Legends: Arceus’ta en büyük buffları alan ilk 5 Pokemon


Pokemon Legends: Arceus, bazı Pokemonlara yeni bir hayat vermek için büyük bir fırsattı.

Çoğu zaman, bu, tanıtılan çoklu Hisuian formlarıyla yapıldı. Yine de Hisuian bölgesinde birkaç başka hareket takımı değişti. Sonuç olarak, franchise’ın birkaç gazisi, oldukça ihtiyaç duyulan bir tutkunu gördü.


En çok hangi Pokemon gelişti?

5) tiflozyon

Typhlosion yeni bir Ghost yazarak aldı (Görüntü Game Freak aracılığıyla)
Typhlosion yeni bir Ghost yazarak aldı (Görüntü Game Freak aracılığıyla)

Typhlosion yıllarca tek bir şey yapabildi: spam güçlü bir Ateş hareketi. Solarbeam’i kullanabileceği Sun stratejilerinin dışında, Typhlosion’ın sahip olduğu tek güvenilir araçlar Eruption, Flamethrower ve Lava Plume idi.

Yine de Hisuian bölgesinde Typhlosion, kapsamını gerçekten eşitleyen bir Ghost-typing’e sahip. Artık, yüksek hasar ve hatta muhtemelen bir KO için gelen Su türlerini Gölge Topu yapabilir.


4) Empolyon

Empoleon'un artık Roost'a erişimi var (Görüntü Game Freak aracılığıyla)
Empoleon’un artık Roost’a erişimi var (Görüntü Game Freak aracılığıyla)

Kağıt üzerinde, Su ve Çelik, kulağa inanılmaz derecede güçlü bir savunma yazısı gibi geliyor. Yine de Empoleon çok büyük bir tank değil. Genellikle Hydro Pumps, Ice Beams ve Flash Cannon’ları spam göndermek için kullanılır.

Ancak Hisui bölgesinde oyundaki en iyi kurtarma araçlarından biri olan Roost’a erişim sağladı. Empoleon, IX. Nesil’de Zehirlenirse, devasa bir duvar olacak.


3) hortum

Tornadus, dört rüzgar cininden biridir (Game Freak aracılığıyla görüntü)
Tornadus, dört rüzgar cininden biridir (Game Freak aracılığıyla görüntü)

Bu efsanenin gerçekten bir güçlendirmeye ihtiyacı yoktu, ama kesinlikle yeni imza hamlesi Bleakwind Storm’da bir tane aldı. Tabii ki, tüm rüzgar cinleri yeni özel hareketler aldı, ancak hepsi bu kadar faydalı olacak mı?

Örneğin, Landorus’un Deprem ve Dünya Gücünü öğrendiğinde Sandsear Storm’u çalıştırmasının bir nedeni var mı? Cevap muhtemelen değil, çünkü bu hareketler çok daha doğru.

Tornadus genellikle yalnızca 70 doğruluğa sahip olan Hurricane’e güvenir. Bu nedenle, Bleakwind Storm, kullanabileceği daha tutarlı Flying tipi bir saldırıdır.


2) kreselya

Legends: Arceus'ta en büyük buffları alan ilk 5 Pokemon

Zaten bu kadar güçlü olan bir Pokemon’un buff aldığını düşünmek zor, ama bir şekilde oldu. Cresslia’nın Hisui bölgesinde hala çılgın yüksek savunmaları ve geniş hareket havuzu var, ancak Game Freak ona ekstra bir silah verdi: Lunar Blessing.

Bu hareket yalnızca sağlığı geri kazandırmak ve durumu kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda Cresselia’yı da gizler ve gelen hareketlerin bağlanmasını zorlaştırır.


1) iyi

Goodra, Çelik tipini Hisuian formunda ekledi (Görüntü Game Freak aracılığıyla)
Goodra, Çelik tipini Hisuian formunda ekledi (Görüntü Game Freak aracılığıyla)

Goodra’ya verebilecekleri tüm ikincil tiplemeler arasında Steel muhtemelen en iyisiydi. Ejderhalar neye karşı zayıf? Cevap Buz, Peri ve Ejderha olurdu ve Çelik her birine direnir. Bu, Goodra’nın zaten büyük saldırı gücü ve geniş cephaneliği ile birleştiğinde, bu Pokemon’u büyük bir tehdit haline getiriyor.Düzenleyen Sijo Samuel Paul
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pokemon/top-5-pokemon-got-biggest-buffs-legends-arceus?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın