League of Legends ve Wild Rift, tüm şampiyonların kilidi açıkken Xbox Game Pass’e ulaşmaya hazırlanıyor


Summer Game Fest’teki Xbox vitrini sırasında Riot Games, iki ana oyunu League of Legends ve Wild Rift’in yakın gelecekte Game Pass’e geleceğini duyurdu.

Ancak Game Pass sahipleri her iki oyun için de tüm şampiyonların kilidini açacağı için sürpriz burada bitmiyor. Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden ikisi daha büyük bir şey yaratmak için el ele vereceğinden, bu hem Xbox hem de Riot Games için çok büyük.

Aslında, bu yepyeni işbirliğinin hem League of Legends hem de Wild Rift için oyuncu tabanını daha da geliştirmesi ve espor endüstrisinde tartışmasız bir hakimiyet kurması gerekiyor.


League of Legends ve Wild Rift’in Xbox Game Pass’e tanıtımı yeni bir e-spor çağını başlatacak

League of Legends ve Wild Rift, Xbox Game Pass için tüm ajanların kilidi açıkken duyurulduğunda, yaptığı en önemli şeylerden biri birçok yeni oyuncuyu yatıştırmaktı. Birkaç oyuncunun her iki oyundan da kaçınmasının önemli bir nedeni, şampiyonların başlangıçta kilitli olması ve hepsinin kilidini açmak için yıllarca eziyet çekmesidir.

Ancak artık tüm oyuncuların yapması gereken Xbox Game Pass satın almak ve istedikleri karakteri herhangi bir kısıtlama olmaksızın oynayabilecekler. Bu da herkesin oyuna hoş karşılandığını hissedeceği daha kapsayıcı bir ortam yaratılmasına yardımcı olacaktır.

O zaman bile, bu işbirliğinin sadece daha fazla oyuncu getirmek için olup olmadığı konusunda büyük bir soru ortaya çıkıyor. Bunun nedeni, hem Riot Games’in hem de Xbox’ın akıllı şirketler olması ve daha büyük planlanmış bir şey olana kadar anlaşmalara girmemeleridir.

Bu noktaya kadar Riot Games, ana oyunlarını diğer platformlara koymayı hiç düşünmemişti. Bu, daha büyük bir şeyin olduğu ve League of Legends ile Wild Rift’in geleceğinin daha parlak olacağı anlamına gelebilir.

Daha fazla oyuncu akıyorsa, her iki oyunun da espor sahnesine ilgi duymaya başlamaları an meselesidir. Bu gerçekleştiğinde, izleyici sayıları artacak ve bu da oyunların genel itibarını rekabetçi bir bakış açısıyla daha da artırmaya yardımcı olacaktır.

Her durumda, oyuncular oyunların ne zaman kullanıma sunulacağını bilmek isteyebilirler. Ne yazık ki şu an itibariyle bilinen tek şey, bu iki oyunun da bu kış Xbox Game Pass’e sunulacağı. Kesin tarih bilinmiyor, ancak muhtemelen bu yıl sonbaharda bir yerlerde açıklanacak.


Summer Game Fest, duyurular ve ifşalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sportskeeda’nın bununla ilgili kapsamına bir göz atın.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/news-league-legends-wild-rift-set-arrive-xbox-game-pass-champions-unlocked?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir