Kenny Shiels: Kuzey İrlanda Kadınlar, Euro 2022 açılış maçında alçakgönüllü Norveç’ten daha fazlasını hak etti | Futbol Haberleri


Kenny Shiels, Kuzey İrlanda tarafının Norveç’e 4-1 yenilmekten ders çıkaracağını, ancak Avrupa Kadınlar Şampiyonası’na ilk kez katılan sporcular için skorun sert olduğunu düşündüğünü söyledi.

Büyük bir turnuvada ilk kez boy gösteren Kuzey İrlanda, yarışma için karanlık atlardan birine karşı oynanan yarım saat ile kendilerini 3-0 geride buldu, ancak devrenin her iki tarafında da toparlandı ve Julie Nelson’ı yendiğinde kendilerine bir umut ışığı verdi. aradan kısa bir süre sonra golü geri çekti.

Guro Reiten’in serbest vuruşu maça özellikle tek taraflı bir skor kazandırmaya devam etse de, Shiels, takımının finalde açık oyunda başka bir gol yememek için “gergin” bir açılış yarım saatine nasıl tepki verdiğinden memnun olduğunu söyledi. maçın saati.

“4-1 yenildiğinde mutlu değilsin” dedi. BBC Spor. “İlk 25-30 dakika gergindik. Graham Hansen ve Hegerberg ne kadar iyiler, dünyanın en iyi iki forveti ve maçın son saatinde berabere kaldık. Penaltıyı atarsanız, aslında kazandık.

“Son skoru almak zordu. Bundan daha iyisini hak ettiğimizi düşünüyorum. Onların kalitesi, bu programda üç yılımız var ve bizi Avrupa’da ilk 20’ye sokmak 10 yıl alacak. Konsolide etmek için on yıl o seviyenin katsayısı Eğer ilerlemeye devam edebilirsek, bundan biraz daha hızlı yapabiliriz.

Norveç, Yeşil ve Beyaz Ordu'nun büyük bir turnuvadaki ilk maçında cesur bir Kuzey İrlanda tarafını 4-1 gördü
Resim:
St Mary’s’deki maçın ilk yarım saatinde Norveç 3-0 öne geçti.

“Gerçekleşmeli ve bunun Kuzey İrlanda’da gelişmekte olan bir oyun olduğunu anlamalıyız. Bir canavar yarattık çünkü çok hızlı büyüyoruz.

“Bu türden takımlar, zor ama son bir saatte onları eşleştirdik. Bölgesel olarak daha fazlaydılar ama son saatte 1-1 aldık. Çok iyi şeyler yaptığımızı hissettim, yaratıcılık vardı, geride kaldık.” onları yanlardan aşağı.

“Yarım saat boyunca onları geri tuttuk, bu bize cesaret veriyor, Kızlar harikaydı, bir grup olarak ülke için her şeye sahipler. Taraftarlar onlarla gurur duymalı.

“Her zaman öğreniyor, oyun olgunlaştıkça biraz daha inanmaya başladık. Deneyim onlar için harika, özellikle de genç olanlar için. Caitlin McGuiness ve Emily Wilson geliyor, hepsi 21’lerin altında. Ne kadar da öğrenme eğrisi var. beş genç U21 için. Oyunun büyümesine yardımcı olacaklar.”

Golcü Nelson: Tarih yazmak için ‘İnanılmaz’

Julie Nelson, Kuzey İrlanda'nın büyük bir turnuvadaki ilk golüyle başını salladı
Resim:
Julie Nelson, Kuzey İrlanda’nın büyük bir turnuvadaki ilk golünde başını salladı

Julie Nelson sadece Kuzey İrlanda’nın büyük bir finaldeki ilk golcüsü olmakla kalmadı, aynı zamanda Avrupa Kadınlar Şampiyonası tarihinin en yaşlısı oldu ve 37 yaş 33 günlükken, Yeşil ve Beyaz Ordu’ya bir günde St Mary’s’de kutlayacak bir şeyler vermek için eve başını salladı. ruhlarının kararmasına izin vermemeye kararlıydılar.

Crusaders Strikers stoper ve defanstaki meslektaşları, Norveç’in köpüren üç cephesine karşı erkenden hayat zor buldular, ancak açık oyunda onları boğmak ve kaleci Jackie Burns için ilk başta göründüğünden daha yoğun bir geceden kaçınmak için iyileştiler.

“Zor bir maç olacağını biliyorduk. İlk 15 dakika biraz gergindik ve birkaç gol yedik, sonra hızlandık ve elimizden gelenin en iyisini yaptık.

“İkinci yarıda onları çok fazla şansla sınırladığımızı düşünmüyorum. Yenildikten sonra sahip olduğumuz gücü geliştirdik, yapmamız gereken buydu.

“Kesinlikle inanılmaz [to score]. Skor tablosuna gireceğimi düşünmüyordum. Gol atmayalı birkaç yıl oldu!”

Sıradaki ne?

Norveç ve Kuzey İrlanda Pazartesi günü tekrar harekete geçti. Norveç, Amex Stadyumu’nda İngiltere ile karşılaşacak (başlama vuruşu 20:00), Kuzey İrlanda ise St Mary’s’de (başlama vuruşu 17:00) Avusturya ile karşılaşacak.

A Grubu 15 Temmuz Cuma günü sona erecek. Kuzey İrlanda, Southampton’da turnuva ev sahibi İngiltere ile karşılaşacak ve Norveç, Amex Stadyumu’nda Avusturya ile karşılaşacak. Her iki maç da saat 20.00’de başlayacak.

Sky Sports’ta Euro 2022’yi takip edin

Bu yaz Sky Sports ve Sky Sports Haberlerinde Euro 2022’den en son haberleri takip edin.

Kapsam, Jessica Creighton ve Kyle Walker ile birlikte Sky Sports WSL sunucusu Caroline Barker tarafından sabitlenecek. Bu arada Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk ve Laura Bassett turnuva boyunca analiz verecek.

Onlara ayrıca deneyimli İngiltere kalecisi Karen Bardsley ve Manchester City defans oyuncusu Esme Morgan da katılacak.

Uzmanlar ve sunucular, Sky Sports News ekibini ülke çapında takip edecek olan Sky Sports Kadınlar Euro 2022 Mobil Sunum Otobüsünden maçların oynandığı çeşitli stadyumlara kadar çalışacak.

Ek olarak, Sky Sports’un Temel Futbol Podcast’i, 21 Haziran’dan itibaren turnuva için Sky Sports Women’s Euro Podcast’i olarak yeniden adlandırılacak. Charlotte Marsh ve Anton Toloui’nin ev sahipliğinde, turnuva boyunca güçlü bir program dizisine ek olarak özel haberler ve oyuncu röportajları yer alacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12647880/kenny-shiels-northern-ireland-women-deserved-more-from-norway-humbling-in-euro-2022-opener

SMM Panel PDF Kitap indir