Kadınlar Süper Ligi Özeti: Rachel Daly Aston Villa galibiyetinde hat-trick yaparken, Liverpool dramatik beraberliği kurtardı | Futbol Haberleri


Pazar günü Villa Park’ta Aston Villa, Reading’i 3-1 yenerken Rachel Daly hat-trick yaptı.

İngiliz uluslararası oyuncu, yazın Houston Dash’ten katıldığından beri ilk altı WSL gezisinde beş gol attı ve Villa’nın yedi dakika sonra Lauren Wade’in açılış golüne geri düşmesinin ardından akıllı bir kafa vuruşuyla çetelesine altıncı ekledi.

İlk yarı durma süresinde soldan bir kornerdeki bağlantısı talihsiz Gemma Evans tarafından çizgiyi aştı ve aceleyle 30 yaşındaki oyuncuya atfedilse de başlangıçta kendi kalesine gitti.

Daly, Villa’yı yukarı kaldıran bir galibiyeti tamamlamak için Jacqueline Burns’ün Kirsty Hanson ile kötü bir çarpışma nedeniyle oyundan atılmasından sonra tanıtılan yedek kaleci Grace Moloney’yi geçerek soğukkanlılıkla bir penaltı atarak son 15 dakikada etkileyici bir tiz tamamladı. beşinciye.

Rachel Furness, Liverpool için Brighton'a karşı geç bir ekolayzırla eve gitmek için eğiliyor
Resim:
Rachel Furness, Liverpool için Brighton’a karşı geç bir ekolayzırla eve gitmek için eğiliyor

Rachel Furness’in son nefes ekolayzırı kazandı Liverpool heyecan verici bir 3-3 berabere bir nokta Brighton.

Kırmızılar, güney kıyısındaki maçtan önce altı maçlık bir mağlubiyet serisine girmişti, ancak 17. dakikada Missy Bo Kearns ile öne geçti.

Brighton daha sonra Elisabeth Terland’ın golü, Danielle Carter’ın cezası ve Katie Robinson’ın uzaktan vuruşuyla ev sahibine devre arasında önemli bir liderlik sağlayarak karşılık verdi.

Liverpool farkı kapatmak için geç kaldı, 76. dakikada Shanice van de Sanden takımının ikinci golüne kafa attı.

Van de Sanden daha sonra maçı eşitlemek için Furness’in 92. dakika golünün sağlayıcısı oldu.

Sam Kerr ilk yarıdaki golünü takım arkadaşları Guro Reiten ve Lauren James ile kutluyor
Resim:
Sam Kerr ilk yarıdaki golünü takım arkadaşları Guro Reiten ve Lauren James ile kutluyor

Emma Hayes sığınağa şu şekilde döndü: chelsea Kadınlar Süper Ligi’nde 3-0’lık galibiyetle liderliğe yükseldi. Tottenham Stamford Bridge’de.

38.350 taraftarın önünde Chelsea, Erin Cuthbert liderliği ikiye katlamadan önce Sam Kerr’in ilk yarı vuruşu onlara avantaj sağladığında kontrolü ele aldı.

Hayes’in geçen ayki acil histerektomisinden bu yana sığınaktaki ilk maçı, Guro Reiten’in noktadan gol atmasıyla sona erdi ve Blues’u ikinci sıradaki Arsenal’den üç puan uzaklaştırdı.

Bu arada, Chigwell İnşaat Stadı’nda, West Ham yenmek için geç bir kazanan vurdu Leicester 1-0 ve sezonun ilk puanları olan sekiz üst üste yenilginin ardından masanın en altındaki Tilkileri reddedin.

Izzy Atkinson belirleyici golü 88. dakikada attı ve Viviane Asseyi’nin akıllı pasını kilitledi ve eve girdi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12751240/womens-super-league-round-up-rachel-daly-hits-hat-trick-in-aston-villa-win-while-liverpool-salvage-dramatic-draw

SMM Panel PDF Kitap indir