“Keşke kaçırsaydı ve sonra onları erken durdursalardı”


Boston Celtics’in dördüncü çeyrek ustalık sınıfında Steph Curry ve Golden State Warriors’ın 12 sayılık farkı, sezonun 1. maçında kaçırdı. NBA Finaller. Celtics, geç geri dönüşleriyle rakiplerine defalarca “asla bitene kadar bitmez” mesajı gönderdi.

Kazanmak için bir açığın üstesinden gelmek, neredeyse sezon boyunca Boston’ın oyunu oldu. Perşembe gecesi Jaylen Brown ve Al Horford 120-108 galibiyetin dördüncü çeyreğine geçerken harika bir şekilde yapıldı. Her ikisinin de dört isabeti ve iki üçlük isabeti vardı ve Horford tüm şutlarını kaybetti.

Curry’nin muhteşem şutu her zaman olduğu gibi sergilendi, guard 14 denemede yedi üçlük attı. 25’te 12’sini (%48.0) vurdu.

“The Odd Couple” podcast’inde Rob Parker, Curry’yi “saçma şutlar” atabilme yeteneği nedeniyle basketbol oyununu mahvetmekle suçladı. Sekiz kez All-Star bu şutları erken kaçırsaydı, durdurulacağını söyledi.

Parker, “İçeri giren saçma sapan şutları çektiği için Steph Curry’yi suçluyorum” dedi. “Keşke kaçırsaydı ve erken dursalardı.”


Steph Curry’nin saçma sapan 3 sayılık atışlarla oyunu değiştirmesiyle oyun bozulur mu?

Golden State Warriors'tan StepCurry, Perşembe günü San Francisco, California'da oynanan NBA Finalleri 1. maçında Boston Celtics'e karşı serbest atış şutunu çekiyor.
Golden State Warriors’tan StepCurry, Perşembe günü San Francisco, California’da oynanan NBA Finalleri 1. maçında Boston Celtics’e karşı serbest atış şutunu çekiyor.

Steph Curry, on yıldan fazla bir süredir ligde sansasyonel olmuştur. Uzun menzilli atışlarda ustalaşarak oyunu yeniden icat etti. Golden State Warriors guardı, 12 sezondan kısa bir sürede Ray Allen’ı geçerek NBA’in tüm zamanların 3 sayılık lideri oldu.

Steph Curry, Ray Allen’ın rekorunu kırdığından beri evinde oynadığı ilk maçında 4 üçlük daha atarak 30 sayı attı.

Mart ayında 34 yaşına giren Curry, önümüzdeki sezonlarda rekoru (şu anda 3.117) uzun bir mil uzatabilir. Ancak çok sayıda oyuncu 3 sayılık atışlar yaptığı için rekoru düşündüğünden daha erken kırılabilir.

Oyunun oynanış şeklini değiştirdiği söyleniyor. Bazıları bunu olumlu bir sonuç olarak görürken, diğerleri oyunu bozduğunu söyleyerek aynı fikirde değil. Argümanları, oyunu oluşturan diğer unsurların göz ardı edildiği gerçeğine dayanıyor.

Bazı antrenörler 3 sayılık atışları bir gereklilik olarak görürken, diğerleri rekabet edebilmek için bu yönde ilerlemeye çalışıyor. Rob Parker ve birkaç kişi, bu eğilimin oyun için ne kadar zararlı olduğu konusunda seslerini yükselttiler.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-i-wish-missed-stopped-early-on-rob-parker-says-he-s-blaming-steph-curry-ruining-game-cites-ridiculous-shots-go?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel