Kojima Productions, Hideo Kojima’nın Twitter’da Shinzo Abe suikastıyla yanlış bir şekilde bağlantı kurmasının ardından yasal işlem başlatacak


Popüler video oyunu geliştiricisi Hideo Kojima’yı Japonya’nın eski Başbakanı Shinzo Abe’nin öldürülmesiyle ilişkilendiren yanlış suçlama ve yanlış bilgilerin ardından Kojima Productions yasal yollara başvurma kararı aldı.

Eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe, ülkenin Liberal Demokrat Parti üyesiydi. 67 yaşındaki ilk olarak Eylül 2006’da göreve geri döndü, ancak bir yıl sonra Eylül 2007’de ülseratif kolit ile ilgili tıbbi komplikasyonlar nedeniyle istifa etti. Daha sonra Aralık 2012’de yeniden seçildi ve ardından yaklaşık sekiz yıl görev yaptı. Ancak, kötüleşen sağlığı nedeniyle Eylül 2020’de tekrar istifa etmek zorunda kaldı.

Görev süresi boyunca, Shinzo Abo, Japonya’nın savaş sonrası en genç başbakanı ve II. Ayrıca, 1948’de Shigeru Yoshida’dan bu yana göreve dönen ilk eski başbakandı. Aynı zamanda ikinci döneminde Japonya’nın en uzun süre görev yapan başbakanı oldu.

8 Temmuz 2022’de Nara’da bir kampanya konuşması yaparken Shinzo Abe eski bir asker tarafından vahşice vuruldu ve bunun sonucunda eski Başbakan öldü. Trajik olay sadece ulusu değil, genel olarak dünya siyasetini de sarstı. Korkunç ve şok edici olay, eski Başbakan için güvenlik eksikliği hakkında meşru sorulara yol açtı. Ancak bu trajik olay, bir kez daha yanlış bilgilerin sosyal medyada orman yangını gibi yayılmasına ve gerçek dünya sonuçlarıyla sonuçlandı.

#KojimaProductions yalan haberlerin ve yanlış bilgi aktaran söylentilerin yayılmasını şiddetle kınıyor. Bu tür iftiralara müsamaha göstermeyiz ve bazı durumlarda yasal işlem başlatmayı düşünürüz.

Kojima Production, Hideo Kojima’yı Shinzo Abe’nin suikastıyla yanlış bir şekilde ilişkilendirenlere karşı yasal işlem başlatacak.

Metal Gear Solid’in arkasındaki efsanevi yaratıcı olan Hideo Kojima, yalnızca en saygın video oyunu geliştiricilerinden biri değil, aynı zamanda video oyun endüstrisinin bir simgesidir. Ne yazık ki, Kojima yanlışlıkla Shinzo Abe’ye suikast düzenlemekle suçlandı.

Japonya’nın eski Başbakanının ölümünün ardından, Fransız aşırı sağcı politikacı Damien Rieu, şimdi silinen bir tweet’te Hideo Kojima’nın bir görüntüsünü paylaştı ve yazdı (Fransızcadan çevrildi)

“Aşırı sol aşırılık öldürür”

Ayrıca Death Stranding’in yaratıcısının eski Başbakan’ın suikastçısı olduğunu belirten birden fazla tweet’i retweetledi. Yanlış bilgi, İran’ın Mashregh News ve Yunan haber kanalı ANT1 gibi haber kuruluşları tarafından daha da tırmandı; o zamandan beri, bu satış yerleri açıklamalarını düzeltti. Twitter bu vahşi suçlamalar karşısında şok oldu, çünkü insanlar memler paylaştı ve suçlayanları “ırkçı” olmakla suçladı.

Şimdi silinen bir tweet’te, Fransız aşırı sağ politikacı Damien Rieu, aşırı solu Japon başbakanı Shinzo Abe’yi öldürmekle suçladı ve mevcut şüpheli Tetsuya Yamagami’nin resimleri yerine oyun geliştiricisi Hideo Kojima’nın fotoğraflarını kullandı.

Hideo Kojima tarafından oluşturulan oyun geliştirme stüdyosu Kojima Productions, asılsız suçlamalarla ilgili resmi açıklamasını paylaştı. Stüdyo, sadece yanlış bilgilendirmenin arkasındaki kişileri kınamakla kalmadı, bazı durumlarda yasal yollara başvuracaklarını da belirtti. Twitter’dan yapılan açıklama şu şekilde:

Kojima Productions, yalan haberlerin ve yanlış bilgi aktaran söylentilerin yayılmasını şiddetle kınıyor. Bu tür iftiralara müsamaha göstermeyiz ve bazı durumlarda yasal işlem başlatmayı düşünürüz.

Bu, Kojima’nın ilk kez yanlış bilgi kurbanı olması değil. Daha önce, Death Stranding’den Bridge Baby prop ile Kojima’nın bir görüntüsü, oyun geliştiricisinin kürtajlı bir bebeği mumyaladığı iddiasıyla dolaştı. Görüntüler kürtaj protestosu için kullanıldı.

Sosyal medyadaki yanlış bilgiler cehaleti yansıtsa da yanlış bilgilendirmenin gerçek dünyadaki sonuçlarını da sorguluyor.

Kojima yapımının ilk oyunu Death Stranding genellikle son on yılın en düşündürücü video oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Şu anda stüdyo, sızıntılara göre “Overdose” adlı bir korku başlığı olacak bilinmeyen bir başlık geliştiriyor.


Mithilesh Bhaumik tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/kojima-productions-pursue-legal-action-hideo-kojima-falsely-linked-assassination-shinzo-abe-twitter?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir