Las Vegas Raiders, NFL tarihindeki ilk Siyah kadın başkan olarak Sandra Douglass Morgan’ı işe aldı | NFL Haberleri


Morgan, Raiders’daki rolünü, Dan Ventrelle’in kovulmasının ardından devraldığı için “hayatın onuru” olarak nitelendirdi.

Son Güncelleme: 08/07/22 12:06am

Sandra Douglass Morgan, Las Vegas Raiders'ın yeni başkanı olarak kendisini açıklayan bir basın toplantısında konuşuyor

Sandra Douglass Morgan, Las Vegas Raiders’ın yeni başkanı olarak kendisini açıklayan bir basın toplantısında konuşuyor

Las Vegas Raiders, Sandra Douglass Morgan’ı NFL tarihinde takım başkanı olarak görev yapan ilk Siyah kadın yaptı.

Morgan, 2019’dan beri Nevada Oyun Kontrol Kurulu başkanı olarak çalışıyordu ve daha önce AT&T’nin dış ilişkiler direktörü ve Kuzey Las Vegas şehir avukatıydı.

Las Vegaslı Morgan, “Takım tarihinin en belirleyici zamanlarından birinde Raiders’a katılmak bir ömür boyu onurdur,” dedi.

“Bu takımın Las Vegas’a gelişi, asla hayal edemeyeceğimiz yeni bir enerji ve fırsatlar yarattı. Bu takımın dürüstlüğünü, ruhunu ve sahada mükemmelliğe olan bağlılığını bu organizasyonun her yönüne taşımayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Morgan’ın gelişi, görevde bir yıldan kısa bir süre sonra geçici başkan Dan Ventrelle’in görevden alınmasını takip ediyor.

Raiders’ın sahibi Mark Davis, “Sandra’nın Raiders ailesine katılmayı kabul etmesi beni çok heyecanlandırdı” dedi. “Bu topluluk için tecrübesi, dürüstlüğü ve tutkusu, organizasyonumuz için çok değerli olacak.

“Sandra ile tanıştığım andan itibaren, onun dikkate alınması gereken bir güç olduğunu biliyordum. Dümende ona sahip olduğumuz için son derece şanslıyız.”

Raiders daha önce Tom Flores’te ligin ilk Hispanik baş antrenörünü, Art Shell’de modern çağın ilk Siyah koçu ve Amy Trask’ta ilk kadın CEO’yu işe almıştı.
Kaynak : https://www.skysports.com/nfl/news/12040/12647900/las-vegas-raiders-hire-sandra-douglass-morgan-as-first-black-woman-president-in-nfl-history

SMM Panel PDF Kitap indir