“LeBron oraya gittiğinde Dwyane Wade Miami’de 2 numaraydı…Kobe Shaq ile 2 numaraydı”


Golden State Warriors’ın rakibine karşı oynadığı maçta Anka Güneşleri, Draymond Green Çarşamba günkü 107-103’lük mağlubiyetinden kısmen sorumluydu. Forvet, son 34 saniyede seyahat etmesi için çağrıldı ve Suns’a dört sayı farkla kazanmalarını sağlayan bir hücum oyunu yapma fırsatı verdi.

Ancak Green takımı ribaund (10), asist (yedi) ve blokta (üç) sekiz sayı ile lider tamamladı. Warriors, yıldızları Steph Curry olmadan çıktığı son yedi maçın altısını kaybetti. (Bu, Curry’nin sakatlandığı 16 Mart’ta Boston Celtics’e 110-88’lik bir yenilgi de dahil edilirse sekizde yedisi.) Ayağından sakatlanan 34 yaşındaki guardın playofflardan önce dönmesi beklenmiyor.

NBA takımı Cuma günü yaptığı açıklamada, Golden State Warriors yıldızı Stephen Curry, sol ayağında burkulan bir bağ ile sahadan uzaklaştırıldı, playofflardan önce sahalara dönmeyecek. sports.inquirer.net/456905/savaşçı…

Phoenix’in kaybından sonra takımın 1 numaralı oyuncusunun geri getirilmesi çağrısında bulunmasına rağmen, Green, podcast’inde bir takımın 2 numaralı oyuncusunun öneminden bahsetti. Jayson Tatum’un konuk olduğu Day-Day, 2 numara olmanın verdiği gurura ışık tuttu. 2 numara olmanın korkunç bir yanı olmadığını söyledi.

"LeBron oraya gittiğinde Dwyane Wade Miami'de 2 numaraydı...Kobe Shaq ile 2 numaraydı"

Green, “LeBron (James) oraya gittiğinde Dwyane Wade Miami’de 2 numaraydı” dedi. “LeBron’a, ben 2 numara olacağım, sen 1 numara ol. Kobe (Bryant), Shaq (O’Neal) ile 2 numaraydı. 2 numara olmak kötü bir şey değil dedi. “

Jaylen Brown’ın Tatum’un 2 Numarası olmasıyla Green, Tatum’a 2 Numarasını ciddiye almasını ve onu hafife almamasını tavsiye etti. Bunu, bu sezon iki 45 sayılık maç yayınladığı için JB’ye hayranken söyledi.

Green, “Bir numara olarak anlamanız gereken bir şey var, 2. numaranızı hafife almayın, çünkü 40’a gidebilecek çok fazla ikili yok” dedi.


Draymond Green ve Golden State Warriors, Steph Curry olmadan kaybetmeye devam ediyor

Golden State Warriors'tan Draymond Green, 14 Mart'ta San Francisco, California'da Washington Wizards'a karşı uzun bir sakatlıktan döndükten sonra ilk kez check-in yaptıktan sonra Stephen Curry tarafından karşılandı.
Golden State Warriors’tan Draymond Green, 14 Mart’ta San Francisco, California’da Washington Wizards’a karşı uzun bir sakatlıktan döndükten sonra ilk kez check-in yaptıktan sonra Stephen Curry tarafından karşılandı.

Draymond Green, 14 Mart’ta sırtındaki sakatlıktan dönüşünden bu yana, Steph Curry ile 33 dakikadan daha az bir süre forma giydi. Green’in ikinci maçında Curry, 16 Mart’ta Boston Celtics’e karşı ayağından yaralandı ve geri dönmedi.

Golden State Warriors (48-29) galibiyet ritmini kaybettiği için yokluğu çok özlendi. Batı’da dördüncüler, ancak dört maçlık mağlubiyetleri uzarsa daha da geriye gidebilirler. Golden State, Green çıkmadan kısa süre önce 3 Ocak’ta 29-7 ve Warriors 7 Şubat’ta 41-13’tü. O zamandan beri 7-16.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-dwyane-wade-number-2-miami-lebron-went-there-kobe-number-2-shaq-draymond-green-believes-number-2-options-can-t-taken-granted-team-leaders?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın