Kalpler 3 – 1 HibernianHearts, Tynecastle’da rakipleri Hibernian’ı 3-1 yenerek üçüncü sırayı almak ve rakiplerini İskoç Premiership tablosunda son altıya göndermek için Andy Halliday iki gol attı.

Hibs, beşinci dakikada Harry Clarke Wright’ı sol kanattan serbest bıraktığında maçın ilk kayda değer şansı ile öne geçti ve hücum oyuncusunun golü aşan çabası fileye yansıdı.

Açılışın 10. dakikasında konuk ekip zirvedeydi ve Craig Halkett, Elias Melkersen’in yakın mesafeden şutunu çekmesini önlemek için hayati bir kurtarıcı müdahalede bulunmak zorunda kaldı.

Gevşek bir başlangıçtan sonra, Hearts oyuna girmeye başladı ve Barrie McKay’in Ellis Simms’i kaleye temiz gönderdiği 23. dakikada eşitlemek için büyük bir şansları oldu, ancak kiralık Everton forvet, yontma çabasının ilerleyen Macey’i yendiğini gördü. sadece direğin ıstırap verecek kadar geniş bir alana kayması için.

Altı dakika sonra Atkinson, arka direğe bir McKay haçıyla karşılaştığında ve bara yöneldiğinde, ev sahipleri tekrar yaklaştı.

Takım haberleri

Tynecastle patronu Robbie Neilson, önceki hafta sonu Ross County’de 1-1 berabere başlayan tarafta bir değişiklik yaptı ve Nathaniel Atkinson Aaron McEneff’in yerini aldı.
Kevin Dabrowski ve Sylvester Jasper yerine kaleci Matt Macey ve Wright’ın gelmesiyle Hibs tarafında iki değişiklik oldu.

Wright sakatlanarak oyundan çıkınca Hibs 37. dakikada değişiklik yapmak zorunda kaldı ve yerine Josh Campbell girdi.

Aradan dört dakika önce Melkersen, Chris Cadden’ın haçıyla yakındaki direğe çarptığında ve barın üzerine fırlattığında ziyaretçiler tehdit etti.

Peter Haring, Alex Cochrane ve Simms’in hazırlık aşamasındaki harika çalışmalarının ardından Halliday, direğin içinden alçak açılı bir vuruş yaptığında, ilk yarı durma süresinde kalpler eşitlendi.

Kingsley arka direğe hayalet gelip sağdan bir Haring teslimatı yapmaya zorlayınca, ev sahibi ekip yeniden başlamanın ardından iki dakika içinde öne geçti.

Halliday, 58. dakikada Cochrane ve McKay’in kendisini kurmak için iyi çalışmasından sonra ceza sahasının kenarından sol ayağıyla alçak bir vuruş yaptığında maçın ikinci saniyesiyle Hearts’ın liderliğini genişletti.

Bu iki gollü yastık, ev sahiplerinin şehirdeki rakipleriyle önümüzdeki hafta sonu yapılacak İskoç Kupası yarı final rövanşı için şık bir şekilde hazırlanırken oyunu rahatça görmelerini sağladı.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/hearts-vs-hibernian/report/445473

Yorum yapın