Khamzat Chimaev vs. Colby Covington en iyi yarışmacıyı belirlemeyi önerdi, Leon Edwards üçüncü sırada olmalı


Ben Askren’e göre, Khamzat Chimaev, Leon Edwards’ın hüküm süren ağır siklet şampiyonu Kamaru Usman’a karşı rövanş alması yerine Colby Covington’a karşı bir unvan eleme maçında savaşmalı.

Helen Yee ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, eski ONE Championship ve Bellator unvan sahibine yaklaşmakta olan Usman vs. Edwards rövanşı hakkında sorular soruldu. ‘Funky’, Edwards’ın şampiyonluk şansı bulduğu için mutlu olduğunu söyledi, ancak ona göre Khamzat Chimaev ve Colby Covington arasındaki bir mücadele en iyi yarışmacıyı belirlemeli:

“Sanırım Leon Edwards şampiyonluğu kazandığı için mutluyum çünkü arka arkaya birçok dövüş kazandı. Bununla birlikte, son zamanlarda çok aktif değil… ve sonra, bilirsiniz, bence Chimaev muhtemelen en ateşli olan… Gilbert Burns ile son dövüşünün bazıları kadar baskın olmadığını biliyorum. insanlar öyle olmasını umdu ama Gilbert Burns gerçekten iyi bir rakip…”

Aşkan, şöyle devam etti:

“Colby bir numara ve Gilbert Burns iki numara. Colby’den başka kimse yok, uh, uh, Gilbert Burns’e ulaşacak. Sanırım Leon Edwards muhtemelen orada bir yerde… yine de Gilbert Burns’ün üstünde olmamalı. Her neyse, size söyleyeceğim, aklımda Marty, Colby, Gilbert ve sonra aklımda Leon var, bu yüzden sanırım Khamzat’ın Colby ile savaştığını görmek isterim.”

Aşağıdaki röportajın tamamını izleyin:

youtube kapağı

Kamaru Usman, Leon Edwards ile UFC 278’de ağır siklet şampiyonluğu maçında rövanş maçı yapacak. Bir önceki karşılaşmaları 2015’te Fox’ta UFC’de gerçekleşti: dos Anjos vs. Cowboy 2. Nijeryalı bu maçı oybirliği ile kazandı.


Khamzat Chimaev, Nate Diaz’ı çağırıyor

‘Borz’, UFC 273’te Gilbert Burns’e karşı kazandığı zaferden bu yana sosyal medyada çok aktif. En son, Nate Diaz’ı kavgaya çağırdı. Stockton yerlisinin UFC kontratında bir dövüşü kaldı ve bunu halletmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor, böylece devam edip serbest oyuncuları test edebilir veya muhtemelen boksta şansını deneyebilir. Ancak, şimdiye kadar promosyondan sessizlikle karşılandı.

Khamzat Chimaev Twitter’da şunları yazdı:

Daha sonra, Çeçen savaşçı Ekim ayında Belial Muhammed’e karşı başka bir eşleşme önerdi:

Khamzat Chimaev, profesyonel MMA yarışmasında art arda 11 galibiyetle kusursuz bir rekora sahip. Şu anda UFC ağır siklet sıralamasında 3. sırada yer alıyor ve bir an önce şampiyonluk yarışına giden yolu bulmaya hevesli.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-khamzat-chimaev-vs-colby-covington-proposed-determine-top-contender-leon-edwards-third-line?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel