Leeds 0 – 26 St Helens


Tommy Makinson iki denemeyle başı çekerken, St Helens mücadele eden Gergedanlara daha fazla acı çektirirken Konrad Hurrell, Lewis Dodd ve Jonny Lomax da karşıya geçiyor; Kaptan James Roby, Saints için 500. maçında galibiyeti kutluyor

Son Güncelleme: 01/04/22 22:12

Tommy Makinson, St Helens'in Leeds galibiyetinde bir deneme için gitti

Tommy Makinson, St Helens’in Leeds galibiyetinde bir deneme için gitti

St Helens, mücadele eden Leeds Rhinos’u 26-0 yenerek masanın başına dönerken Tommy Makinson, Betfred Süper Lig’de bu sezon denemelerde çift hanelere ulaşan ilk oyuncu oldu.

Konrad Hurrell, beş dakika sonra açılış denemesiyle eski kulübüne musallat olmak için geri döndü ve bunu Çeyrek saat işaretinden hemen sonra Makinson izledi ve Rhinos yarışmaya geri dönmelerine rağmen, Saints liderliğindeki kayıt yapamadılar. devre 8-0.

Leeds’in direnci ikinci yarının 13. dakikasında, Makinson araya girerek sezonun 10. denemesi için 85 metre koştuğunda kırıldı. 500 Azizler görünümü.

oyunun hikayesi

Final skoru, St Helens’in Leeds’i yendiği üst üste 10. kez oldu ve aynı zamanda onları 2022’de evlerinde beşinci bir yenilgiye mahkum etti – kulüp tarihinde bir kampanyaya en kötü iç saha başlangıcı.

Geçici baş antrenör Jamie Jones-Buchanan’ın yönetimindeki ikinci maçında Leeds, bolca ruhla oynadı ancak Süper Lig’deki en iyi savunmanın kilidini açacak yaratıcılıktan yoksundu.

Saints 8-0 öne geçti ve açılış denemesi, Roby tarafından bir saldırıdan beslenen ve Jack Broadbent’in meydan okumasını kolayca savuşturan Hurrell’den geldi.

Fahişe Roby daha sonra çizginin üzerinde tutuldu, Makinson her zamanki sağ kanat pozisyonuna geri getirildi ve kendi tarafının ikinci denemesi için çaprazlamak için bek Jack Welsby’den bir kesme pası aldı.

Makinson, St Helens'in Leeds Rhinos'a karşı ikinci denemesi için köşede bir marka dalışıyla gol attı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Makinson, St Helens’in Leeds Rhinos’a karşı ikinci denemesi için köşede bir marka dalışıyla gol attı

Makinson, St Helens’in Leeds Rhinos’a karşı ikinci denemesi için köşede bir marka dalışıyla gol attı

St Helens’te Regan Grace ve Alex Walmsley yoktu, bu da Jon Bennison’ın kanatta bir başlangıç ​​yaptığını ve Agnatius Paasi’nin ön sırada başladığını gördü. James Roby ayrıca kulüp için 500 maçlık dönüm noktasına ulaştı.

Aidan Sezer, Leeds için sakatlığı nedeniyle ekarte edildi, Liam Sutcliffe onun yerine devrelere başladı. Alex Mellor ve Bodene Thompson da müsait değildi.

Makinson her iki denemeyi de dönüştüremedi, ancak şampiyonların erken hakimiyeti böyleydi, pek önemli görünmüyordu. Ancak, Leeds yavaş yavaş oyuna girdi ve Hurrell kendi çizgisine yakın bir yere vurduktan sonra, Saints’in çizgisine çarptılar.

Prop Matt Prior, birkaç santim kısaldı ve kaptan Kruise Leeming’in 40-20’lik bir vuruşu Rhinos’un baskıyı sürdürmesine yardımcı oldu, ancak Saints’in savunması zaptedilemezdi.

Her iki kanat oyuncusu Jon Bennison ve Makinson tarafından beceriksizce, ikinci yarının başlarında Leeds’e daha fazla hücum fırsatı sundu, ancak Saints onları rahatça uzak tuttu ve bek Jack Walker geçmeyi başardığında, bir engel için geri çağrıldı.

Leeds’in can damarı nihayet Saints, dört dakika içinde iki deneme yapmak için serbest kaldığında koptu. Makinson, Liam Sutcliffe’nin vahşi bir pasını yakaladıktan sonra neredeyse sahanın ilerisine gitti ve yarı yarıya Dodd, her iki dönüşümü de tekmeleyen merkez Mark Percival tarafından bir mola verdi.

Makinson, sansasyonel bir solo deneme yapmak ve tarafını Leeds Rhinos'a karşı daha ileriye taşımak için araya girdi ve 85 metre yarıştı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Makinson, sansasyonel bir solo deneme yapmak ve tarafını Leeds Rhinos’a karşı daha ileriye taşımak için araya girdi ve 85 metre yarıştı.

Makinson, sansasyonel bir solo deneme yapmak ve tarafını Leeds Rhinos’a karşı daha ileriye taşımak için araya girdi ve 85 metre yarıştı.

St Helens: Denemeler – Tommy Makinson (2), Konrad Hurrell, Lewis Dodd, Jonny Lomax; Goller – Mark Percival (2).

Leeds Gergedanları: Yok.

Percival ayrıca, rakip Lomax’ın son 10 dakika kala ziyaretçilerin beşinci denemesini yapmak için kendi fiş vuruşunu yeniden topladı ve oyuncular kutlamak için son atıştan sonra gezici hayranlara katılmadan önce galibiyete damga vurdu. Roby’nin özel gecesi.

Sıradaki ne?

St Helens, 9 Nisan Cumartesi günü çeyrek finalde Catalans Dragons ile karşılaşmak için Perpignan’a gittiklerinde Challenge Cup’ı savunmaya devam ediyor.

Geçen hafta Kupa’dan elendiği için bir hafta sonu tatil yapan Leeds, 14 Nisan Perşembe günü Süper Lig’de Huddersfield Giants ile evinde maça dönüyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/leeds-vs-st-helens/report/56280

Yorum yapın