamını alma şansının yüksek olduğuna inanıyor. AJ’nin kendi bedenini kullanması ve Ukraynalıyı alt etmeye çalışmaması gerektiğine inanıyor.

Joshua, 20 Ağustos’ta Cidde’de Usyk ile karşılaşacak ve üç kez dünya şampiyonu olmaya çalışacak. İkili ilk olarak geçtiğimiz Eylül ayında Londra’daki Tottenham Stadyumu’ndaki ringde karşılaşmıştı. Ukraynalı, oybirliğiyle ikna edici bir karar almak için 12 rauntta AJ’yi geride bıraktı ve domine etti.

Joshua vs Usyk’in tam dövüş tekrarını izleyin:

youtube kapağı

Kaybının ardından İngiliz, Usyk’e karşı yanlış strateji kullandığı için eleştirildi. Joshua, belirgin fiziksel avantajını kullanmak yerine eski tartışmasız yarı siklet şampiyonunu alt etmeye çalıştı. Bu, uzun vadeli teknik direktör Robert McCracken’ı kovmasına ve son zamanlarda çok deneyimli Robert Garcia’yı getirmesine neden oldu.

İşte Smith’in bir röportajda söyledikleri: Profesyonel Boks Hayranları:

“Çok ilginç, bence her şey Joshua’nın ortaya çıkardığı şeye bağlı. Bence Joshua ortaya çıkarsa, Usyk’e koyarsa, Usyk’i üç dakika, her turda iki buçuk dakika dövüştür. O zaman büyük bir şansı var.. .Usyk’i geçen sefer yaptığı gibi alt etmeye çalışırsa, Usyk’i alt edemezsin. İkisi de aynı boyda, Usyk büyük bir favori… Joshua kendi bedenini kullanmalı.”

Röportajın tamamını izleyin:

youtube kapağı

Anthony Joshua, Usyk’i yenmek için daha fazlasını yapması gerektiğini kabul etti

Anthony Joshua, Usyk ile ilk maçından aldığı eleştirileri kabul etti ve çok daha iyi bir performans ortaya koymaya kararlı.

Joshua, Fight Hub TV ile yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

“Daha fazlasını yapın, daha fazlasını yapın, daha fazlasını yapın, daha fazlasını yapın. Dövüşü kazanın, daha fazlasını yapın, daha fazlasını yapın, daha fazlasını yapın.”

Röportajın tamamını izleyin:

youtube kapağı

Joshua, profesyonel yenilgisini 2019’da Andy Ruiz’e karşı dört kez düştüğü ve sonunda yedinci turda durduğu zaman yaşadı. Ancak, ‘AJ’ o yılın ilerleyen saatlerinde Ruiz’i kararıyla yenmek ve kemerlerini kurtarmak için geri döndü.

Ne olursa olsun, Usyk, Ring Magazine tarafından dünyanın 2 numaralı dövüşçüsüdür ve hala yenilmez. Pek çok kişi ‘AJ’in intikamını almak için bu sefer çok daha zor bir görevi olduğuna inanıyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-liam-smith-breaks-anthony-joshua-can-beat-oleksandr-usyk?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir