“Kazanamazsak” – Luis Enrique, İspanya’nın kaçırdığı FIFA Dünya Kupası kazananlarını açıklıyor


İspanya Teknik Direktörü Luis Enrique, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı Arjantin’in kazanmasını tercih edeceğini itiraf etti. la roja turnuvada sonuna kadar gidememek.

FIFA Dünya Kupası’nın son baskısı 20 Kasım Pazar günü Katar’da başlayacak. Ev sahibi ülke, turnuva açılışında Al Bayt Stadyumu’nda Ekvador ile karşı karşıya gelecek.

32 katılımcının tamamı, birçok takımın Katar’da olduğu yarışma için hazırlıklarına başladı. İspanya, Dünya Kupası öncesinde Orta Doğu ülkesine inenler arasında yer alıyor.

la roja2010 yılında turnuvayı kazananlar, bu yıl bir kez daha kupayı ele geçirmekten umutlu. Enrique, 26 kişilik ekibinin rekabette sonuna kadar gidebileceğinden umutlu.

Ancak Enrique, İspanya’nın kazanamaması durumunda Arjantin’in Dünya Kupası’nı kazanmasını istediğini açıkladı. Eski Barcelona yöneticisi de görmenin üzücü olacağını belirtti. La Albiceleste ikon Lionel Messi turnuvayı kazanamadan emekli oldu. Twitch’te dedi [via Barca Blaugranes]:

Biz kazanamazsak, Arjantin’in kazanmasını isterim. Leo Messi gibi bir oyuncunun kazanmadan emekli olması haksızlık olur.”

🇪🇸 Luis Enrique: “İspanya Dünya Kupası’nı kazanmazsa, Arjantin’in kazanmasını isterim. Leo Messi gibi bir oyuncunun kazanmadan emekli olması haksızlık olur.”

Messi’nin Arjantin’i Dünya Kupası C Grubu’nda yer alırken, İspanya E Grubu’nda yer alıyor. İkisinden birinin Katar’da mesafe kat edip edemeyeceğini göreceğiz.


Arjantin ve İspanya, FIFA Dünya Kupası kampanyasına önümüzdeki hafta başlıyor

Arjantin, 2022 FIFA Dünya Kupası kampanyasına 22 Kasım Salı günü başlayacak. Turnuvanın ilk grup aşamasındaki maçlarında Suudi Arabistan ile karşı karşıya gelecekler.

İspanya’nın ise kampanyalarına 23 Kasım Çarşamba günü başlaması planlanıyor. Açılışta Orta Amerika ülkesi Costa America ile karşılaşacaklar.

Arjantin, Suudi Arabistan’ın yanı sıra grup aşamalarında Meksika ve Polonya ile karşılaşacak. Bu sırada, la roja Gruplarında Kosta Rika dışında Almanya ve Japonya ile karşı karşıya geliyorlar.

La Albiceleste FIFA Dünya Kupası’na hazırlanırken 16 Kasım Çarşamba günü bir hazırlık maçında BAE ile özellikle karşı karşıya geldi. Orta Doğu ulusuna 5-0’lık bir dayak atarken hünerlerini sergilediler.

İspanya, 17 Kasım Perşembe günü Amman’da kendi ısınma maçında Ürdün ile karşılaştı. Katar’a gitmeden önce rakiplerini 3-1 yenerek oyunda galip geldiler.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Dakir Muhammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/if-don-t-win-luis-enrique-reveals-fifa-world-cup-winners-pick-spain-miss?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir