Khamzat Chimaev, sekizgene hızlı bir dönüş arıyor


Khamzat Chimaev, en kısa sürede sekizgene dönmeye hazır olduğunu söylüyor. 11 numaralı UFC orta siklet, VyStar Veterans Memorial Arena’daki zorlu bir mücadelede 2 numaralı Gilbert Burns’e karşı oybirliğiyle heyecan verici bir karar zaferi elde etti.

UFC 273’e kadar uzanan UFC başkanı Dana White, ‘Borz’un Burns’ü yenmesi koşuluyla Chimaev ve Colby Covington arasında potansiyel bir kavga teklif etmişti.

Chimaev Florida’da bunu yaptıktan sonra White, bir sonraki Chimaev-Covington eşleşmesini görmek istediğini yineledi.

ESPN MMA’nın UFC 273 Post Show’daki bölümünde, Chimaev Covington’a karşı olası bir mücadeleye değindi.

Chimaev, ne zaman tekrar dövüşmek istediği ve UFC 273 dövüşünden sonra biraz zamana ihtiyacı olup olmadığı sorulduğunda, şunları söyledi:

“Geri dönüp gözlerimi düzeltmeliyim. Ve bittiğinde, yüzüm iyi olduğunda, spar’a başlayacağım. Ve ne kadar hızlı mümkünse, geri döneceğim.”

Ek olarak, üç ila dört ay içinde Covington’a karşı bir dövüşü kabul etmeye açık olup olmayacağı sorulduğunda, ‘Borz’ UFC 273 dövüşünden iyileşmesi için o kadar uzun süreye ihtiyacı olmayacağını önerdi. Chimaev, Covington ile ilk fırsatta yüzleşmeye hazır olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hayır, sanmıyorum. İhtiyacım olan fazla bir şey yok ama gözlerimi düzeltirsen geri gelebilirim. Şekildeyim. Biliyorum.”

Aşağıdaki videoda Khamzat Chimaev’in ESPN MMA’nın UFC 273 Post Show’daki görünümünü izleyin:

Khamzat Chimaev, sekizgene hızlı bir dönüş arıyor

Colby Covington, Khamzat Chimaev’in yükselişinde

Eski geçici UFC ağır siklet şampiyonu Colby Covington, 5 Mart’ta UFC 272’de dosttan düşmana dönüşen Jorge Masvidal ile karşılaştı. Masvidal’e karşı olan kin maçı öncesinde Covington, BT Sport’tan Michael Bisping ile muhtemelen Khamzat Chimaev ile karşılaşmak da dahil olmak üzere birçok konu hakkında konuştu.

Chimaev’in UFC 170 kiloluk bölümündeki meteorik yükselişiyle ilgili olarak, Covington onu “aldatıcı bir tren” olarak etiketledi ve onu bölüm sıralamasında geri atacağına söz verdi. UFC Hall of Famer Michael Bisping’e konuşan ‘Kaos’ şunları söyledi:

“C** shot ile [Khamzat], yüksel, bazı büyük zorlu dövüşler kazan ve konuşabiliriz. Ama o zamana kadar, bu çocuğu heyecanlandırmayı bırakın, bu hype işleri bu Octagon’un içinde gerçekten incinebilir.”

Khamzat Chimaev, sekizgene hızlı bir dönüş arıyor

Covington daha sonra UFC 272’de oybirliğiyle aldığı kararla Masvidal ile karşılaştı ve onu yendi. Bu arada Chimaev, UFC 273’te Burns’ü mağlup etti. Ortak görüş, Chimaev’in bu yıl içinde 1. sıradaki Covington ile karşılaşacağı yönünde.

Ayrıca, hüküm süren UFC ağır siklet şampiyonu Kamaru Usman’ın 2 Temmuz’da UFC 276’da Leon Edwards’a karşı yapacağı rövanş maçında unvanını koruması bekleniyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-ufc-273-khamzat-chimaev-looking-quick-return?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın