“Kalmasını istiyoruz”


Leeds United menajeri Jesse Marsch, Beyazlar’ın yıldızı Raphinha ile Barcelona’ya olası bir transfer hakkında konuşmadığını açıkladı. Ancak Amerikalı, 25 yaşındaki oyuncunun Elland Road’da kaldığını görmek istiyor.

Raphinha, Türkiye’den ciddi transfer ilgisinin konusu oldu. Blaugrana geçtiğimiz haftalarda. La Liga devleri, yaz aylarında saldırılarını güçlendirmeye hevesli ve Brezilyalı uluslararası oyuncuyu potansiyel bir işe alım olarak tanımladıkları söyleniyor.

Barcelona, ​​eskiden kulüp için takas yapan ve kanat oyuncusu için bir anlaşma için görüşmelerde bulunan Raphinha’nın menajeri Deco ile iyi bir ilişki sürdürüyor. Onunla beş yıllık bir anlaşmaya vardıklarına dair öneriler bile var.

Raphinha ve Barcelona, ​​beş yıllık bir sözleşmede kişisel şartları kabul etti. @spor.Leeds kanat oyuncusu diğer teklifleri görmezden gelecek ve yazın Barça’ya taşınmak için elinden gelen her şeyi yapacak.

Katalanlar, eski Stade Rennes saldırganı için bir hamle ile bağlantılı olmaya devam ederken, Marsch, oyuncunun Leeds’teki durumunu ele aldı. Beyazlar’ın Premier Lig’de Southampton ile yapacağı çatışma öncesinde konuşan 48 yaşındaki oyuncu, Raphinha’nın Yorkshire’da kalmasını istediğini açıkça belirtti. Basın toplantısında anlattı [via LeedsLive]:

“O [Raphinha] 45 dakikalık yaptığımız test maçında inanılmazdı. Muazzam bir yetenek ve benim meydan okumam, dışarıdaki tüm konuşmalara rağmen, o buradayken takıma yardım etmede gelişimine odaklanabileceğimiz bir ilişkiye sahip olmak. Onunla Deco veya Barcelona hakkında tek kelime konuşmadım.”

“Orada olmalı çünkü [he] harika. Sadece olabileceğini bildiğim oyuncu olmasını istiyorum. Buradaki herkes oynayabileceği futboldan keyif almak istiyor ve tabii ki onun mümkün olduğu kadar uzun süre kalmasını istiyoruz. Harika bir oyuncu ve çok iyi bir insan.”

Leeds patronu Jesse Marsch, Raphinha hakkında: “Dışarıda söylenenlere rağmen, ona Deco veya Barcelona hakkında tek kelime etmedim – ama herkes bunun dışarıda olduğunu biliyor. Burada onunla oynayabileceğimiz futbolun tadını çıkarmak ve onu kalmaya ikna etmek istiyoruz. O büyük bir yetenek.” #LUFC

2020’de yaklaşık 20 milyon Euro’ya Rennes’den Leeds’e katılan Raphinha, bu sezon onlar için 27 Premier Lig maçına çıktı. Bu süreçte dokuz gol attı ve üç asist yaptı.


Barcelona, ​​Leeds United’dan Raphinha için 50 milyon Euro teklif etmeye hazır

Katalanların, Raphinha için Leeds tarafından reddedilen 35 milyon avroluk bir teklif gördükleri söyleniyor. Ancak, Brezilyalıyı Elland Road’dan uzaklaştırmak için 50 milyon €’ya kadar bir anlaşma teklif etmeye hazırlar.

Leeds’in Raphinha için bir hamleyi onaylamak için toplam 50 milyon € istediği bildiriliyor. Barcelona, ​​eklenti kullanımıyla da olsa Beyazların istediği fiyatı karşılamaya hazır. Başlangıçta 40 milyon € artı 10 milyon € ek eklenti sunmaya hazırlar.

Ancak Xavi’nin tarafı, Leeds’in bu sezon Premier Lig’deki küme düşme mücadelesinden sağ çıkıp çıkmayacağını görmek için bekliyor. Raphinha’nın kulüple yaptığı anlaşmada, Şampiyona’ya düşerlerse 25 milyon Euro’ya ayrılmasına izin veren bir maddesi olduğu bildiriliyor.

Leeds şu anda 30 maçta 29 puanla lig tablosunda 16. sırada bulunuyor. Şu anda, elinde bir maç da bulunan 18. sıradaki Watford’un yedi puan üzerindeler.


Dakir Mohammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-we-want-stay-leeds-united-manager-jesse-marsch-expresses-desire-keep-fantastic-raphinha-amid-barcelona-interest?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın