LeBron James, ayak bileği burkulması nedeniyle sezonun son iki maçına çıktı | NBA HaberleriLeBron James, ayak bileği burkulması nedeniyle sezonun son iki maçına çıktı | NBA Haberleri

LeBron James, Los Angeles Lakers’ın sezonunun son iki maçını burkulan sol ayak bileğiyle kaçıracak ve bu da neredeyse kesinlikle ikinci NBA skor şampiyonluğunu kazanmasına engel olacak.

Lakers duyuruyu Cuma günü Oklahoma City Thunder’ı ağırlamadan önce yaptı. Los Angeles’ın hayal kırıklığı yaratan sezonu Pazar günü Denver’da sona eriyor.

37 yaşındaki James bu sezon sadece 56 maçta oynarken 30.3 sayı ortalaması tutturdu. NBA tarihinin ikinci en skorer oyuncusu, 27 Mart’ta bileğini burkmasından bu yana sadece bir maçta oynadı ve 1 Nisan’da New Orleans’a karşı evinde 38 sayı attı.

James, NBA tarihinin en skorer şampiyonluk yarışlarından birinde maç başına 30,4 sayı ortalaması yakalayan Philadelphia’lı Joel Embiid’in biraz gerisinde. Milwaukee’den Giannis Antetokounmpo, maç başına 29.9 sayı ile üçüncü sırada yer alıyor.

James, dört şampiyonluk yüzüğü ile dört kez lig MVP’si oldu, ancak tek skor unvanını 2008’de Cleveland ile kazandı. 18 kez All-Star seçilen, son şampiyonluğunu kazandığında 35 yaşında olan Michael Jordan’ı geçerek NBA tarihinin en yaşlı sayı atan şampiyonu olmaya çalışıyordu.

James, 19 Mart’ta NBA’in kariyer puanlama listesinde ikinci sıra için Karl Malone’u geçti. 37.062 puanla, sadece Kareem Abdul-Jabbar’ı ve lig tarihinin en üst sıralarında 38.387 puanıyla takip ediyor.

James ayrıca 19. sezonunda 8.2 ribaund ve 6.2 asist ortalamaları tutturdu. Lakers ile olan sözleşmesinin son yılında gelecek sezon yaklaşık 44,5 milyon dolar kazanacak.

Yaşına meydan okuyarak etkileyici istatistikler elde etmesine rağmen James, Lakers’ın sezonun ikinci yarısındaki büyük mücadeleleri nedeniyle 2005’ten bu yana yalnızca ikinci kez playoffları kaçıracak. 2018-19’da Lakers’taki ilk sezonunda sezon sonrası sezonunu kaçırdı.

Los Angeles (31-49) art arda sekiz maç kaybetti ve 7 Ocak’tan bu yana 10-30 durumda. Anthony Davis, Lakers’tan sonra son iki sezondaki uzun sakatlık serisinin sonuncusu ile altı haftayı kaçırdıktan sonra 1 Nisan’da kadroya geri döndü. Florida balonunda franchise’larının 17. şampiyonluğunu kazandı.
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12585858/lebron-james-shut-down-for-final-two-games-of-season-with-ankle-sprain

Yorum yapın