Karasakal’dan Chantilly’de baskın performans | Yarış HaberleriKarasakal'dan Chantilly'de baskın performans | Yarış Haberleri

Karasakal, Chantilly’deki Robert Papin Prix’inde antrenör Aidan O’Brien’a bir-iki vermek için ev arkadaşı Antarktika’ya liderlik etti.

Royal Ascot’ta Coventry’nin favorisi olan Blackbeard’ın en son Railway Stakes’ta Shartash tarafından kısa bir kafayla dövüldüğü görüldüğünde dördüncü bitirmeden önce ilk üç başlangıcında yenilmedi.

Üç hafta sonra, No Nay Never tay, üçüncü denemede Grup İki onurunu talep eden 10-11 favori oldu ve sonunda bunu Ioritz Mendizabal’ın ellerinde güzel bir tarzda yaptı.

Baştan itibaren Belbek’e liderlik etmesi için meydan okuyan Karasakal, rahat bir şekilde kazanmak için son altı furlong içinde otoritesini ortaya koydu.

Bir önceki başlangıcında Tipperary’deki Listelenmiş bir yarışmada yakın plan üçüncülük elde eden stabil arkadaşı The Antarctic, Mickael Barzalona’nın altında geç kazanımlar elde etti ve geri kalanları en iyi ikinci, üç boy geride bitirdi.

O’Brien’s, 1999’da Mick Kinane’nin bindiği Rossini tarafından sağlanan ilk zaferiyle Prix Robert Papin’i yalnızca ikinci kez kazandı.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12653784/dominant-performance-from-blackbeard-at-chantilly

SMM Panel PDF Kitap indir