LeBron James sezonun geri kalanını kaçıracak, gol atmaya hak kazanamayacak


LA Lakers’ın sezon sonu umutları, Salı günü Phoenix Suns’a 121-110 kaybettikleri mağlubiyetle sona erdi. Ve takım Cuma günü LeBron James’i sezonun son iki maçı için kapattı.

LeBron James’in sol ayak bileği yakın zamanda Lakers sağlık personeli tarafından yeniden değerlendirildi ve James’in 27 Mart’ta bir maçta yaşadığı ayak bileği burkulması nedeniyle, iyileşmeye devam etmek için 2021-22 NBA sezonunun geri kalanını kaçıracağı belirlendi. beklenen tam iyileşme.

Zaten dizinde ağrı hissederken oynayan James, 27 Mart’ta New Orleans Pelicans’a karşı bir oyunda ayak bileğini burktu. Beş gün sonra aynı takıma geri dönmeye çalıştı ama o zamandan beri Lakers maçlarına sokak kıyafetleriyle geldi.

Lakers (31-49) için hayal kırıklığı yaratan bir sezon oldu. Özellikle James veya Anthony Davis’in müsait olmadığı zamanlarda takıma yardımcı olmak için üçüncü bir yıldız olarak Russell Westbrook, Bay Triple Double ile takas ettiler. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi ve Westbrook, başarısızlıklarındaki rolü nedeniyle çok eleştiri aldı.

Westbrook’un yetersizlikleri, kötü sezonunun ana nedenlerinden biri olarak gösterilebilirken, belki de en önemli faktör yıldız oyuncularının sakatlıklarıydı. Lakers, tüm fişlerini AD’nin sağlığına yatırdı, ancak uzun adam sadece 40 maçta oynadı. Diz ve ayak bileği yaralanmaları, takımın 9 Ocak’tan bu yana 10-30’luk çöküşünde büyük rol oynadı.

Uğruna savaşacak hiçbir şeyi kalmayan Lakers, üç büyüklerini dinlendirmeyi seçti. Hiçbiri Perşembe günü Golden State Warriors’a 128-110 yenildikleri maçta, takımın art arda sekizinci mağlubiyeti oldu. Zaten 2022-23 sezonunu sabırsızlıkla bekliyorlar ve James’e gelecek sezona hazırlanmak için mümkün olduğunca fazla zaman veriyorlar.


LeBron James, gol krallığı için yarış dışı kaldı

Los Angeles Lakers'tan LeBron James, Washington Wizards'a karşı şutunu çekiyor.
Los Angeles Lakers’tan LeBron James, Washington Wizards’a karşı şutunu çekiyor.

LeBron James, NBA tarihinde gol atan en yaşlı oyuncu olarak tarihe geçmeyi teklif ediyordu. Ne yazık ki, 37 yaşındaki oyuncu, kalifiye olmak için yeterli maça sahip olmayacağı için uygun olmayacak.

LeBron bu sezon 37:30.3 sayı ile (şimdiye kadarki en yüksek ikinci sayı)8.2 RPG6.2 YYY %52 FGage sadece bir sayı ?

Hak kazanmak için James’in 82 maçın en az 58’ini oynaması gerekecek. 56 forma giydi. 30,3 sayı ortalaması ile Philadelphia 76ers pivotu Joel Embiid’in 0,1 puan gerisinde.

LBJ sezon boyunca istatistikleri kovalamakla suçlandı ve bu da birçok kişinin onun golcü unvanını kazanmak için elinden geleni yapacağına inanmasına neden oldu. James şimdi sezonu 30.3 sayı ortalaması ile tamamlayacak ve 19 yıllık kariyerindeki en yüksek ikinci skor ortalaması olacak.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-nba-news-lebron-james-miss-remainder-season-doesn-t-qualify-scoring-title?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın