Kasey Badger, bir erkekler Rugby Ligi Dünya Kupası maçında hakemlik yapan ilk kadın oldu | Rugby Ligi Haberleri


Kasey Badger, Tonga’nın Pazartesi gecesi Galler’e karşı kazandığı zaferin hakemi olarak seçildi ve daha fazla genç kızın onun izinden gitmek için ilham alacağını umuyor; “Bu, kadınların dünya sahnesine ilerlemesi için gerçek fırsatlar olduğunu gösteriyor”

Son Güncelleme: 25/10/22 8:30am

Kasey Badger, bir erkekler Dünya Kupası maçını yöneten ilk kadın hakem olarak tarihe geçti.

Kasey Badger, bir erkekler Dünya Kupası maçını yöneten ilk kadın hakem olarak tarihe geçti.

Pazartesi gecesi Kasey Badger, bir erkekler Rugby Ligi Dünya Kupası maçını yöneten ilk kadın hakem olarak tarihe geçti.

Tonga, Galler’den gelen sert direnişi yenerek St Helens’teki 7.752 seyircinin önünde 32-6 kazanıp Samoa ile olası bir çeyrek final karşılaşması için rotasını sürdürürken, Badger sorumluydu.

Badger, Avustralya vatandaşı Belinda Sharpe ile birlikte yarışma yetkilileri arasında adı geçen iki kadından biri.

Badger, göreve başlamayı ümit eden yeni nesil genç kadınlara ilham vermeyi umuyor

Badger, göreve başlamayı ümit eden yeni nesil genç kadınlara ilham vermeyi umuyor

Maçtan önce konuşan Parramatta Eels ve Newcastle Knights arasındaki NRLW Büyük Finali’nin hakemi olan Badger, “Ne zaman böyle bir şey çıksa, beraberinde oyunu ileriye götürme hissini de taşıyorsun. Bu durumda, kadınlar için memurluk duygusu.

“Umarım bu, hakem saflarına katılan insanların, özellikle de kadınların ilgisini artıracaktır. Bu, kadınların dünya sahnesine ilerlemesi için gerçek fırsatlar olduğunu gösteriyor.

“Genç kızlar bunu görebilir ve ‘Buna bir şans vermek istiyorum’ diye düşünebilirdi. Bu beklediğim bir şey değildi. Erkeklerde dokunmatik, bayanlarda hakem olabilirim diye düşünüyordum.”

Galler teknik direktörü John Kear ve mevkidaşı Kristian Woolf, Badger’ın performansını övdü.

Kear, “Kasey harika bir iş çıkarmış olsa da,” dedi. “Ragby liginin bu adımı atması önemli.”

Woolf ekledi: “Onun için harika bir fırsattı.

“Bu büyük bir fırsat ve açıkçası NRL’de harika bir iş çıkardı. Orada harika bir fırsat yakaladı ve bu gece harika bir fırsat yakaladı. Görmek harikaydı.”

Avustralyalı, performansıyla her iki teknik direktör tarafından da övüldü

Avustralyalı, performansıyla her iki teknik direktör tarafından da övüldü

Badger’ın deneyimli bir NRL hakemi olan kocası Gavin, onu Totally Wicked Stadyumu’nda çalışırken görmek için bir dünya turu yaptı.

Maçtan önce şunları söyledi: “Aradığım ilk kişi Gavin’di. Avustralya’da neredeyse gece yarısıydı, bu yüzden ona ‘Hala uyanık mısın?’ diye mesaj attım.

“Duyduğu en iyi şey olduğunu düşündü ve hemen ‘Geliyorum’ dedi. Direkt telefonda uçuşlara bakıyordu. Dün indi ama yerde olması özel olacak.”

Uluslararası Rugby Ligi patronu Troy Grant şunları söyledi: “IRL yönetim kurulu adına, Kasey Badger’ı Galler-Tonga Testi maçına tarihi ve hak ettiği atanması nedeniyle tebrik ediyorum.

“Kasey, sadece ligdeki kadınlar için değil, bir bütün olarak ragbi liginde tarih ve kalıcı bir miras yaratmaya yardımcı oluyor.”

Galler, Kyle Evans’ın 18. dakika denemesiyle öne geçerek cesur bir performans sergiledi, ancak dünyanın 2. sıradaki ulusunun hızı, gücü ve sınıfı, sonunda Tonga’nın 32-6 galip gelmesiyle zarar gördü.

Kanat oyuncusu Daniel Tupou, Tonga’nın eski St Helens teknik direktörü Woolf için tatmin edici bir gecede bir hat-trick yaptı.

Benzer şekilde, Cook Adaları’na 18-12 mağlubiyetlerinde de sabırlı olan Galler, 22 yıl sonra ilk Dünya Kupası galibiyetini kazanırlarsa, son D Grubu fikstüründe Papua Yeni Gine’ye karşı mücadele etmek zorunda.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12729668/kasey-badger-becomes-first-woman-to-referee-a-mens-rugby-league-world-cup-match

SMM Panel PDF Kitap indir