Katie Taylor ‘miras kavgası’ ve ‘mümkün olan en büyük kavga’ istiyorsa sıradaki Natasha Jonas olmalı | Boks Haberleri


Gelecek yıl Natasha Jonas için daha da büyük olabilir.

Liverpudlian, Cumartesi gecesi Manchester’da Marie-Eve Dicaire’i yenerek IBF süper siklet şampiyonluğunu bu yıl zaten bir araya getirdiği WBO ve WBC şampiyonluklarına ekledi.

Jonas, hızı ve yumruk gücüyle Dicaire’i şaşkına çevirdi, ancak Kanadalı, dünya şampiyonluk mücadelesini Jonas’ın oybirliğiyle aldığı kararla kazandığı 10 rauntluk bir savaşa dönüştürürken, cüssesini ve gücünü etkili bir şekilde kullanmaya devam etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Natasha Jonas, oybirliğiyle IBF, WBC ve WBO birleşik dünya şampiyonu olma kararıyla kazandıktan sonra ayrılacağını ve bir sonraki dövüşü için seçeneklerini değerlendireceğini söyledi.

Jonas, “Marie-Eve Dicaire’e harika şutlarla vurdum ve o onları omuz silkti ve hemen geri geldi. Bazen dövüşçülerde yaralandıkları an, kendilerinin de en agresif ve şiddetli oldukları anlardır. Akıllı olmak zorundaydım,” dedi Jonas. Gökyüzü sporları.

“Yaklaştığımızda bana zorbalık yapmayacağı ve beni ringe atmayacağı konusunda kararlıydım.

“Ona benim de onun kadar güçlü olduğumu kanıtlamaya çalışıyordum. Sen öyle olabilir ve daha büyük görünebilirsin. Ama ben de onun kadar güçlüyüm.”

Antrenörü Joe Gallagher şunları ekledi: “Bu tam bir eski tarz – Patricia Berghult iyi bir WBC dünya şampiyonuydu. [in her last fight]. 10 haftada iki dünya şampiyonluğu.”

Dicaire’e karşı kazandığı zaferle Jonas’ın seçenekleri vardır. Unvanlarını savunabilirken, aynı zamanda ağırlıklar arasında geri dönebilirdi.

“Katie Taylor rövanşını istiyor. Jessica McCaskill’i her şey için istiyor. [welterweight] kemerler. Claressa Shields’ı istiyor [at super-welter]. Organizatörü Ben Shalom, “Her şeyi tamamladığını düşünüyor” dedi. Gökyüzü sporları.

Jonas, Katie Taylor’ı ilk kez Londra 2012’de destansı bir Olimpiyat çeyrek finalinde boks etti. Sonunda profesyoneller olarak Taylor’ın tartışmasız hafif siklet unvanı için mücadele ettiler. Bir rövanş maçı, bir stadyumda manşete çıkan ilk kadın boks maçı olabilir.

“Hepimiz nereye gidebileceğimizi düşündüğümüzde en mantıklı mücadele bu. Shields-Marshall’ın neler yaptığını gördük. Bir adım geri çekilip ‘gerçekten özel bir şeyi nasıl yaparız’ dersek, bence Jonas, İngiltere’den kadın boksunda söyleyebileceğim en büyük isim ve Katie Taylor, kendisi ve Claressa Shields arasındaki en büyük yıldız için sporun büyük bir yıldızı,” Shalom dedi.

“Benim için sıradan hayranların, en büyük seyircilerin en çok ilgisini çekecek olan dövüş bu. Bence Natasha’nın Sky’daki desteğiyle ve belli ki Katie Taylor’ın olduğu yerde, şu anda en büyük izleyiciyi çekecek dövüş bu. at. Umarım diğer tarafta mantıklı olabilirler ve bu savaşı yapabiliriz.

Organizatör Ben Shalom, şampiyon Natasha Jonas ve antrenör Joe Gallagher ile birlikte
Resim:
Organizatör Ben Shalom, şampiyon Natasha Jonas ve antrenör Joe Gallagher ile birlikte

Shalom, “Katie’nin ilgisini çekmeli,” diye devam etti. “Katie Taylor’a büyük saygı duyuyoruz. Geçen yıl Tasha Jonas’ın yükselişini görmüş olacak ve bence eğer eski bir dövüş istiyorsa, mümkün olan en büyük dövüşü istiyorsa ve hayranların gerçekten inanabileceği bir şeyi eve götürmek istiyorsa o zaman.” Bence dövüş Tasha Jonas.

“Natasha Jonas’ın Croke Park’ta Katie Taylor ile dövüşmesine karşı çıkmayacağımı düşünüyorum.”

Antrenörü Gallagher, “Katie Taylor, o rövanşı görmek isteriz, Croke Park hakkında konuşuluyor, hadi bunu Anfield’da yapalım. Puan kartlarına baktığınızda Katie Taylor’ı yenmeye en çok Natasha Jonas geliyor” dedi. .

“Jessica McCaskill veya Claressa’nın aşağı inmesi, görülecek başka bir mücadele.”

Bu, Jonas’ın 38 yaşında bir yıl içinde inanılmaz yükselişinin altını çiziyor.

Jonas, “Sonsuza kadar bu oyunda olmayacağımı biliyorum. Zamanım kısıtlı,” dedi. “Benim için en iyi fırsat ne ise onu değerlendireceğim.

Ama not aldı, “Ben yaptım diyene kadar işim bitmedi.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12746215/natasha-jonas-should-be-next-if-katie-taylor-wants-a-legacy-fight-and-biggest-fight-possible

SMM Panel PDF Kitap indir