Leona Maguire, Kadınlar PGA Şampiyonasında Kongre galibiyetiyle Rory McIlroy’u taklit etmeyi umuyor | Golf Haberleri


Leona Maguire, 2022 Kadınlar PGA Şampiyonasını “nihai test” olarak nitelendirdi ve umut verici formunun Kongre’de devam etmesini umuyor; Kadınlar PGA Şampiyonası’nın açılış turunu izleyin, Perşembe günü saat 17:00’den itibaren Sky Sports Golf’te canlı olarak izleyin

Son Güncelleme: 22/06/22 22:15

  Leona Maguire

Leona Maguire

Leona Maguire, Congressional Country Club’daki Kadınlar PGA Şampiyonasında ilk ana dalını kazanarak Rory McIlroy’un ayak izlerini takip etmeyi umuyor.

McIlroy, 2011 ABD Açık Kongresi’nde dört ana dalından ilkini elde etti ve sekiz atışla kazanmayı başardı.

27 yaşındaki Maguire, bu ayın başlarında ABD Kadınlar Açık’ta sekizinci sırada bitirerek ve aynı zamanda geçen haftaki Meijer LPGA Classic’te bir play-off’ta kaybettikten sonra aynı kursa iyi bir formda gidiyor.

McIlroy’un 2011 galibiyeti hakkında “Televizyonda izliyordum” diyor.

“Onu hala hatırlıyorum. O hafta sahayı havaya uçurdu, bu yüzden bu hafta bunu yapacak biri var mı bilmiyorum, ama evet, birkaç şut farkla 18. sayıya gelmek güzel olurdu.” vardı, ama belli ki o noktada çok sıcak bir çizgideydi.

“Gerçekten golf sahasının hatırladığım tek kısmı 18 yaşındaydı. Belli ki yeniden tasarlandığını biliyorum, ama evet, bu onun için oldukça güzel bir haftaydı. Umarım benzer bir şey yapabilirim.”

Maguire, Perşembe günü Ryann O’Toole ve Nanna Koerstz Madsen ile baş başa oynayacak.

“Son birkaç haftadır iyi oynuyorum” dedi.

“Tabii ki Pazar günü istediğim bitiş değil, ama günün başında bana 65 teklif etseydiniz, memnuniyetle kabul ederdim; Pazar günü gerçekten güzelce koydu ve ütülerimi çevirdi. gerçekten bu hafta. Yine de biraz farklı bir test.”

Turnuvayı kazanması için ne gerektiği sorulduğunda, “Sanırım elimden geldiğince kendimi çekiştirmeye çalışıyorum.

Rory McIlroy, Brooks Koepka'nın Suudi destekli LIV Invitational Series'e katılma kararına şaşırdığını söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rory McIlroy, Brooks Koepka’nın Suudi destekli LIV Invitational Series’e katılma kararına şaşırdığını söyledi.

Rory McIlroy, Brooks Koepka’nın Suudi destekli LIV Invitational Series’e katılma kararına şaşırdığını söyledi.

“Yani, saha geçen haftayla hemen hemen aynı, Jin Young’ın burada olması dışında. Geçen hafta dünyanın en iyi 10 oyuncusundan dokuzu vardı.

“Yılın herhangi bir haftasında yapabileceğimi biliyorum, bu yüzden bunu binbaşı yapmak için bir durum. Bu hafta bir golf sahasından biraz daha etli, bu yüzden herkes için zor bir sınav olacağını düşünüyorum.

“Uzun vuruşçulara ille de fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Bence tee’yi green’e atıp atmanız gerekiyor. Bence bu, bu haftaki nihai test olacak, ki bu benim oldukça hoşuma gidiyor. Seni oldukça beğendim. bir şekilde kendi yolunu düşünmeli ve yolunu çizmelisin.”

Savunmada ABD PGA şampiyonu Nelly Korda, kolunda bir kan pıhtısı ile üç ay sonra unvanını koruma konusunda yeni bir bakış açısıyla geliyor.

Yılın ilk büyük bölümünü kaçırmak zorunda kaldığı için, bu ayın başlarında, sekizinci ortak bitirdiğinde Kadınlar ABD Açık’a geri döndü ve Maguire gibi, Meijer LPGA Classic’te bir play-off galibiyetini kaçırdı.

Son şampiyon Nelly Korda zafer için mücadele edecek mi?

Son şampiyon Nelly Korda zafer için mücadele edecek mi?

Korda, “Burada rekabetçi golf oynadığım için mutluyum” dedi.

“Geçen hafta kendime bir şans verdim. Acil serviste yatarken bana bunu söyleseydin, bundan kesinlikle çok mutlu olurdum.

“Bence hayat perspektifle ilgili ve farklı bir şekilde baktığınız zaman oyuna çok daha fazla saygı duyuyorsunuz, bu konuda da çok daha alçakgönüllü oluyorsunuz ve kendinizden çok daha fazla keyif alıyorsunuz.

“Bence bu, golfte uzun bir yol kat ediyor çünkü çoğu zihinsel.”

Etkinliğin ödül fonu bu yıl iki katına çıkarak 9 milyon dolara kadar çıktı ve bu oyuncular tarafından memnuniyetle karşılanırken, özellikle dünya 3 No’lu Minjee Lee gibi geri dönmek isteyen biri için büyük bir şeyin peşinde koşmak öncelik olmaya devam ediyor. Dört etkinlikte ikinci büyük başarısı olan ABD Açık’ı kazandıktan sonra başarıyı geri aldı.

Avustralyalı, “Bir sezonda iki ana dal gerçekten çok özel olurdu” dedi.

“Açıkçası, iyi oyun belki bir galibiyet ya da rekabetle sonuçlanacak, bu yüzden sanırım sadece buna odaklanacağım.

“Açıkçası, kazansaydım başka bir rüya gerçek olacaktı.

“Bence kesinlikle Evian’dan sonra (geçen Temmuz ayındaki büyük atılımı) sırtımdaki bir maymun gibi biraz daha az baskı hissettim, ancak ABD Açık’ta ve diğer tüm majörlerde onlarla oynarken biraz daha kendime güvendiğimi düşünüyorum.”

Leona Maguire, Kadınlar PGA Şampiyonasında Kongre galibiyetiyle Rory McIlroy'u taklit etmeyi umuyor | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12638780/leona-maguire-hopes-to-emulate-rory-mcilroy-with-congressional-win-at-womens-pga-championship

Yorum yapın

SMM Panel