“Kemer alsam da almasam da memnunum”


Flyweight MMA harikası Demetrious Johnson, karma dövüş sanatları kariyerlerinde sadece çok az insanın başarabildiğini başardı. Bununla, dövüş efsanesi, sporda başardıklarından zaten memnun olduğunu itiraf etti.

Johnson, ONE 161’deki ONE flyweight dünya şampiyonası için rövanş maçında Adriano Moraes ile karşılaştığında bu efsanevi özgeçmişine hala katkıda bulunabilir. Etkinlik, 26 Ağustos’ta ABD’nin en iyi saatinde Singapur Kapalı Stadyumu’ndan canlı olarak yayınlanacak.

The Schmo ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Johnson, Moraes’i yense de yenmese de kariyerinde bulunduğu yerden memnun olduğunu ve ONE flyweight dünya unvanını aldığını söyledi.

Demetrious Johnson dedi ki:

“Kemeri alsam da almasam da memnunum. Yani ONE Championship’e geçişim benim için iyi bir hamleydi, bilirsiniz, iş açısından ve sadece kendimi test etmek için.”

‘Mighty Mouse’, 2018’de ONE Şampiyonasına geçmeden önce eski bir UFC sinek siklet şampiyonuydu. Johnson, hiç bir ritmi kaçırmadan dünyanın en büyük dövüş sanatları organizasyonundaki ilk üç dövüşünde 3-0’lık bir skor elde etti ve sonunda ONE Flyweight World oldu. Grand Prix Şampiyonu ve Moraes’in yanındaki yerini ayırtıyor.

Johnson, ONE Championship’e katılma kararının, MMA öncüleri ve efsaneleri Quinton ‘Rampage’ Jackson, Mauricio ‘Shogun’ Rua, Wanderlei Silva ve Mirko Cro Cop’un hem Asya’da hem de Kuzey Amerika’da başarıya ulaşmasına benzer olduğunu ekledi.

Kuzey Amerika’da yükselme hedefini tamamladıktan sonra Johnson, en iyi olmak isteyenlerin cesaretlerini dünyanın her iki tarafında da test etmeleri gerektiğine dikkat çekti.

“Bence dünyanın en iyi dövüşçüleri, o üst kademede olmak için havuzun her iki tarafında da savaşabiliyor olmalısınız. Doğru? ‘Rampage’ Jackson, Mauricio ‘Shogun’ Rua, Wanderlei Silva ve Mirko Cro Cop’a baktığımda olduğu gibi. Yani liste uzayıp gidiyor. Bu adamlar Asya’da başladılar ve Amerika’da bitirdiler. Amerika’da başladım ve şimdi Asya’da bitireceğim. Bu yüzden ben ve kitabım için dünyanın her iki tarafında da savaşabildiğim için mutluyum.”

Aşağıdaki röportajın tamamını yakalayın:

youtube kapağı

Demetrious Johnson, Adriano Moraes’e hazırlık için Henry Cejudo ile antrenman yapıyor

Demetrious Johnson, Ağustos ayında Moraes ile karşılaşmadan önce ne tür bir hazırlık yapması gerektiğini biliyor. Ayrıca, dünya şampiyonluğu rövanşı için antrenman yapmasına yardımcı olması için eski rakiplerinden birini görevlendirdi.

Yaygın olarak tüm zamanların en büyük MMA dövüşçüsü olarak kabul edilen adam, Arizona’da eski düşmanı Henry Cejudo ile antrenman yapıyor. Johnson ve Cejudo, kafa kafaya serilerinde 1-1 ve rekabetleri, bilgi paylaşmalarını sağlayan bir arkadaşlığa dönüştü.

Şakayla Cejudo’yu “çılgınlığı” olarak tanımlayan Demetrious Johnson, aynı röportajda şunları söyledi:

“Biz çılgın düşmanız, geçen sefer söylediği buydu değil mi? Arizona’da bir evim var. Yani iki kere baş başa savaşmış olmamıza rağmen birbirimize saygımız her zaman olmuştur. O halde neden bilgiyi paylaşıp birlikte biraz çalışma yapmıyorsunuz.”

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-i-m-satisfied-whether-i-get-belt-not-demetrious-johnson-knows-legacy-secured?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir