Lancashire Oaks: Rab Havlin’in Free Wind’de dikkatsiz sürüş nedeniyle beş günlük uzaklaştırma cezası BHA tarafından iptal edildi | Yarış Haberleri


Rab Havlin’in Lancashire Oaks’ta Serbest Rüzgar’a binmesiyle ilgili tartışmalı beş günlük yasağı, İngiliz At Yarışı Otoritesi tarafından temyiz edilmeksizin iptal edildi.

Yasak kendisine Cumartesi günü Haydock’taki görevliler tarafından verildi ve Havlin’in “yürüyen ray ile Eshaada arasında yalnızca kısa bir süre için geçerli olan yetersiz bir boşluğa koşması için ısrar ettiğini ve taahhüt ettiğini” ve bu da birkaç kişiye “önemli ölçüde müdahaleye” neden olduğunu belirtti. koşucular yarışta.

Bu karar, yasağa itiraz edeceğini belirten Havlin’in yanı sıra tartı odasındaki birkaç jokey tarafından şokla karşılandı.

Ve BHA’dan gelen bir incelemenin ardından, Salı günü bu yasağı iptal etme kararı verildi ve Eshaada’ya binen Jim Crowley de dahil olmak üzere başka hiçbir jokey aleyhine herhangi bir suçlama yapılmayacağını ekledi.

Havlin karardan memnundu ve PA haber ajansına şunları söyledi: “Temyiz sürecinden geçmek zorunda olmadığımız için çok mutluyum, gerçekten herkesin zamanını boşa harcamış olurdu, bu yüzden karardan çok memnunum. sonuç ve şimdi sadece ilerliyoruz.

“Neyse ki kısrakta (Serbest Rüzgar) bir çizik yok ve bunun için daha da kötü görünmüyor, bu yüzden yolumuza devam ediyoruz.”

BHA’nın açıklaması şöyle: “İngiliz Yarış Otoritesi, Cumartesi günü Haydock’taki bet365 Lancashire Oaks’ın ardından Robert Havlin’in maruz kaldığı 5 günlük uzaklaştırma cezasının iptal edildiğini bugün onayladı.

“Olayın kapsamlı bir incelemesinin ardından, Bay Havlin’in yeterli bir boşluğa sahip olduğu ve olaydan önce atını bu boşluğa yerleştirdiği ve bu nedenle bir binicilik suçu işlemediği belirlendi. Bu olaydan kaynaklanan diğer binici.”

Soumillon, 12 günlük dikkatsiz sürüş yasağına itiraz etti

Christophe Soumillon'un bindiği Vadeni (solda), Sandown Park'taki Mercan Yaz Festivali sırasında Mercan Tutulması'nı kazandı
Resim:
Christophe Soumillon’un bindiği Vadeni (solda), Sandown Park’taki Mercan Yaz Festivali sırasında Mercan Tutulması’nı kazandı

Christophe Soumillon ayrıca Cumartesi günkü Mercan Tutulması sonrasında Sandown komiserleri tarafından verilen 12 günlük dikkatsiz sürüş yasağına itirazda bulundu ve duruşma 14 Temmuz Perşembe günü yapılacak.

Deneyimli Birinci Grup galibi, Jean-Claude Rouget’in Vadeni’sini Esher pistindeki uzun metrajlı film yarışmasında zafere götürürken elinden gelenin en iyisini yaptı.

Ancak İngiliz At Yarışı Otoritesi komiserlerinin raporuna göre, Soumillon’un 1960’tan bu yana yarışın ilk Fransız eğitimli galibindeki başarısını kutlarken “önemli ölçüde müdahaleye” neden olduğuna hükmedilen çizgiden sonraydı.

Soumillon, çizgiyi geçerek zaferle eyerden kalkarken, Vadeni sağa kaydı ve William Buick’i üçüncü sıradaki Native Trail’de ve ardından James Doyle’u Lord North’ta yer darlığından ve kaçamak bir eylemde bulunma ihtiyacında bıraktı.

Christophe Soumillon, Esher, Sandown Park'taki Mercan Yaz Festivali sırasında Vadeni'deki Mercan Tutulmasının galibi.  Resim tarihi: 2 Temmuz 2022 Cumartesi.
Resim:
Tutulmadan sonra Christophe Soumillon

Hemen ardından kazanan sürücü olaydan kendisinin sorumlu olduğunu kabul etti. Bununla birlikte, 12 gün suç için ceza tablosunun üst ölçeğine yaklaşırken ve olayın çizgiden sonra meydana gelmesiyle, Belçika doğumlu binici, kendisini 16 Temmuz arasında kenarda bırakan 12 günlük uzaklaştırma süresini azaltmak istiyor. ve 27 Temmuz.

Binicinin Birleşik Krallık rezervasyonlarıyla ilgilenen Dave ‘Shippy’ Ellis, Soumillon’un itiraz nedenini özetleyen bir açıklama yaptı ve jokey adına şunları söyledi: 2 Temmuz’da Sandown’daki Eclipse’in çalıştırılmasının ardından Sandown Park komiserleri.”

Amo Racing’in Royal Ascot temyiz başvurusu ertelendi

Amo Racing’in komiserlerin Royal Ascot’taki Norfolk Stakes’teki sıralamaları geri almama kararına itirazı ertelendi.

Norfolk Stakes galibi The Ridler pistin karşısına geçerek dördüncü sıradaki Brave Nation ve Amo Racing’in Crispy Cat’ine müdahale ettikten sonra Paul Hanagan’a dikkatsiz sürüşten on günlük bir yasak verildi.

Rider (kırmızı şapka), Royal Ascot'ta Norfolk Stakes'i kazanma yolunda rakiplerinin arasında sürükleniyor
Resim:
Rider (kırmızı şapka), Royal Ascot’ta Norfolk Stakes’i kazanma yolunda rakiplerinin arasında sürükleniyor

James O’Mahony, 7 Temmuz Perşembe günü BHA’nın bağımsız yargı panelinin oturumuna başkanlık edecekti ve yeniden planlanan duruşma tarihinin ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yarıştan hemen sonra konuşan Amo Racing’den Kia Joorabchian şunları söyledi:

“Crispy Cat tamamen silindi. Bu bir hata değilse, vazgeçebiliriz. Adil bir şekilde kaybederseniz sorun değil, ancak deneyimli bir jokeyin tarlada dört atı yok etmesi için, ne yapacağımı bile bilmiyorum. buna deyin.

“[Without the interference] Crispy Cat kazanır ve farkla kazanır. Sonucu değiştireceklerinden şüpheliyim ama konu bu değil. Sonuç mesele değil, mesele tecrübeli bir jokeyin dört atı silip süpürmesi.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12646315/soumillon-launches-appeal-against-sandown-ban

SMM Panel PDF Kitap indir