Katar Ekvador CANLI YAYIN – Dünya Kupası ilk maçı


Katar Ekvador CANLI YAYIN - Dünya Kupası ilk maçı

Dünya Kupası’nda ilk kez sahne alacak Katar, sürpriz yapmaya çalışacak. Futbolun milli takımlar düzeyindeki bir organizasyon organizasyonunda 4. kez mücadele edecek Ekvador ise 3 puan almayı hedefleyecek.

A Grubu’nun diğer maçında ise 21 Kasım Pazartesi günü Hollanda ile Senegal kozlarını paylaşacak.

Yayın: 19.00 / TRT 1

Katar, Dünya Kupası'nı beklediğini duyurdu

Katar, Dünya Kupası’nı beklediğini duyurdu

FIFA, turnuvanın daha önce yaptığı açıklama ile Dünya Kupası’nı kazanan ülkenin ne kadar gelir elde edeceğini de duyurdu. Buna göre şampiyon olan ülke 40 milyon Dolar kazanıyor. Organizasyonu 2’nci sırada bitiren ülke 30 milyon, 3’üncü olan ülke 27 milyon, 4’üncü olan ülke ise 25 milyon Doları kasasına koyacak. Dünya Kupası’nda toplam 440 Milyon Dolar kupa dağıtılacak, 400 Milyon Dolar kupanın dağıtıldığı 2018 Dünya Kupası’nı da bu hafta geride bırakmış olacak.

2022 Dünya Kupası’ndaki karşılaşmalara 8. stadyum ev sahipliği yapacak. Açılış karşılaşması 60 bin ekipman Al Bayt Stadyumu’nda oynanacak. Final karşılaşmasına ise 80 bin kişilik Lusail Stadyumu ev sahipliği yapacak.

Öte yandan FIFA, ev sahibi ülke Katar ile yapılan görüşmelerin sonucu turnuvanın başlamasına kısa bir süre kala sahalarda alkol satışının yasaklandığını açıkladı. FIFA binası, “Ev sahibi ülke yetkilileri ve FIFA, binaların ve sonuçların gördüğü tüm taraftarlar için eğlenceli, manzara ve keyifli bir deneyim sunmasını sağlamaya devam edecek” ifadelerine yer verdi. Taraftarlar, Dünya Kupası boyunca aldığı eğlence ve canlı müzik etkinliklerinde yer alan FIFA Taraftar Festivali alanında ise alkol tüketebilecekler.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/dunya-kupasi-acilis-maci-katar-ekvador-maci-canli-izle

SMM Panel PDF Kitap indir