Lewis Hamilton, Mercedes W13’ünün ‘biz yaptıkça daha da mutsuzlaştığına’ üzülüyor


Lewis Hamilton, Mercedes W13’ün sürülebilirlik eksikliğinden yakındı ve takım farklı kurulum çözümleri bulmaya çalışırken “giderek daha mutsuz” olduğunu iddia etti.

Kanada GP öncesinde Cuma günkü antrenman sırasında kurulum deneylerini “felaket” olarak etiketleyen yedi kez dünya şampiyonu, aracın sürmesini beklediğinden daha kötü olduğunu açıkladı. konuşan Motor Sporları Ağıdedi ki:

“Bu araca yaptığımız hiçbir şey genellikle işe yaramıyor. BTaraba kötüye gidiyor gibiBiz ona ne kadar çok şey yaparsak o kadar mutsuz oluyoruz.”

Devamında şunları söyledi:

“Bizfarklı kurulumları yeniden deniyoruz. ben ve George [Russell] Sadece bir yolun işe yarayıp yaramadığını ve bir yolun işe yarayıp yaramadığını görmek için FP2’de çok farklı kurulumlarla gittit. benOnun için nasıl olduğunu duymak için bekleyeceğim, ama benim için bir felaketti.”

Mercedes, birkaç yarış önce Barselona’daki sorunlarıyla ilgili ilerleme kaydetmesine rağmen, son haftalarda ilk kareye geri dönmüş gibi görünüyor. Alman ekibi, W13’te takım için hayatı zorlaştıran, ancak Lewis Hamilton için daha da zorlaştıran ısrarlı porpoizasyonu çözemedi.

Şu ana kadar yunuslanmadan en çok Britanyalılar etkilendi; Bakü’deki son yarışta, şiddetli sıçrama nedeniyle 6Gs’nin üzerinde yanal sıkıştırma yaşadı.

Mercedes’te bir takım lideri olarak Hamilton, takımın sorunlarına çözüm bulmasına yardım etme sorumluluğunu üstlendi ve deneysel kurulumlar ve yarış programları yürütürken sürekli olarak yarış performanslarından fedakarlık etti.

Takımın devam eden çabalarına rağmen, Mercedes sürücüsü bu sorunları çözme şansı konusunda karamsar ve bu sezonu silmesi gerekebileceğine inanıyor. Ekledi:

“BizÜzerinde çalışmaya devam edeceğim ve olan bu, [as] Bence bu yılın arabası. Sadece bunu aşmamız ve gelecek yıl için daha iyi bir araba inşa etmek için çok çalışmamız gerekiyor.”


Lewis Hamilton, Mercedes için sefil bir 2022 Kanada GP öngörüyor

Lewis Hamilton, Britanya’nın 2. FP’yi P13’te bitirmesine neden olan “felaket” bir Cuma antrenmanının ardından Mercedes’in 2022 Kanada GP’de mücadele etmesini bekliyor. W13’ün Montreal pistinde sürdüğü en kötü araba olduğunu söyledi ve arabayı sürerken mekanın kendisi gibi hissetmediğini iddia etti.

konuşan Motor Sporları Ağıdedi ki:

“BTbenim bildiğim Montreal değil; benalıştım ve benkariyerimde deneyimledim. BTen kötüsü benimBurada hiç araba hissetmedim.”

“Yani benBir gecede umut ediyorum, deneyip bazı değişiklikler yapabiliriz. Ama temelde, osadece bir arabanın temelleri: neyse odur. Ve obir mücadele olacak.”

“Bu 15 yıl için çok minnettarım. Umarım daha nicelerine.” 🙏 @Lewis hamiltonLewis’in ilkinin üzerinden 15 yıl geçtiğine inanamadık. @F1 Kazanın, burada, Kanada’da. ❤️🤍 https://t.co/8OfQTv9v56

Bu arada Lewis Hamilton da Bakü’de olduğu gibi Montreal’deki engebeli uzun düzlüğün yarış sırasında sağlığını etkilemesini bekliyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-lewis-hamilton-rues-mercedes-w13-getting-unhappy-it?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel