Kilo kaybı için en iyi 7 egzersiz ipucu


Kilo kaybı zor bir yolculuktur ancak her zaman ödüllendirici olduğunu kanıtlar. Çoğu insan mücadeleyi bilir.

Kilo kaybınız aniden bir platoya ulaşana kadar yolda olmak, sonuçları görmek harika bir duygu. Bu nadir görülen bir sorun değil; Kilo vermeye çalışan herkes bunun nasıl bir şey olduğunu bilir.

Kilo verme yolculuğunuza devam etmek için bir platoyu zorlamak, özellikle doğru yol hakkında çok az veya hiç fikri olmadığında, başka bir zorluk olabilir.

Diyet mi? Egzersiz mi? Kilo verme sürecini hızlandırmak için beslenme ve egzersiz planınızı optimize etmenin yolları var mı?

Kilo vermeyle ilgili en iyi şeylerden biri yüzünüzün ne kadar inceldiğidir.


Kolayca kilo vermek için en iyi kilo verme ipuçları

Şüphesiz, internette çok sayıda kilo verme ipucu var, ancak sizin için süreci hızlandırmaya yardımcı olacak en iyi ipuçlarından bazılarını bir araya getirdik.

Kilo kaybınızı artırın.  Pexels/Anna Tarazevich aracılığıyla görüntü
Kilo kaybınızı artırın. Pexels/Anna Tarazevich aracılığıyla görüntü

1) Yoğunluğu artırın

Kararlı hal kardiyo egzersizleri, kilo vermeye girişen herkes için vazgeçilmezdir.

Hiç şüphesiz etkili bir egzersiz şekli olsa da, araştırmalar pliometrik, yani patlayıcı egzersiz modüllerinin kalori yakmada daha etkili olduğunu ve ardından kilo kaybına katkıda bulunduğunu göstermiştir.

Bu kısa, yoğun güç patlamalarını yaşamak istiyorsanız, HIIT rutinlerine internette kolayca ulaşabilirsiniz.

2) Antrenmanınıza daha fazla dakika ekleyin

Uzmanlar haftada en az 150 saat egzersiz önerirken, kilo vermek isteyenler için haftada 250 saate kadar idealdir. Günlük dakikalarınızı artırmayı deneyin ve kilo vermeye nasıl yardımcı olduğunu izleyin.


3) Kuvvet antrenmanı ve kardiyo arasında geçiş yapın

Sadece ikisini de yap. Çoğu insan, kardiyo rutinlerini, ısınma veya rutinlerini bitirmek için güç rutinlerinden önce veya sonra yapmayı tercih eder.

Araştırmalar, her iki eğitim biçiminin bir kombinasyonunun kilo kaybı için en etkili olduğunu göstermektedir. Vücudunuzdaki kas kütlesi ne kadar fazlaysa, dinlenirken vücudunuz o kadar fazla kalori yakar. Kazan-kazan!

4) Gün boyunca hareketi artırın

Gün boyunca gerçekleşen küçük, egzersiz dışı aktiviteler de günlük yaktığınız kalori miktarında önemli bir rol oynar.

Buna egzersiz dışı aktivite termojenezi veya NEAT denir. Sağlık uzmanları, bir günde yakılan kaloriyi artırmak ve kilo vermeyi teşvik etmek için her zaman merdiven çıkmak, kısa mesafeler yürümek, işe bisikletle gitmek vb. gibi küçük değişikliklerle günlük hareketi artırmayı önerir.


5) Günün bir saatini seçin

Antrenmanınız için zaman ayırmanın en iyi yolu, onu rutininizin bir parçası haline getirmektir. Sadece egzersiz yapmak için günün bir saatini seçin ve normal günlük rutininiz için yaptığınız gibi buna bağlı kalın. Bunu yapmak, antrenmanlarınıza bağlı kalmanızı sağlayacaktır.

6) Farklı rutinler deneyin

Tek bir rutine bağlı kalmak monoton ve sonunda sıkıcı olabilir.

Motive olmak ve daha fazla kilo kaybını kolaylaştırmak için vücudunuza bir şok vermek için çeşitli rutinler ve programlarla işleri değiştirin.

Rutinlerinizi karıştırın.  Pexels/Andrej Klintsy üzerinden görüntü
Rutinlerinizi karıştırın. Pexels/Andrej Klintsy üzerinden görüntü

7) Metabolizmanızı Güçlendirin

Farklı rutinler ve antrenman biçimleri denemek, vücudunuzun kas geliştirmenin tüm aşamalarından geçmesini, dayanıklılığı artırmasını ve kalori yakmasını sağlar, böylece metabolizmanızı hızlandırır.

Daha hızlı bir metabolizma, gün boyunca daha fazla kalori yakılması anlamına gelir.


Kilo vermek kolay değil, ama kesinlikle ödüllendirici bir deneyim.

Uğruna çok çalıştığınız bir şeyi, özellikle de kilo vermek kadar önemli bir şeyi başarmak harika bir duygu.

Kendinizin daha zinde, daha sağlıklı bir versiyonuna doğru bu adımı atmak sorumlu bir eylemdir ve yolda kalırsanız istediğiniz sonuçları elde edersiniz.


S. Kilo vermekte zorlanıyor musunuz?

şimdiye kadar 0 oy
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/health-and-fitness/7-best-exercise-tips-weight-loss?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir