Kevin Manning: Derbi ve Gine şampiyonu jokey 39 yıllık kariyerini değerlendiriyor | Yarış Haberleri


Derbi kazanan jokey Kevin Manning, Vocal Studies’i Galway’de zafere taşıdıktan sonra eyerden emekli olduğunu açıkladı.

55 yaşındaki Manning, aynı zamanda kayınpederi olan efsanevi antrenör Jim Bolger için şanlı kariyerinin çoğunda ata bindi.

İkili birlikte İrlanda, Birleşik Krallık ve Fransa’da büyük bir büyük yarışın yanı sıra Alexander Goldrun ile bir Hong Kong Kupası kazandı.

Poetic Flare, St James's Palace Stakes rakiplerinden uzak
Resim:
Poetic Flare, St James’s Palace Stakes rakiplerinden uzak

Belki de Manning’in en ünlü başarısı, aynı zamanda İrlanda Şampiyonu Stakes ve Dewhurst kazandığı bir at olan Epsom on New Approach’taki 2008 Derbisinde geldi.

Manning ve Bolger, 2006 ve 2012 yılları arasında Teofilo, Intense Focus, Parish Hall ve Dawn Approach ile ikinci yarışmayı altın bir büyüyle dört kez daha kazandı.

Corrib Food Products Maiden’ı kazanarak atından indikten sonra Manning şunları söyledi: “Harika bir kariyerim oldu, şikayet edemem, işler iyi gitti ve harika günler geçirdim.

Mac Swiney'e binen Kevin Manning, Doncaster'da Vertem Futurity Trophy Stakes'i kazandı
Resim:
Mac Swiney’e binen Kevin Manning, Doncaster’da Vertem Futurity Trophy Stakes’i kazandı

“Yol boyunca çok iyi atlara bindiğim ve her şeyi Jim ve Jackie’ye (Bolger) borçlu olduğum için çok şanslıydım.

“Çim sezonunun sonu olan bu hafta sonu için askıya alındım ve bugün iyi sürüşler yaptım ve kendi kendime bunlardan biri kazanırsa bırakmanın zamanı geldiğini söyledim.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12735129/kevin-manning-derby-and-guineas-winning-jockey-calls-time-on-39-year-career

SMM Panel PDF Kitap indir