Leon Edwards, ağır ağırlıklar arasındaki çöp konuşmasını tartışıyor


Leon Edwards şu anda UFC’nin en zorlu bölümlerinden biri olan orta siklet kategorisinde 2. sıradaki yarışmacı. Ağır siklet bölümü aynı zamanda Colby Covington, Khamzat Chimaev, Jorge Masvidal, Nate Diaz ve daha fazlasına ev sahipliği yaptığı için sporda en çok konuşulan bölümlerden biridir.

Kamaru Usman’a karşı UFC 278 orta siklet şampiyonluk mücadelesine öncülük eden Edwards, YouTube şovunda Shakiel Mahjouri ile oturdu, MMA’yı salla. Edwards’a stoacı bir savaşçı olarak saçma sapan bir tümende gezinmesi soruldu ve şunları söyledi (4:20’den başlayarak):

“Sadece kendim olacağım, sadece kendim olacağım… Kamaru ile olan rekabetimden beri kaybetmedim. Burada oturup “hayır, s**t, falan, falan, falan gibi olamam. , o ve bu değil”. İyi bir dövüşçü olduğunu kanıtladı.”

Edwards, bölümündeki savaşçıların neden bu kadar sık ​​boş konuşma eğiliminde olduklarına dair bir açıklama yaptı ve (4:58’den başlayarak):

“Sanırım kullanmaya çalışıyorlar – kavgayı satmaya çalışıyorlar ve kendilerini kazanmadıkları pozisyonlara sokmaya çalışıyorlar. Bir şey kazandığında, bunu hak ettiğine yürekten inanıyorsun ve ben Bu insanların yaptığından emin değilim, bu yüzden pozisyonumda rahatım ve oraya gidip Kamaru’ya karşı rekabet etmeye hazır ve mutluyum.” [sic]

Edwards, alçakgönüllülüğünü kaba yetiştirilmesine borçlu. Seviyesine gelmek için çok şey yaşamış biri için, kavga satmaya çalışmanın dramatiklerinde nasıl kaybolmadığını görmek kolaydır. İngiltere’ye göç etmeden önce Jamaika’da zorlu, sefil bir çocukluk geçirdi.

Leon Edwards’ın aşağıdaki SHAK MMA’daki tam görünümünü izleyin:

youtube kapağı

Leon Edwards orta siklet bölümünün kralı olabilir mi?

Leon Edwards harika bir dövüşçü olduğunu gösterdi. Ayrıca, son dövüşü bir yıl önce olduğu ve son üç yılda sadece iki dövüşü olduğu için çok aktif değildi, iptal edilen birkaç maçın izniyle.

Edwards, yaklaşık yedi yıl önce kaybettiği kral Kamaru Usman’ı yenecek.

Edwards, Usman’ı ilk şampiyonluk savaşında yenebileceğinden emin olarak savaşa girer. İlk eşleşmelerinde oybirliğiyle kaybetmelerine rağmen, Edwards ilk raundu iki puan kartıyla kazandı.

Her iki dövüşçü de muazzam bir şekilde geliştiğinden, ikinci kez çok daha farklı bir dövüş bekleyin. Edwards bölümün en iyi dövüşçülerinden biri olurken, Usman tüm zamanların en büyük dövüşçülerinden biri oldu.

“Kamaru Usman, Anderson Silva’yı bağlamaktan sadece bir dövüş uzakta” – Dana White https://t.co/twQieUfDlT

Usman, mücadeleye en uzun galibiyet serisi için UFC rekorunu bağlama fırsatı ile giriyor. Edwards bu galibiyet serisine bir son vermeye çalışacak olsa da Usman’ı yenmek neredeyse imkansız bir görev gibi görünüyor. Edwards bunu başarabilirse, UFC tarihinde bunu yapan ilk dövüşçü olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-leon-edwards-discusses-trash-talk-amongst-welterweights?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir