Kriket İskoçya, şok edici bağımsız incelemenin ardından 22 ırkçılık iddiasını soruşturacak | Kriket Haberleri


Cricket Scotland, bu yılın başlarında yayınlanan şok edici bağımsız bir incelemeden kaynaklanan 22 ırkçı davranış iddiasıyla ilgili resmi soruşturma başlatacak.

İskoç kriketinde ırkçılıkla ilgili ‘Sınırları Değiştirmek’ adlı bir rapor, kısmen eski uluslararası oyuncular Majid Haq ve Qasim Sheikh’in iddialarıyla kışkırtılarak 68 bireysel başvuru hakkında soruşturmalara yol açtı.

Piyasaya sürülmesinden bu yana, bu sayı toplamda 77’ye yükseldi ve bunlardan 43’ünün ırkla ilgili farklı sorunlar olduğu tespit edildi. Bunların neredeyse yarısı şimdi soruşturma için gönderildi, 17’si ek bilgi gerektiriyor ve dördü de ya karara bağlanmak üzere ya da yasal işlemler nedeniyle durduruldu.

İskoçya Kriket logosu
Resim:
Kriket İskoçya, 22 ırkçı davranış iddiasıyla ilgili resmi soruşturma başlatacak

Spor hukuku firması Harper MacLeod LLP, Sporting Equals adlı yardım kuruluşunun ve Running Out Irkçılık kampanyacılarının yardımıyla inceleme sürecini yönetti.

Soruşturmalar için net bir zaman çizelgesi bulunmamakla birlikte, Cricket İskoçya’dan yapılan açıklamada, kurumun “bunların kapsamlı ve hassas bir şekilde ve uygun olduğunda mümkün olan en kısa sürede yürütülmesini sağlamaya kararlı olduğu” belirtildi. Disiplin konularını ele almak için yeni bir ‘sporda davranış’ paneli de kuruluyor.

Cricket Scotland’ın geçici CEO’su Gordon Arthur, bir önceki yönetim kurulunun, Sınırları Değiştirme’nin yayınlanmasından hemen önce toplu olarak istifa etmesinden sonra, şunları söyledi: “Rapor bulgularında açıktı ve gerekli değişiklikleri yapmak için ilerliyoruz. İskoç kriketini ileriye dönük bir örnek yapmak için.

“Ancak, geçmişteki bir dizi meselenin daha ayrıntılı bir şekilde araştırılmasının, güveni yeniden inşa etme ve geçmişin hatalarını düzeltme sürecinin kritik bir parçası olduğunun farkındayız. Yalnızca yönlendirmeler tam olarak araştırıldığında, hangi eylemin yapılacağına karar verebileceğiz. ilgililere kapanış getirmek için bireysel durumlarda alınabilir.

“Bu çalışmanın hassas ve özenle yürütülmesi önemlidir ve şikayette bulunanlara en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12735180/cricket-scotland-to-investigate-22-allegations-of-racism-after-shocking-independent-review

SMM Panel PDF Kitap indir