Kraliçe’nin Kulübü: Jack Draper cinch Şampiyonasında zafer kazanırken Cameron Norrie boyun eğiyor | Tenis Haberleri


1 Numaralı İngiliz Cameron Norrie, Queen’s Club’daki Cinch Şampiyonasının ilk turunda Grigor Dimitrov’a 6-7 (2-7) 6-1 6-4 mağlup oldu; İngiliz genç Jack Draper, Amerikan dünyasını 14 numara Taylor Fritz’i 6-3 6-2 yenerek ikinci tura yükseldi

Son Güncelleme: 13/06/22 18:02

Cameron Norrie ilk seti Grigor Dimitrov'a karşı aldı ama Bulgar kazanmak için direndi

Cameron Norrie ilk seti Grigor Dimitrov’a karşı aldı ama Bulgar kazanmak için direndi

İngiliz 1 Numaralı Cameron Norrie, Queen’s Club’da Grigor Dimitrov’a üç sette kaybederken, çocuk oyuncağı Şampiyonası’ndaki ilk engelde düştü.

Dünya 11 numaralı seribaşı üçüncü olan Norrie, güzel bir toprak kort sezonunun ardından Queen’s’e geldi ve finalde Matteo Berrettini’ye kaybettiği geçen yıldan daha iyi bir sezon geçirmeyi umuyordu.

Ancak tie-break’in ardından sıkı bir ilk seti almasına rağmen, Norrie, 2014 şampiyonu deneyimli Bulgar Dimitrov tarafından hemen geri çekildi.

Norrie, belirleyici sette kırılma noktalarına sahipti, ancak yararlanamadı ve 6-7 (2-7) 6-1 6-4 galibiyet şansını kullanan eski dünya 3 No’lu Dimitrov oldu.

Dimitrov 2014 finalinde Feliciano Lopez'i yendi

Dimitrov 2014 finalinde Feliciano Lopez’i yendi

Draper: Ben kimseden korkmuyorum

İngiliz genç Jack Draper daha önce 14 numaralı dünya Taylor Fritz’i yenerek kariyerinin en büyük galibiyetini elde etmişti.

Geçen yıl Jannik Sinner’a karşı ilk ATP Tour galibiyetini alan 20 yaşındaki oyuncu, American Fritz’i 6-3 6-2 geçerek ikinci tura yükseldi.

Son derece etkileyici bir güçlü vuruş gösterisinin ardından Draper, ikinci servis as ile ilk 20 oyuncuya karşı ilk galibiyetini aldı.

Jack Draper, cinch Şampiyonasında ikinci tura kaldı

Jack Draper, cinch Şampiyonasında ikinci tura kaldı

Şu anda dünyanın ilk 100’üne giren dört İngiliz’den biri olan Draper, “Şu anda gerçekten iyi bir yerdeyiz.

“Bence birine karşı oynadığımda her zaman aklımdan geçen bir şey var – iki kolları, iki bacakları var, normal insanlar, bu yüzden sinirleri hissediyorlar, baskıyı hissediyorlar.

“Bence bu aşamada ben de biraz zayıfım, bu yüzden korkmamam gerektiğini ve dışarı çıkıp kazanmak için oynamam gerektiğini hissediyorum.

“Karşı oynadığım hiç kimse beni korkutmuyor, elimden gelenin en iyisini yapmaya ve nasıl gittiğini görmeye çalışıyorum.”

Bizi Twitter hesabımız skysports.com/tennis adresinden takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12633262/queens-club-cameron-norrie-bows-out-as-jack-draper-triumphs-at-cinch-championships

SMM Panel PDF Kitap indir