Kadınlar Süper Ligi: Man City patronu Gareth Taylor formda konuşuyor ve Şampiyonlar Ligi için Man Utd ile savaş | Futbol Haberleri


Manchester City Women baş antrenörü Gareth Taylor, FA Kadınlar Süper Ligi üçüncü Şampiyonlar Ligi yeri için yarışın tadını çıkarıyor – özellikle doğrudan rakipleri geldikleri kadar yerel olduğu için.

City, Manchester’ın kırmızı yüzü ile ilk üçte yer almak için mücadele ediyor, WSL unvanının önde gelen Chelsea ve ikinci Arsenal tarafından itiraz edilmesi muhtemel.

Sezon büyüleyici bir sonuca doğru ilerlerken, Taylor’ın tarafı şu anda United’ı üç puan geride bırakıyor, ancak geçen hafta sonu Birmingham City çatışmasının ertelenmesinden sonra lehte bir maç var.

Taylor, City’nin, kalan beş lig fikstürünü ciddi bir sorun yaşamadan geçmeleri koşuluyla, rakiplerini ilk üçe girmek için yenmek için iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

PA - Gareth Taylor
Resim:
Gareth Taylor, istikrarın ve sakatlıktan kurtulan oyuncuların City’nin sezonunu değiştirmesine yardımcı olduğunu söyledi

“Kendimizi kendi elimizde olan bir konuma getirmekten gerçekten memnunuz” dedi. “Maçlarımızı kazanırsak bunun yeterli olduğunu biliyoruz. Her zaman istediğimiz buydu.

“Formu değiştirdiğimiz oyunculara borçluyuz. Form gerçekten çok iyiydi.

“Yine, hiçbir şey için sayılmaz [if we don’t continue to win games]. Şimdi ve sezon sonu arasında bazı garip sonuçlar olabileceğini kim söyleyebilir?

“Sadece elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olmamız gerekiyor ve yeterliyse yeterli, değilse de yeterli değil. Bu heyecan verici ve sabırsızlıkla beklediğimiz ve üstesinden gelebileceğimiz bir mücadele.”

Benzer servetler?

Manchester City'den Chloe Kelly, merkez solda, Manchester City Women ve Tottenham Hotspur Women arasındaki Kadınlar Süper Ligi futbol maçında taraflarının ilk golünü atmayı kutluyor (Resim: AP Photo/Dave Thompson)
Resim:
Chloe Kelly, Man City ve Spurs arasındaki WSL maçında taraflarının ilk golünü atmayı kutluyor

Taylor, bu sezonun akışını 2020/21 sezonuna benzetti; burada City, dönemin ortasında kayalık bir yamaya çarptı, ancak on WSL zaferinden oluşan rekor bir seriyi bir araya getirmek için cesurca toparlandı.

Mevcut personel ve grup içinde tutarlılık oluşturmanın bir kombinasyonunun City’nin son aylarda masada yükselmesine yol açtığına inanıyor – kendi tarafının West Ham’ın Ekim ayında karşı karşıya kaldığı Hammers’ın karşısında “farklı bir teklif” olacağını iddia ediyor. 2-0 galip.

“Evet, şimdi farklı bir öneride bulunduğumuzu düşünüyorum, ancak yine de oyunculara bunun tehlikeli bir rakip olduğunu söylemek istiyorum. Çoğu takım WSL’de. Asla kolay bir oyun yoktur.”

Devam etti: “Bu sezon ve son olarak, her üç veya dört günde bir oynadığınız çok yoğun bir programda en iyi formumuzu gösterme eğilimindeydik. Bu açıdan bizi rahatsız etmiyor; aslında biz tercih edin.

“Bu geçen sezon oldu; Eylül ve Kasım aylarında birkaç şüpheli sonuç aldık ve ardından art arda çoğu galibiyet için WSL rekorunu kırmaya devam ettik. Sadece oyuncularla çalışmanın, ritim üzerinde çalışmanın zamanının geldiğini hissediyorum. Aralarında benzerlikler var. bu sezon ve son – bu sezon daha şiddetliydi.”

Gök Mavisi Kırmızıya Karşı

Manchester Utd'den Hayley Ladd, 2019'da Etihad Stadyumu'ndaki FA Kadınlar Süper Ligi maçında Manchester City'den Demi Stokes ile mücadele ediyor (Resim: Andrew Yates/Sportimage)
Resim:
Manchester Utd’den Hayley Ladd, Manchester City’den Demi Stokes’u eledi

Sezonun iş sonuna doğru ilerleyen Taylor, yenilmez bir galibiyet hedefliyor, bu da Man City’nin United’ın pahasına üçüncü sırada yer almasını sağlayacak. Her iki durumda da, doruk kesinlikle bir tırnak acısıdır.

İlk üç sırada yer almak için rakipleriyle mücadele etmenin önemi sorulduğunda, “Bunu yapıp yapamayacağımızı biliyoruz. [remain unbeaten] o zaman yeter. Bunu yaparak, hedef ortalamamızı da yükseltmiş olacağız.

“Bir sonraki maça hücum ediyoruz. Sezonun geri kalanında daha yapacak çok işimiz var ve şu anda bu zorluğun üstesinden gelmek için iyi bir yerde olduğumuzu düşünüyoruz.

“Şehirler arası rekabet her zaman olacak. Her zaman olacak. Üçüncülük için beraberlik Spurs ile olsaydı biraz farklı olurdu.

“Yani evet, bunun farkındayız. Yakınlaştıkça her zaman biraz daha fazla gerilim yaratacaktır. Ama bizim için mesele, işleri normal tutmak ve önümüzde ki oyunlara bakmakla ilgili.”

Manchester’da oyunu büyütmek

Manchester City Women taraftarları, Academy Stadı'nda Manchester City Women ile Birmingham City Ladies arasında FA Women's Super League maçı öncesi (Resim: Lynne Cameron/Sportimage)
Resim:
Manchester City Kadın taraftarları, Man City ve Birmingham City arasındaki bir WSL maçından önce

Taylor, maçın bölgedeki popülaritesi katlanarak artmaya devam ederken, Manchester’daki kadın futbol maçlarına artan katılım için rekabeti tartışarak bitirdi – komşularını gasp etmeye çalışırken Sky Blue tarafında her zamankinden daha fazla göz var.

“Sadece güçten güçlendiğini görebiliyorum” diye ekledi. “United geçen hafta Old Trafford’da iyi bir destek alan bir maç yaptı. Geçenlerde United’ı ağırladığımızda rekor bir seyirci kitlemiz vardı.

“Doğru yönde ilerliyor. Hâlâ daha fazla zorlamaya ihtiyacı var; kızların yeteneklerini sergilemeleri için daha fazlasını elde etmek için mücadele eden insanlara ihtiyacı var. Onu nereye taşıdığımızdan memnunuz, ama belli ki daha fazla zorlamak için gerçekten aç.”

West Ham ve Manchester City arasındaki Kadınlar Süper Ligi müsabakasını Cumartesi günü saat 11.00’den itibaren Sky Sport Premier League’de izleyin.

2 Nisan Cumartesi 11:00

saat 11:30 kalkış

Sky Sports’ta WSL’yi takip edin

Gökyüzü sporları – 35 maçın tamamı Sky Sports Premier League, Sky Sports Football ve Sky Sports Main Event dahil Sky Sports’un amiral gemisi kanallarında sunulacak.

Gökyüzü Sporları dijital – Özel özellikler ve röportajlar, ayrıca özel canlı blog kapsamı ve Sky Sports’ta canlı oyunlardan oyun içi klipler de dahil olmak üzere SkySpots.com ve uygulama üzerinden WSL’den en son haberleri takip edin. Sky Sports’un dijital platformlarında ve YouTube kanalında bu sezon her WSL maçının özetlerini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Gökyüzü Spor Haberleri – Haftanın yedi günü, günde 24 saat çalışan Barclays FA WSL taraftarları, sezon boyunca ligin ve hikayelerinin yayın akışının yayınlandığı Sky Sports News’in (kanal 409) keyfini çıkarabilir.

WSL’nin içinde – Ödüllü yayıncı ve gazeteci Jessica Creighton tarafından düzenlenen, WSL’nin içinde Barclays FA Kadınlar Süper Ligi ve kadın futboluna dair her şeyin kapsamlı bir özetidir. 9 Eylül Perşembe gününden itibaren haftalık olarak Sky Sports Premier League’de yayınlanacak olan yarım saatlik gösteri, maçları inceleyecek ve önizleyecek, derinlemesine analizler ve özel oyuncu röportajları içerecek. İzleyiciler, hem sahadaki hem de saha dışındaki tüm hareketlerin bir özetinin yanı sıra sahne arkası erişiminin sürükleyici olmasını bekleyebilirler.

Gökyüzü Sporları Sosyal – Tüm Sky Sports’un ana sosyal medya kanallarında lig için kapsama ve görünürlüğün yanı sıra, yeni bir ısmarlama Twitter kanalı @SkySportsWSL Sky Sports’taki tüm Barclays FA WSL içeriğine ev sahipliği yapacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12579017/womens-super-league-man-city-boss-gareth-taylor-talks-form-and-battle-with-man-utd-for-champions-league-spot

Yorum yapın