Konak Belediyesi’nden amatör spora destek

Pandemi önlemlerinden en fazla etkilenen kesimlerden Acemi Spor Kulüplerinin idareci ve sporcularıyla bir araya gelen Başkan Batur, ilçedeki 22 amatör spor kulübüne spor malzemesi desteği verdi.

Konak Belediyesi’nden amatör spora destek

BirGün EGE

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Güneşli Mahallesi Halı Sahasında düzenlenen malzeme teslim töreninde Konak’taki Acemi Spor Kulüpleri yönetici ve sporcularıyla bir araya geldi. Yenilenen ve sporcuların hizmetine açılan sahadaki törene Başkan Batur’un yanı sıra İzmir Acemi Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Efkan Muhtar, Konak Amatör Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı ve bununla birlikte Konak Belediye Meclisi üyesi Mehmet Şerif Demir, amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve sporcular katıldı. Başkan Batur, geçtiğimiz aylarda amatör spor kulüplerine verdiği 4 biner TL’lik desteğin ardından, hemen de ilçede faaliyet gösteren ve Yöresel Acemi Lig, Süper Acemi Lig, 1.Acemi Lig’de çaba edecek olan 22 amatör kulübüne 8 bin 250’şer TL ederinde spor malzemesi desteği verdi. Başkan Batur, Konak Belediyesi’nin tüm sahalarının da antrenmana açıldığının müjdesini vererek, “Çocuklarımızın, gençlerimizin sosyal yaşama, spora dönmesi önemli. Özellikle de acemi spor kulüplerimizin tekrar faaliyetlerine, müsabakalarına başlaması manâlı” dedi.

GENÇLERİMİZİN SPORA DÖNMESİ ÖNEMLİ

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, pandeminin tüm sosyal ve spor faaliyetleri sekteye uğrattığını ancak çocukların, gençlerin bir an önce sporla yeninden buluşması gerektiğini dile getirdi. Tüm velileri, çocuklarının aşılarını yaptırmaya çağıran Başkan Batur, “Pandemi, hem sosyal faaliyetlerimizi keza spor faaliyetlerimizi sekteye uğrattı. Yaşamımız değişti. Bundan sonra da bu değişikliğe ayak uydurmaya çalışacağız fakat bir lahza önce de hayata dönmek önemli. Çocuklarımızın, gençlerimizin sosyal yaşama, spora dönmesi önemli. Özellikle de acemi spor kulüplerimizin bitmiş faaliyetlerine, müsabakalarına başlaması kayda değer. Aşı haricen diğer tedavi değil. Velilerimizden özellikle istirham ediyoruz. Sırası gelen çocuklarımız aşı olsun. 15 yaş üstündeki çocuklarımızın da aşılarının belli yapılması lüzumlu. Başka çaremiz değil. Normalleşmemiz, tekrar sevdiklerimizi daha bakımlı kucaklayabilmemiz için buna fazla siklet vermemiz lazım” diye konuştu.

FUTBOLCUNUN DERDİNİ ANLIYOR

Güneşli Mahallesi Halı Sahasında düzenlenen törende konuşan Konak Acemi Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Mehmet Şerif Demir, Amatör Spor Kulüpleri adına Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a teşekkür ederek, “Pandemide kapımızı çalan tek birey Abdül Batur oldu. Telefonlarımız kesik dedik, 4’er bin lira para yardımı yaptı. Bu İzmir’de bir ilktir. Liglere katılım paylarımızı da yatırıldı. Kendisi de futbol oynadığı için futbolcu çocuğun derdini anlıyor. Kulüplere araç gereç yardımında da yer alan Abdül Batur ile çalışmaktan kibir duyuyorum ve hepinizin namına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapın