“Lampard’ı yenmeye çalışıyorum” – Eski Chelsea orta saha oyuncusu, yaz transferini kapattıktan sonra rekor peşinde koşmakla ilgili şakalar yapıyor


Chelsea’nin eski yıldızı Nemanja Matic, AS Roma’ya katıldıktan sonra Jose Mourinho yönetiminde en çok forma giyen orta saha oyuncusu olarak Frank Lampard’ın rekorunu kırmayı hedeflediğini söyledi.

Matic, Nisan ayında Manchester United ile olan beş yıllık birlikteliğine bu yaz son vereceğini duyurdu. 33 yaşındaki oyuncu o zamandan beri bir yıllık anlaşmayla İtalyan üst düzey kulüp Roma’ya katıldı.

🆕 𝗪𝗘𝗟𝗖𝗢𝗠𝗘 | Nemanja Matic 🐺🇷🇸Kulüp, Sırp orta saha oyuncusunu yazın ilk transferimiz olarak onaylamaktan mutluluk duyuyor ve tüm dünyada kayıp çocukları arama konusunda farkındalık yaratmaya devam etmekten gurur duyuyor. ❤️ #ASRoma | @ICMEC_official

Bu hamle, Sırbistan uluslararası takımının Mourinho ile bir kez daha bağlantı kurduğunu gördü. Daha önce Chelsea ve Manchester United’da çalışan 59 yaşındaki oyuncu, şimdi Roma’da onun altında oynamak istiyor.

Matic şimdi eski menajeri Mourinho ile Roma’da yeniden bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Portekizli taktisyen altında en çok forma giyen orta saha oyuncusu olmayı hedeflediğini de açıkladı. O, tarafından söylendiği gibi alıntı yapıldı HEDEF:

Mourinho ile birbirimizi iyi tanıyoruz ve onu burada bulduğum için mutluyum. [at Roma]. Onun için buradayım ama bu büyük kulübün bir parçası olduğum için mutluyum, oyuncular için çekici ve benim için öyleydi.”

“Mourinho’nun altında en çok forma giyen oyuncu olarak Lampard’ı yenmeye çalışıyorum. Takımın, gelecekte önemli olabilecek gençleri olan çok kaliteli oyunculara sahip olduğunu düşünüyorum. Başlamak için sabırsızlanıyorum.”

🗣 “Roma’yı seçmemin sebeplerinden biriydi” Nemanja Matic, José Mourinho ile yeniden bir araya gelmesinin Man Utd’den Roma’ya taşınmasının büyük bir nedeni olduğunu ve Frank Lampard’ın bir rekorunu izlediğini söylüyor 👇

Lampard, Chelsea’nin yıldızı olduğu süre boyunca Mourinho’nun yönetiminde toplam 215 maç oynadı. Matic ise Portekiz’in Blues ve Manchester United forması giydiği maçlarda 159 maça çıktı.

Sırp oyuncunun, Lampard’ın rekorunu kırmak için Mourinho için 57 maç daha oynaması gerekecek. Bu nedenle, bu başarıya ulaşmak için Roma ile olan sözleşmesini 2022-23 sezonunun sonuna kadar uzatması gerekecekti.


Eski Chelsea defans oyuncusu Mourinho altında en çok maç rekorunu elinde tutuyor.

Ricardo Carvalho, Mourinho’nun yanında en çok forma giyen oyuncu rekorunu elinde bulunduruyor ve onun için 292 maça çıkıyor. Eski savunma oyuncusu Portekizlilerle FC Porto, Chelsea ve Real Madrid’de çalıştı.

Blues efsanesi John Terry, Roma patronu altında 266 maça çıkan Carvalho’nun arkasında oturuyor. Lampard listede üçüncü sırada yer alırken, Matic hala biraz uzakta.

Eski Manchester United yıldızı şimdi bir kez daha Mourinho’nun düzenli oyuncusu olmaya çalışacak. Portekiz’in altında en çok forma giyen orta saha oyuncusu olarak Lampard’ın yerini alıp alamayacağı henüz belli değil.


Dakir Mohammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-i-trying-beat-lampard-former-chelsea-midfielder-jokes-chasing-record-sealing-summer-transfer?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir