“Kaptanlık günlerime zihinsel olarak geri dönmüştüm”


Gautam Gambhir açıkça etraftaki en keskin kriket beyinlerinden biridir. Ve büyük fırsat geldi, o daha sık teslim etti. İster 2007’deki Dünya T20 finali, ister 2011’deki 50’den fazla Dünya Kupası finali olsun, Gambhir Hindistan için her zaman bir fark yarattı.

IPL’de KKR için her şeyi tersine çevirdi ve her şeye rağmen 4 yılda onları iki şampiyonluğa taşıdı. Şimdi IPL 2022’de Lucknow Süper Devleri için bir akıl hocası olarak yeni bir şapka takan Gautam, kağıt üzerinde son derece rekabetçi görünen bir ekip oluşturmak için çalıştı. Bunu yaparken, zihninde oyun günlerine geri döndü ve Lucknow Super Giants tarafından yatırım yapılan her oyuncunun KL’nin onayını alıp almayacağını ölçmek için kaptan KL Rahul’un yerine geçmeye çalıştı.

“Bunu daha önce söylemedim ve ilk defa söylüyorum. Satın almalarımızın her biri için, KL’nin ne hissedeceğini anlamaya çalışmak için zihinsel olarak kaptan olarak oynadığım günlerime geri dönmüştüm. Ne demek istediğimi anlıyorsan aklımda KL’ydim. Kaptan gibi düşünmeye çalışıyordum ve müzayede sırasında Dr Goenka’ya bu şekilde yardım etmeye çalıştım” dedi Gautam, benimle özel bir sohbette.

Ve IPL’ye sadece günler kala, Mark Wood’un sakatlığına rağmen takım iyi şekilleniyor gibi görünüyor. Her zaman iyimser olan Gautam, Rahul’un bir lider olarak yeteneğine büyük bir inancı vardır ve Quinton de Kock’a gitmenin ve LSG’nin küçük kapı sorumluluklarını serbest bırakmanın bilinçli bir karar olduğu konusunda önemli bir noktaya değinmiştir.

“Açılış vuruşu ve kaptan olmak çok zor. Şimdi buna küçük kapı tutma sorumluluklarını eklerseniz, bir kişi üzerinde mantıksız bir baskı oluşturuyorsunuz. Bunun bilincindeydik ve KL’nin vuruşuna ve liderliğine odaklanabilmesini sağlamak istedik. Onu biraz rahatlatmamız önemli ve bu yüzden maçı kazanan QDK’ya yatırım yaptık” dedi Gautam.

LSG’nin IPL 2022 playoff’larına kalma şansı yüksek

Lucknow, sezondaki IPL playofflarını varlığının bir parçası yapabilir mi? Kaliteli çok yönlü oyuncuların varlığı, takımı çok güçlü kılıyor. Krunal Pandya, Deepak Hooda, Marcus Stoinis ve Jason Holder’da ciddi bir çeşitlilik var ve T20 kriketinde bu kadar çok yönlü derinlik her takıma iyi gelecek.

En üstte Rahul ve QDK ve ardından 3’te Manish Pandey ile kağıt üzerinde her şeye sahip gibi görünen bir kadro. Wood’un yokluğu onları rahatsız edecek ama Dushmantha Chameera’da makul bir yedek seçenekleri var. Gautam ve yönetim işlerini yaptılar. Şimdi, IPL 2022 sezonunun üstesinden gelmek ve bu zorluğun üstesinden gelmek KL ve adamlarına kaldı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-i-mentally-gone-back-playing-days-captain-gautam-gambhir-building-lucknow-super-giants-squad-scratch-ipl-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın