“Kopyalamayı zorlaştırın”


YouTube devi Jimmy “MrBeast”, olası bir Vine dönüşü hakkında dünyanın en zengin adamı Elon Musk ile kısaca etkileşimde bulundu. Twitter o zamanlar popüler olan Vine’ı Ekim 2012’de satın aldı. Ancak 2016’da Twitter, platformun kullanıcıların ek içerik yüklemesini engelleyeceğini duyurdu.

Kısa süre önce Twitter’ın CEO’su olan Elon, kullanıcıların Vine’ın geri dönüş yapma olasılığı hakkında görüşlerini soran bir anket paylaştı. MrBeast, Vine’ın TikTok ile rekabet etmek için geri getirilmesinin komik olacağını belirtmek için yanıtları aldı.

Vine’ı daha iyi bir platform haline getirme konusundaki önerileri sorulduğunda Jimmy şunları söyledi:

“Kopyalamayı zorlaştırın”

@elonmusk Artık kimse orijinal değil, derin bir hendek olmadıkça, ne yaparsanız yapın önümüzdeki ay diğer tüm platformlarda olacak.YouTube’da şort var, insta makaraları var, Reddit, Snapchat, Facebook vb. Hepsi kopyalanmış TT’ler. Ne yaparsan yap kopyalamayı zorlaştırıyor ya da zaman kaybı imo


Geri dönüş yapmak için Vine? MrBeast ve Elon Musk tartışıyor

Vine’ın kapatıldığından beri internet topluluğu içinde öldüğünü ve gömüldüğünü söylemek doğru olur. Son birkaç yılda TikTok’un ortaya çıkmasıyla birlikte, Vine’ı en yüksek görkemine geri getirmek için Elon Musk’ın tarafında olağanüstü bir çaba gerekecekti.

Şaşırtıcı bir şekilde, Elon’un paylaştığı anketteki oyların (1.3 milyon arasında) %71’inden fazlası Vine’ın geri dönüşünden yanaydı. MrBeast, şakacı bir şekilde önererek yanıt verdi:

“Bunu yapsaydın ve gerçekten tik tok ile rekabet etseydin bu çok komik olurdu”

@elonmusk Bunu yapsaydın ve gerçekten tik tok ile rekabet etseydin bu çok komik olurdu

Musk, Jimmy’ye fikirle ilgili görüşlerini sorarak yanıt verdi. Dedi ki:

TikTok’tan daha iyi hale getirmek için ne yapabiliriz?

Jimmy, Elon Musk’ın sorusuna oldukça ayrıntılı bir yanıt vermeye devam etti. Birincisine göre, Vine bir geri dönüş yapacaksa, orijinal ve taklit edilmesi zor özellikler uygulamalılar. Dedi ki:

@elonmusk Artık kimse orijinal değil, derin bir hendek olmadıkça, ne yaparsanız yapın önümüzdeki ay diğer tüm platformlarda olacak.YouTube’da şort var, insta makaraları var, Reddit, Snapchat, Facebook vb. Hepsi kopyalanmış TT’ler. Ne yaparsan yap kopyalamayı zorlaştırıyor ya da zaman kaybı imo

TikTok’un şu anda Hindistan’da yasaklandığı belirtilmelidir. Kaldırılmadan önce ülkede geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Olası bir Vine dönüşü, Çinli şirketin bıraktığı boş piyasadan faydalanabilir.


Hayranlar fikir hakkındaki görüşlerini paylaşıyor

Twitter kullanıcıları, yanıtlarında MrBeast’in önerdiği şeyleri kabul ederek, yanıtlarını da değerlendirdi. Ancak diğerleri, Vine için orijinal özellikler yapmanın zorlu bir görev olacağını da kabul etti.

İşte tepkilerden bazıları:

@BayBeast @elonmusk Bay Beast gerçekleri tükürüyor Tik Tok Vine lmao’dan kopyalandığında kelimenin tam anlamıyla herkes Tik Tok’u kopyaladı.

@BayBeast @elonmusk Benim dediğim de o. Twitter’da ayrılmaz bir rol oynamanız gerekiyor. Twitter ve Vine’ı birlikte güçlendirin. Onları bir yap. Benim fikrim, çok görevli Twitter’ın asma videoları arasında gezinmesine izin vermekti. Yani uygulamadan ayrılmanıza gerek yok. İkisinden de çıkabilirsiniz.

@BayBeast @elonmusk İkiniz de harika beyinler. En iyi platform, belirli bir türde videolar oluşturmanızı istemek olacaktır. Basketbol videoları yapacaksınız, bir basketbol hesabı oluşturabilirsiniz, ancak AI’nın aktif olarak içeriğin söylediğiniz şey olduğundan emin olmasını sağlayın. O zaman güvenilecek Sonra çarp

Bu kullanıcılar, TikTok’un eleştirdiği bir şeyi yaratıcılara geri vermeyi ima etti:

@elonmusk @BayBeast İçerik oluşturucuyu ödüllendirin: videoların erişimini sağlayın. İçeriği oluşturanı takip edenlere ulaştıran adil bir algoritmaya sahip olun. İçerik oluşturucu için videolardan para kazanın, YouTube’un sırrı buydu.

@elonmusk @BayBeast Herkes bir yaratıcıdır, Twitter’da bahşiş işlevini açın, fiat para biriminin ve kripto para biriminin bahşişini destekleyin ve hem videolar hem de kısa makaleler için bahşiş işlevine sahip olun. Açık yaşam hizmetleri, pratik uygulama şirketleri ile işbirliği yapın ve ekolojik bir kapalı döngü oluşturun…


Şu an itibariyle, Vine’ın geri gelme olasılığı uzak bir ihtimal gibi görünüyor. Ancak Elon Musk cesur açıklamalar yapmasıyla biliniyor. Platformu topluluğa geri getirmek, hem Twitter hem de Vine için oyunun kurallarını değiştirebilir.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Dinesh Renthlei tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/news-make-hard-copy-mrbeast-elon-musk-discuss-vine-become-better-tiktok?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir