Katar’da Dünya Kupası stadyumları alkolsüz olacak


Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası’ndaki stadyumlarda alkol servisi yapılmayacak. Reuters. Bu nedenle, tribünlerde bira bulunamayacak, ancak bazı maçlardan önce ve sonra stadyum dışında taraftarlar için mevcut olacak.

2022 FIFA Dünya Kupası, alkol konusunda çok katı düzenlemelere sahip Müslüman bir ulusun ev sahipliği yapacağı ilk kupa olacak. Suudi Arabistan gibi diğer Arap ülkelerinin aksine Katar tamamen kuru bir devlet değil. Ancak halka açık yerlerde alkol tüketimi yasaktır.

Turnuva sırasında taraftarların belirli saatlerde bira içmeleri için belirlenmiş alanlar sağlanacaktır. Başkent Doha’daki Al Bidda parkındaki FIFA taraftar bölgesi de bunlardan biri olacak. Doha Golf Kulübü’nün bir kısmı da taraftarlara alkol sunmak için hazır hale getirilecek.

Bir kaynak aynı şeyi Reuters’e doğruladı ve şunları söyledi:

“Stadyumlarda planlar hala sonuçlandırılıyor, ancak şu anki tartışma taraftarların varışta ve stadyumdan ayrılırken bira içmesine izin vermek, ancak maç sırasında veya stadyum kasesinin içinde bira servisi yapılmayacak.”

Kaynak ekledi:

“Önceki Dünya Kupası taraftar bölgelerinden farklı olarak, bira tüm gün boyunca değil, kısıtlı zamanlarda servis edilecek.”

Katar’ın Dünya Kupası stadyumları alkolsüz olacak, arenaların dışında bira satışına yalnızca bazı maçlardan önce ve sonra izin verilecek, turnuva planlarını bilen bir kaynak, 🍺❌

Yukarıda belirtilen kaynağa göre, taraftarların Katar’a anavatanlarından veya havalimanının gümrüksüz satış mağazalarından alkol getirmesine de izin verilmiyor. Ancak, sertifikalı otel ve kulüplerden bira bardağı başına 18 ABD doları karşılığında alkol satın alabilirler.

FIFA Dünya Kupası organizatörlerinden bir sözcü (Reuters aracılığıyla) şunları söyledi:

“Alkol Katar’da oteller ve barlar gibi belirlenmiş alanlarda zaten mevcut ve bu 2022’de değişmeyecek. 2022’de taraftarlara ikram amacıyla, turnuva sırasında ilave belirlenmiş alanlarda alkol mevcut olacak.”


2022 FIFA Dünya Kupası Katar’da 21 Kasım’da başlıyor.

2022 FIFA Dünya Kupası, kış boyunca oynanacak ilk kupa olacak. Turnuva 21 Kasım-18 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Turnuvanın açılış maçı Hollanda ile Senegal arasında Al Thumama Stadyumu’nda oynanacak. Ev sahibi Katar, ilk gün diğer grup maçını tamamlamak için Ekvador ile karşılaşacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumour-world-cup-stadiums-set-alcohol-free-qatar-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir