Kanada GP: Red Bull, Max Verstappen ile yarışma konusunda ‘mantıklı’, diyor Sergio Perez


“Sadece kendim için maksimumu yapmak istiyorum. Bu Şampiyona içindeyim ve onu kazanmak istiyorum ama aynı zamanda takıma bakmamız gerektiğinin de farkındayım. Şimdiye kadar takım her şeye çok duyarlıydı. yaptılar.” – Sergio Perez; Kanada GP’sini Sky Sports’ta canlı izleyin

Son Güncelleme: 17/06/22 11:26pm

Sergio Perez hem kendisinin hem de takımın isteklerinin farkında

Sergio Perez hem kendisinin hem de takımın isteklerinin farkında

Sergio Perez, Red Bull’un kendisi ve takım arkadaşı Max Verstappen arasındaki rekabet konusunda ‘mantıklı’ davrandığını söyledi.

Red Bull takım patronu Christian Horner’ın şu anda “hayatının formunda” olduğunu söylediği Meksikalı sürücü, Sürücüler Şampiyonasında Verstappen’in ardından ikinci sırada yer alıyor.

İkisini ayıran sadece 21 puan ve Red Bull’un pistte liderliğini sürdürmesiyle, sürücülerin rekabeti ve takımın stratejisi üzerindeki ilgi yoğunlaşıyor.

Perez iyi performans gösterdiğini biliyor ama aynı zamanda takımın pozisyonunun çok önemli olduğunun da farkında.

Perez, “Sadece kendim için maksimumu yapmak istiyorum. Bu Şampiyona içindeyim ve onu kazanmak istiyorum ama aynı zamanda takıma bakmamız gerektiğinin de farkındayım.” Gökyüzü Sporları F1 Montreal’de.

“Şimdiye kadar takım yaptıkları her şeyde çok mantıklı davrandı.

Barselona'daki İspanya Grand Prix'sinin önemli anlarına bir göz atın

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Barselona’daki İspanya Grand Prix’sinin önemli anlarına bir göz atın

Barselona’daki İspanya Grand Prix’sinin önemli anlarına bir göz atın

Perez, “Barcelona’da anlaşamadık. “Yarıştan sonra konuştuk ve hemen anlaştık. Monaco için zaten değişikliğin yapıldığını görebiliyordunuz.

“Bu yüzden çok mutluyum, yakın zamanda takım için sözleşme yeniledim. İşler doğru yönde gidiyor ve benim rolüm Şampiyonluk için çabalamak.”

Circuit de Barcelona-Catalunya’da, Perez, Verstappen’in erkenden geçmesine izin vermesi ve bu iyiliği geri alamamasından rahatsız oldu. Ardından, yarışa Meksikalının liderlik ettiği kapanış anlarında, ona Verstappen’i durdurmaması söylendi.

Monaco Grand Prix'deki aksiyonun en iyilerine bakın

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Monaco Grand Prix’deki aksiyonun en iyilerine bakın

Monaco Grand Prix’deki aksiyonun en iyilerine bakın

Sonraki hafta sonu Monaco’da Perez sezonun ilk yarışını kazandı, ancak Horner bunu bir kenara koymadan önce takımın yaklaşımı Jos Verstappen tarafından eleştirildi.

Horner, “Babalar ve babalar asla tamamen objektif değildir.” Dedi. “Yarış sırasında sahip olduğumuz tüm bilgiler ortada değildi. Max pite girseydi o zaman George’un (Russell) arkasından gelirdi.

“Jos kendi kişiliği ve kişiliği. Fikirleri var ve bu kesinlikle iyi, bu onun görüşü. Bizim için gerçek açıkçası biraz farklıydı… sorun değil.”

Perez’in takım patronu daha sonra takımın yarış stratejisiyle ilgili mevcut pozisyonunu açıklamaya devam etti. Perez, Monaco’da yaptığı gibi takım arkadaşını geride bırakırsa, yarış sırasında ilk çağrıyı alacağı konusunda ısrar etti.

Horner, “1 numaralı sürücü, önde giden sürücüdür, bu kadar basit.” dedi. “Bu yüzden Checo pit stopta çağrı aldı, Max örneğin o turda pist pozisyonuna bile sahip olmayacaktı.

“Ancak kavgamız iki sürücü arasında değil, iki hızlı sürücüye sahip çok rekabetçi bir Ferrari’miz var.

“Takım olarak, bu yıl çok hızlı görünen Ferrari’ye karşı mücadele etmeli ve mücadeleyi üstlenmeliyiz.”

Bakü Şehir Pisti'nden Azerbaycan GP'sine bakın

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Bakü Şehir Pisti’nden Azerbaycan GP’sine bakın

Bakü Şehir Pisti’nden Azerbaycan GP’sine bakın

Bakü’de, Horner’ın söylediğine göre Red Bull’un iki pilotu Daniel Ricciardo ve Verstappen’in ağır bir çarpışma yaşadığı 2018’in tekrarını önlemek için takım telsizi aracılığıyla Perez’e ‘kavga yok’ takım emirleri verildi.

“Yarıştan önceki sabah konuştuk ve eğer kendimizi yarışırken bulursanız, o zaman birbirinize yer açın ve takıma saygı gösterin dedik. Bu yüzden Checo’ya ‘kavga yok’u hatırlattık.”

Perez, “açıktı” ve Max’in daha hızlı olduğu için konuşmaya ihtiyacı olmadığını söyledi.

Kanada GP: Red Bull, Max Verstappen ile yarışma konusunda 'mantıklı', diyor Sergio Perez

Çok açık iletişimimiz var; iyi bir ilişkimiz var. O kazanmak istiyor ve ben de kazanmak istiyorum, günün sonunda birbirimize çok saygı duyuyoruz. Bir şey varsa, takımın bize ne yapacağımızı söylemesine ihtiyacımız yok, ikimiz de neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek kadar olgunuz.

Sergio Perez, takım arkadaşı Max Verstappen hakkında

Red Bull’da kalmak için yeni sözleşmesini imzalayan Perez, daha fazla ‘istikrar’ hissediyor ve bu onun nihai hedefine ulaşmasını sağlayacak.

“Ayrıcalıklı bir konumdayım. Kazanmak istediğim için buradayım, uzun yıllardır sporun içindeyim, şu anda sadece kazanmak istiyorum.

“Elimde harika bir fırsat var ve bunu başarmanın keyfini çıkarıyorum çünkü Red Bull gibi bir takıma sahip olduğumuz için çok eğleniyoruz ama her şey kazanmakla ilgili.

“İkisinin birleşimi [fun and winning], başka hiçbir yerde bulamadım. Bu yüzden takımdan çok memnunum.”

Horner: Sağlıklı bir saygı var

İki Red Bull sürücüsü, Sürücüler Şampiyonası sıralamasında lider

İki Red Bull sürücüsü, Sürücüler Şampiyonası sıralamasında lider

Sezonun Montreal’e taşınmasıyla Red Bull patronu Horner, her iki sürücünün de takımın bu sezon karşı karşıya olduğu zorluğun farkında olduğunu yineledi.

“İki sürücü arasında sağlıklı bir saygı var” dedi. “Aslında birbirlerinden oldukça hoşlanıyorlar, bu da yardımcı oluyor, bunun devam edip etmeyeceğini göreceğiz!

“Takım için yaptıkları işin şu anda belirli çıkarlardan daha büyük olduğunun farkındalar, böyle devam edip etmeyeceğini göreceğiz. Birbirlerini zorluyorlar ve birbirlerinden en iyi şekilde yararlanıyorlar.

“Birbirlerine saygılı oldukları sürece [they can compete on track]yapmak istemediğin şey, birinin diğerini duvara ya da onun gibi bir şeye koyduğunu görmek.

“İşler çok çabuk değişebilir; şu anda mesele bu farkı oluşturmak ve Ferrari ile aradaki farkı korumakla ilgili. Sürücüler bu yıl şimdiye kadar harika bir iş çıkardılar ve bizim sadece bu ivmeyi devam ettirmemiz gerekiyor.”
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12635784/canadian-gp-red-bull-being-sensible-about-contest-with-max-verstappen-says-sergio-perez

Yorum yapın

SMM Panel