Khabib Nurmagomedov, çırağı Saygid Izagakhmaev için BİR hafif siklet dünya şampiyonluğu şansı istiyor


Saygid Izagakhmaev, kariyerinin en önemli galibiyetini elde etti ve akıl hocası Khabib Nurmagomedov, ONE Championship’i çırağına bir sonraki dünya şampiyonluğu şansını vermeye çağırdı.

Izagakhmaev tam atak moduna girdi ve bu Cumartesi Singapur Kapalı Stadyumu’nda ONE 163’teki dövüşlerinin ilk turunda Japon efsanesi Shinya Aoki’yi nakavt etti.

O kadar baskın bir gösteriydi ki Nurmagomedov, Izagakhmaev’e ONE hafif sıklet dünya şampiyonu Christian Lee’ye bir şans vermek için hemen ONE Championship’i vurdu. ‘The Eagle’ Instagram’da şunları yazdı:

“Senin adına çok mutluyum Abi ✋ Tebrikler, bir sonraki adım şampiyonluk mücadelesi. @onechampionship @yodchatri”

4. sıradaki hafif sıklet yarışmacısı Izagakhmaev ile eski ONE hafif sıklet dünya şampiyonu Aoki arasındaki karşılaşma, bir boğuşma satranç maçı olarak ilan edildi, ancak tam tersi oldu.

Saygid Izagakhmaev ve Shinya Aoki’nin sırasıyla sambo ve Brezilya jiu-jitsu’sunda geçmişleri olmasına rağmen, iki dövüşçü asla maçı yere indirmeye çalışmadı.

Bunun yerine, her iki dövüşçü de başlangıçtan itibaren deri ticareti yaptı ancak daha sert vuran Rus oldu.

Izagakhmaev, Aoki’yi hızla yere indiren devasa bir sağ elini indirdi. Daha sonra en üst pozisyondan ağır bir ceza yağdırdı ve hakemi ilk turda 1:26 maçı durdurmaya zorladı.

Galibiyet, Izagakhmaev’i ONE Championship’te mükemmel bir 3-0’a itti.


Saygid Izagakhmaev, Christian Lee için hazır

Saygid Izagakhmaev, Shinya Aoki’ye karşı oynadığı maçta o kadar baskındı ki, şimdiden Christian Lee’ye karşı bir dünya şampiyonluğu karşılaşmasını dört gözle bekliyor.

Aoki’yi yenmesi, Izagakhmaev’e ONE CEO’su Chatri Sityodtong’dan 50.000 $’lık net bir ikramiye kazandırdı ve dövüş sonrası röportajında ​​Lee’ye seslendi:

“Bugün Christian’ın savaşı kazandığını gördüm. Benim için iyi bir rakip olduğunu biliyorum, bu yüzden bir sonraki rakibim bu. Chatri’yi sabırsızlıkla bekliyorum [Sityodtong]. Bunu gerçekleştir!”

Lee, Prime Video 4’teki ONE’ın ana etkinliğinde ONE ağır siklet dünya şampiyonluğu için Kiamrian Abbasov’u yendiğinde, birkaç saat önce aynı stadyumda da savaştı.
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-khabib-nurmagomedov-calls-one-lightweight-world-title-shot-protege-saygid-izagakhmaev?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir