Kane Williamson: Yeni Zelanda, Covid ile İngiltere’ye karşı ikinci testin kaptanı | Kriket Haberleri


İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki ikinci Testi Cuma günü saat 10:00’dan itibaren Sky Sports Cricket’te canlı izleyin – Jack Leach, ev sahibi Trent Bridge’deki maç için değişmeyen XI olarak beyin sarsıntısından sonra formda kaldı; Ben Stokes, fitness korkusundan sonra yarasa ve topla rol oynamak için “iyi”

Son Güncelleme: 09/06/22 11:48pm

Kane Williamson, İngiltere'ye Karşı İkinci Testten Çıktı

Kane Williamson, İngiltere’ye Karşı İkinci Testten Çıktı

Yeni Zelanda kaptanı Kane Williamson, maçtan önceki gece Covid-19 için pozitif test ettikten sonra Trent Bridge’de İngiltere’ye karşı yapılan ikinci Testin dışında.

Yeni Zelanda’da yapılan açıklamada, Williamson Perşembe günü küçük semptomlar yaşadıktan sonra Hızlı Antijen Testi (RAT) yaptı ve şimdi beş günlük izolasyona başlayacak.

Tur partisinin geri kalanı negatif testler verdi.

Hamish Rutherford Cuma sabahı Williamson’ın yerine takıma katılacak ve Tom Latham kaptan olarak devreye girecek.

Yeni Zelanda teknik direktörü Gary Stead, “Kane’in böylesine önemli bir maçın arifesinde çekilmek zorunda kalması çok yazık” dedi.

“Şu anda hepimiz onun için hissediyoruz ve ne kadar hayal kırıklığına uğrayacağını biliyoruz.

“Hamish, turun başlarında Test ekibindeydi ve Vitality T20 Blast’ta Leicestershire Foxes için oynuyordu.”

Canlı Test Kriket

10 Haziran 2022, 10:00

canlı

Williamson’ın yokluğu, ilk dördü – Will Young, Latham, Williamson ve Devon Conway – Lord’s’taki ilk Test yenilgisi sırasında her iki devrede de 15’i geçemeyen Yeni Zelanda için büyük bir darbe olacak.

Orta dereceli vurucu Henry Nicholls, Covid-19 nedeniyle ilk Testi kaçırdıktan sonra Black Caps için geri dönebilir, ancak çok yönlü dikiş bowlingi Colin de Grandhomme, topuk yaralanması nedeniyle zaten serinin geri kalanına eklenmedi. Lord’un üçüncü gününde devam etti.

Pozitif bir Covid-19 testi döndürmeden önce konuşan New Williamson, tarafının Trent Bridge'deki bireysel performanslarını geliştirmek istediğini söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Pozitif bir Covid-19 testi döndürmeden önce konuşan New Williamson, tarafının Trent Bridge’deki bireysel performanslarını geliştirmek istediğini söyledi.

Pozitif bir Covid-19 testi döndürmeden önce konuşan New Williamson, tarafının Trent Bridge’deki bireysel performanslarını geliştirmek istediğini söyledi.

İngiltere değişmedi | Leach formda geçti, Stokes kaseye ‘iyi’

İngiltere, ikinci Test için değişmeyen bir XI seçti, Jack Leach sarsıntıdan sonra formda kaldı ve Stokes bowling için “iyi” olduğunu ilan etti.

Sol kol topaç Leach, sınırda ağır bir düşüş yaptıktan sonra Lord’s’daki ilk Teste altı kez çekildi. Yedi günlük zorunlu dinlenme periyodu Perşembe günü sona erdi ve İngiltere’nin eğitim oturumunda tam olarak yer aldı.

Çarşamba günü bowling antrenmanında tarafını değiştirdiği anlaşılan Stokes, Trent Bridge Testine uygunluğunu garanti ederek hem sopa hem de topla bir rol oynayacağını doğruladı.

Perşembe günü form durumu sorulduğunda Stokes, “Bu sabah her şey yolunda,” dedi. “Sadece biraz sert.”

Her şeyden çok ihtiyati tedbir olduğunu da sözlerine ekledi. Gökyüzü sporları: “Muhtemelen eğitim ve bunun gibi şeyler konusunda daha mantıklı olmak.

“Çünkü açıkçası, bir kez oraya çıkıp o çizgiyi geçtiğinizde, İngiltere için bir maç kazanmanıza yardımcı olmak için elinizden gelen her şeyi yapmak istiyorsunuz.”

Leach’e gelince, Stokes, XI’ye geri çağrılmasını, zindeliğini kanıtladıktan sonra “doğrudan” bir karar olarak nitelendirdi.

“Geçen hafta Lord’s’ta Leachy’ye olanlar oldukça talihsizdi, ancak bu hafta iyi toparlandı ve oynamaya uygun olduğu iyi haberini aldığımızda oldukça basitti” dedi.

İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki ikinci LV= Sigorta Testini Trent Bridge’de, Cuma günü saat 10:00’dan itibaren Sky Sports Cricket’te canlı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12631106/kane-williamson-new-zealand-captain-out-of-second-test-against-england-with-covid

Yorum yapın

SMM Panel