Lewis Hamilton, F1’in sürücülerin güvenlik endişeleri olan mekanlarda yarış konusundaki endişelerini ‘dinlediğini’ düşünüyor


Lewis Hamilton, F1’in güvenli olmayan yerler konusunda sürücülerin görüşlerini dikkate aldığına inanıyor. Briton, F1 CEO’su Stefano Domenicali’nin sporu daha iyi hale getirmek için sürücülerle birlikte çalıştığını açıkladı.

Basın toplantısında, sporun sürücüleri dinlemesi gerekip gerekmediği sorulduğunda, Briton şunları söyledi:

“Şey, yani, en son burada bulunduğumuz zamanı hatırlıyorsan, bir şeyden bahsetmiştim, sonra yarışmadık. O zaman dinlediklerini düşünüyorum. Sanırım şimdi Stefano ile [Domenicali] orada bence çok fazla empati sahibi biri var.”

Yedi kez dünya şampiyonu olan F1 CEO’suna göre, sürücülerle empati kurduğu için onunla çalışmak kolay. 2020 Avustralya GP’sinin dünya çapında bir salgın salgın nedeniyle iptal edildiği anı yansıtan Hamilton, sürücülerin o sırada spor yönetimi tarafından dinlendiğini açıkladı.


Lewis Hamilton, sürücülerin ve F1’in sporu daha iyi hale getirmek için birlikte çalıştıklarını açıkladı

İngiliz şampiyon, F1 CEO’sunun sporun yönetimi söz konusu olduğunda büyük bir görevi olduğunu açıkladı. Ancak Mercedes sürücüsü, sürücülerin ve sporun, Stefano Domenicali’nin yönetiminde önceki yıllara göre daha iyi bir uyum içinde birlikte çalıştığına inanıyor.

Lewis Hamilton, Domenicali’nin pilotlarla birlikte çalışması hakkında şunları söyledi:

“Yapması gereken çok büyük bir iş var ama bence sürücüler ve Formula 1 arasında daha iyi bir uyum var ve bu yüzden evet, bence birlikte her zamankinden daha iyi çalışıyoruz. Bence nihayetinde, bu sporu olduğu kadar harika ama daha da büyük olabilecek hale getirmek için birlikte çalışmaya devam etmek hepimize fayda sağlıyor. Yani yapacağımız şey bu.”

Domenicali entra bir hablar con los pilotos. Son las 23h55 yaDomenicali sürücü toplantısına katıldı. Saat 23:55. #f1 #Cidde

Sürücülerin görüşlerinin dikkate alınmasına bir örnek, bir füze saldırısının Suudi Arabistan yarış haftasonunun devamını tehdit ettiği Cidde’deki dört saatlik toplantıydı. Sürücülerin pistin ve ülkenin güvenliği konusunda ciddi endişeleri olmasına rağmen, Domenicali ve Sportif Direktör Ross Brawn, hafta sonunun devam etmesini sağlamak için sürücülerle toplantılara katıldı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-lewis-hamilton-feels-f1-did-listen-drivers-concerns-racing-venues-safety-concerns?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın