Kadınlar Süper Ligi: St Helens yıldızı Rebecca Rotheram ragbi ligindeki hayatı hakkında | Rugby Ligi Haberleri


St Helens bek oyuncusu Rebecca Rotheram, ragbi liginin hayatında her zaman nasıl büyük bir rol oynadığının kapağını kaldırıyor; Perşembe günü St Helens ve Leeds Rhinos’un kadın ve erkek takımlarının yer aldığı Süper Lig çift başlığını Sky Sports Arena’da saat 17:00’den itibaren canlı izleyin

Son Güncelleme: 21/06/22 16:56pm

Rebecca Rotheram, Kadınlar Süper Ligi'nde St Helens için kendini bek olarak belirledi.

Rebecca Rotheram, Kadınlar Süper Ligi’nde St Helens için kendini bek olarak belirledi.

Rebecca Rotheram, ragbi liginin şu ya da bu şekilde hayatında yer almadığı bir zamanı zar zor hatırlıyor.

Şimdi Betfred Kadınlar Süper Ligi’nde St Helens’te tam forma giyen 23 yaşındaki oyuncu, babasının bir oyuncu, koç ve şimdi de yönetici olarak ömür boyu katılımı sayesinde oyunun içinde büyüdü.

RFL’nin sahadaki şefi Dave Rotheram’ın kızı olmak, onun ve kız kardeşi Jess’in Londra Broncos ve St Helens’in koçluk kadrosunda bulunduğu süre boyunca sadece düzenli olarak katılmakla kalmayıp, aynı zamanda sahne arkasına da erişebilmeleri anlamına geliyordu. çoğu diğerleri sadece hayal edebilir.

Kadınlar Süper Ligi: St Helens yıldızı Rebecca Rotheram ragbi ligindeki hayatı hakkında | Rugby Ligi HaberleriKadınlar Süper Ligi: St Helens yıldızı Rebecca Rotheram ragbi ligindeki hayatı hakkında | Rugby Ligi Haberleri

St Helens, Leeds Gergedanlarına Karşı

23 Haziran 2022, 17:00

canlı

En önemlisi, Saints’in eski rakipleri Wigan Warriors’ı yendiği ve gururlu babanın kızları ve kupa ile bir fotoğraf çektirdiği Cardiff’teki 2004 Challenge Cup finalini içeriyordu. Ama en sevdiği oyuncuyla da tanışmış olsa da, Rebecca için hiç de eğlenceli değildi.

Rotheram, “Aslında o gün gerçekten huysuz olduğumu hatırlıyorum – öfkeliydim” dedi. Gökyüzü sporları.

“Benim ve kız kardeşimin giydiği elbiseleri, onları Nan’im dikti ve sürpriz olmuş olmalı, çünkü gerçekten kızgın olduğumu hatırlıyorum, beş yaşındaki herhangi bir çocuk gibi sandalet değil spor ayakkabı giymiştim.

“[Former St Helens forward] Nick Fozzard benim favori oyuncumdu ve onunla o gün tanıştım, yani bu oldukça güzeldi.

2004 Challenge Cup finalinden sonra babası Dave ve küçük kız kardeşi Jess ile Rebecca Rotheram

2004 Challenge Cup finalinden sonra babası Dave ve küçük kız kardeşi Jess ile Rebecca Rotheram

“Dışarıda güzel bir gündü çünkü aynı zamanda Cardiff’teydi ve sonra babam kupaları okula getirdi, bu yüzden en havalı çocuk bendim.”

Konu oynamaya geldiğinde Rotheram’ın ilk spor aşkı olan ragbi değildi. Netbolda ilçe düzeyinde oynayacak kadar iyiydi ve gençliğinde de tek başına yüzme ve atletizm uğraşlarında yarışmanın yanı sıra karışık cinsiyetli korfbol sporunu da oynadı.

Ancak oval top, aile bağından dolayı her zaman ilgi çekici olsa da, şimdi St Helens’ten takım arkadaşı Pip Birchall gibi okul arkadaşlarından, bir tanesini gerçekten öfkeyle alması için cesaretlendirdi ve bunu yaptığından beri asla arkasına bakmadı.

Rotheram, “Her zaman ragbi izledim ve maçlara giderdim ama elime hiç ragbi topu almadım” dedi. “Ama okulda benzer ilgi alanlarına sahip insanlar buluyorsunuz ve birçoğu ragbi oynuyor.

Kadınlar Süper Ligi: St Helens yıldızı Rebecca Rotheram ragbi ligindeki hayatı hakkında | Rugby Ligi Haberleri

Hiçbir zaman ragbi oynamaya zorlanmadım, her şey benim sırtımdan oldu çünkü ikinci yılımda başladım. [secondary] Pek çok insandan çok cesaret alan okul, çünkü o kadar ilgilenmedim – ama gittiğim için mutluyum.

St Helens bek Rebecca Rotheram

“Hiçbir zaman ragbi oynamaya zorlanmadım, her şey benim sırtımdan oldu çünkü kariyerimin ikinci yılında başladım. [secondary] Pek çok insandan çok cesaret alan okul, çünkü o kadar ilgilenmedim – ama gittiğim için mutluyum.

“Yüzme ve atletizm gibi başka sporlar da yaptım ve her ne kadar harika olsalar da – özellikle yüzmek, bunu sevdim – o kadar anti-sosyal ve yalnızlardı ki sıkıldım.

“Birinin çıkıp sohbet etmesi ve kendi başına değilsin. Bir şeyler ters giderse, orada her şeyin yolunda olduğunu söyleyecek biri var, tekrar git ve bir şans daha ver.”

Rotheram’ın 2018’de St Helens’teki ilk maçından bu yana kariyeri, hem Kadınlar Süper Ligi’nin yükselişiyle hem de kulübünün kendilerini rekabette önde gelen taraf olarak kurmasıyla aynı zamana denk geldi ve geçen yıl yerli tizliği talep etmek için önlerini süpürdü.

İngiltere Bayanlar ve Fransa Bayanlar arasındaki maçın öne çıkanları.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere Bayanlar ve Fransa Bayanlar arasındaki maçın öne çıkanları.

İngiltere Bayanlar ve Fransa Bayanlar arasındaki maçın öne çıkanları.

Azizler, Mayıs ayında Kadınlar Müsabaka Kupasını ellerinde tutarak bunu zaten takip ettiler ve Perşembe günü, Totally Wicked Stadyumu’nda ilgili erkek takımlarıyla tarihi bir çift başlılığın parçası olarak final Leeds Rhinos’ta mağlup edilen rakiplerle karşı karşıya kaldılar. Gökyüzü sporları.

İngiltere Bayanlar’ın Fransa karşısında 36-10’luk galibiyetinin, Halliwell Jones Stadı’nda da erkeklerle çifte kafa vuruşunun bir parçası olduğu bir hafta sonunu takip ediyor ve Rotheram, gelecek nesilden gördüğü şey gidecek bir şeyse, daha da fazla büyüme bekliyor. ile.

Rotheram, “Covid’imiz olduğunu düşünürsek, son birkaç yılda bu kadar büyümesini oldukça çılgın buluyorum.” Dedi. “Gömleğinin arkasında ismimiz yazan genç kızlarımız var, bu oldukça çılgınca.

“Bence sadece daha iyi olabilir. Yavaş ama emin adımlarla gelecek kızlarınız var.

“19 U19’larımız geçen hafta Warrington U19 oynadı ve her iki takım da çok yetenekliydi ve bu iki genç takımın ne kadar yetenekli olduğundan çok etkilendim. Orada kesinlikle birçok Süper Lig yıldızı var ve bu heyecan verici.”

St Helens ve Leeds Rhinos’un kadın ve erkek takımları Perşembe akşamı saat 17:00’den itibaren Sky Sports Arena’da Totally Wicked Stadyumu’nda karşı karşıya gelirken çift kafalı maçı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12637898/womens-super-league-st-helens-star-rebecca-rotheram-on-her-life-in-rugby-league

Yorum yapın

SMM Panel