“LeBron, bir NBA Finalleri için en kötü TV reytingine bağlı”


Muhtemelen on yılı aşkın bir süredir LeBron James, NBA’in yüzü olmuştur. Muhtemelen Kobe Bryant’ın kariyerinin sonraki aşamalarında başlayarak, ligle en çok eşanlamlı hale geldi.

Şimdi 20. sezonunda, bu artık NBA’in amiral gemisi ismi olmayabilir. “The Odd Couple” podcast’inde Rob Parker, James’in çekim gücü hakkında şunları söyledi:

(4:30 işaretinde başlar)

“LeBron’un birkaç nedenden dolayı artık NBA’in yüzü olduğunu düşünmüyorum. Çok yaralandı. Ayrıca son dört yılın üçünde playoffları kaçırdı. Ve o adam olmak için sezon sonrasında oynuyor olmanız gerekiyor. Ben Steph Curry!

“LeBron, bir NBA Finalleri için en kötü TV reytingine sahip ve Steph Curry ve Warriors televizyonda altın! İnsanların LeBron’a o kadar aşık olduğunu düşünmüyorum. … Onun bir zamanlar olduğu gişe rekortmeni olduğunu düşünmüyorum.”

youtube kapağı

LeBron James, LA Lakers formasıyla geçirdiği dört sezonun ikisinde playoffları kaçırdı. Ayrıca 2020’de Anthony Davis ile şampiyonluğu kazandı ve sonraki sezon ilk turda Phoenix Suns’a yenildi.

Lakers’ın 2020 şampiyonası ise 1987’den bu yana en düşük reytingli ve en az izlenen şampiyonluk serisi arasında yer alıyor. Belki de her şeyi kasıp kavuran salgın nedeniyle evlerine kapanan basketbolseverler o diziyi izleyemedi bile.

Steph Curry, aynı dört yıllık süre içinde iki kez play-off’a kalamadı, ancak 2019 ve 2022’de de final oynadı. Kısa bir süre önce Golden State Warriors’ı Boston Celtics’e karşı 2022 şampiyonluğuna taşıdı ve ilk NBA Finalleri MVP’sini kazandı. süreç içerisinde.

Geçen sezon Boston Celtics’e karşı oynanan şampiyonluk, LA Lakers’ın 2020 şampiyonluk serisinden önemli ölçüde daha fazla izlendi.

Curry’nin reytingler açısından en iyi performansı 2016’da geldi. 2016 NBA Finalleri’nin 7. Maçının herhangi bir şampiyona serisinde en çok izlenen üçüncü maç olmasının en büyük sorumlusu o ve James’ti.

NBA şampiyonluğunun yüzü, LeBron James ve Steph Curry arasında hâlâ bir tartışma olabilir.


LeBron James ve Steph Curry’nin ilgili takımları mücadele ediyor

LeBron James ve Steph Curry, sırasıyla zor durumdaki takımlarına liderlik ediyor.
LeBron James ve Steph Curry, sırasıyla zor durumdaki takımlarına liderlik ediyor.

Reytinglerden bağımsız olarak, LeBron James ve Steph Curry’nin takımları mücadele ediyor. Pazar günü Brooklyn Nets’e karşı kazanmadan önce, LA Lakers 2-10’luk bir rekora sahipti ve takım tarihinin en kötüsü için berabere kaldı.

İşler büyük ölçüde düzelmezse, Lakers başka bir uzun sezon dışı sezonla karşı karşıya kalabilir. Baba Zaman, LeBron James’in oyununda kendini göstermeye başlıyor ve o bir süredir sakatlıklarla uğraşıyor. Anthony Davis sırt ağrısıyla oynuyor ve daha fazla maç kaçırabilir.

İronik bir şekilde, yedek kulübesine indirilen ve Lakers’ın Üç Büyüklerine en olumlu havayı veren Russell Westbrook oldu. Genel menajer Rob Pelinka şut atamayan ve çevre savunma oyuncularından yoksun bir takım kurdu.

Lakers 2-10, bu da Pelicans’ın şu anda Victor Wembanyama için en yüksek draft oranlarına sahip olduğu anlamına geliyor.

Lakers’ın piyango seçimi, eğer oraya giderlerse, Pels’in ön ofisi buna karar verirse New Orleans Pelicans’a gidebilir. Anthony Davis’in ticaretinde seçim takasını kazandılar.

Golden State Warriors ise sadece 6-9 ve deplasmanda oynadığı sekiz maçta galibiyet yüzü görmedi. Curry, normalde başarı için bir reçete olan Phoenix Suns’a karşı 50 sayı için patladı. Bay Area takımı Çarşamba günü yine 130-119 mağlup oldu.

Stephen Curry’nin sezonun en yüksek 50 sayısı, Warriors’ın Phoenix’te Suns’a 130-119 düşmesini engellemeye yetmedi. Golden State bu sezon 6-9’a, deplasmanda ise 0-8’e düşüyor.

Warriors yedek kulübesi, genç rol oyuncuları beklendiği gibi gelişmediği için berbattı. James Wiseman, G League’e düştü. Steve Kerr, Drew Ligi rekabetine karşı çıkacakmış gibi oynayan takımını dağınık olarak nitelendirdi.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-lebron-attached-worst-tv-rating-nba-finals-rob-parker-asserts-lebron-james-longer-face-of-nba-steph-curry?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir